Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze że ci którzy sprzedawali Viaplay, prawa do atrakcyjnych rozgrywek to chyba też jacyś naiwniacy, dla których liczyło się tylko, żeby opchnąć prawa za grubą kasę na 50 lat. Nie interesowała ich wiarygodność nadawcy, wieloletnia obecność na rynku, czy dobra kondycja finansowa, tylko szybki "deal".
 
założyciel Viaplay, czyli Viasat istnieje od 1989 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonowali na rynku skandynawskim również w streamingu. Stosując model biznesowy polegający na wykupywaniu wszystkiego co się rusza i podnoszeniu cen. Pewnie weszli na inne rynki jakby kompletnie nie rozumieli ich specyfiki, także prędzej, czy później musieli ponieść porażkę, którą wiele osób im przepowiadało, choćby tu na forum, ale ich głosy były zagłuszane przez kilku krzykaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielpes5 napisał(a):

Podobna sytuacja była kiedyś we Francji,  gdzie sprzedano prawa do Ligue 1  nowym wziętym z sufitu podmiotom.  Którzy nie byli do końca wiarygodni.

Podobna sytuacja byla kiedyś w Niemczech.

Pamiętam gdy w 2005 głośno na rynek naszych zachodnich sąsiadów wchodziła Arena Sport pozyskując prawa do 1 i 2 Bundesligi na sezon 2006 - 2009 ale przeliczyli się na maksa i już po pierwszym sezonie odsprzedali prawa platformie Premiere a w 2010 Arena ogłosiła bankructwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, LorDx said:

To nie znaczy ze będziesz miał za darmo te prawa, pośmiejesz się jak przyjdzie ci bulić znów 55 zł :D pod innym brandem

 

A jak np wróci angielska za darmo do c+ to co? Wtedy będzie narzekanie że nie ma 10 meczów naraz, albo że inne rozgrywki poszły gdzie indziej. 
Niektorzy nadal nie rozumieją, że innym wystarczy mieć wybrane prawa ale w stałej jakości i bezawaryjności a nie że wszystko ale byle jakie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2023 o 19:27, Jurek84 napisał(a):

Nie oglądałam Viaplay od 2 tygodni i wczoraj i dzisiaj też mam problemy. Występują one na miboxie oraz na misticku. Po około 5-10 minutach zaczyna się wszystko ciąć i zawiesza urządzenie. Problem nie występuje na laptopie. Kontaktowałem się z supportem gdzie stwierdzono że moje urządzenia nie są wspierane przez Viaplay. Na pytanie czy znają problem dostałem odpowiedź że nikt takich problemów ostatnio nie zgłaszał. 

Da się to jakoś naprawić? Odinstalowanie apki i ponowna instalacja coś daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest lektor to przynajmniej już jest jakieś tłumaczenie. Problem w tym, że oni dodają cały coś czas bez tłumaczenia i jakichkolwiek napisów. Z ostatnich np. "Behind The Glass", "Engineering the Future", "Top 10: The Art of Architecture", "Below Deck Mediterranean".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lakiman napisał(a):

Niektórzy narzekają na brak tłumaczenia. A tymczasem oglądam serial "Monsterland" lektor- owszem jest. Napisów niestety brak, niestety.

Szkoda, że nie ma wyboru.

Nie nazwałbym tego w kategorii "narzekania" jest to zwracanie uwagi na pewną oczywistość, która nie jest spełniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gizior89 napisał(a):

Serwis "fullhd" który prowadzi niejaki "dzban" kilka dni temu napisał, że Apple chce kupić prawa globalne do F1 😅

 

To bardzo realne. MLS kupili w takiej formule żeby pewnie zobaczyć i sprawdzić z czym to się je. Oprócz F1 chodzą jeszcze głosy o PL, a że mają hajsu jak lodu to kto wie co przyniesie przyszłość. Jedyny pewnik w takim przypadku, że tanio na pewno nie będzie. 
 

 

13 godzin temu, utede napisał(a):

A jak np wróci angielska za darmo do c+ to co? Wtedy będzie narzekanie że nie ma 10 meczów naraz, albo że inne rozgrywki poszły gdzie indziej. 
Niektorzy nadal nie rozumieją, że innym wystarczy mieć wybrane prawa ale w stałej jakości i bezawaryjności a nie że wszystko ale byle jakie. 

 

Dokładnie tak będzie. Powód do narzekania zawsze się znajdzie ;) 

 

Pisałem już to wcześniej, ale powtórzę, że od jakiegoś czasu, tj. miesiąc, a może dłużej nie mam żadnych problemów z oglądaniem transmisji przez Viaplay (PL, BL, F1). 

 

Dopadł mnie chyba nawet syndrom sztokholmski, bo nawet będzie mi ich trochę brakować jak w końcu "wyparują" z naszego rynku. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo realne. MLS kupili w takiej formule żeby pewnie zobaczyć i sprawdzić z czym to się je. Oprócz F1 chodzą jeszcze głosy o PL, a że mają hajsu jak lodu to kto wie co przyniesie przyszłość. Jedyny pewnik w takim przypadku, że tanio na pewno nie będzie. 
Nie wydaje mi się to realne. Inni nadawcy tak łatwo nie zrezygnują z F1.


A jak np wróci angielska za darmo do c+ to co? Wtedy będzie narzekanie że nie ma 10 meczów naraz, albo że inne rozgrywki poszły gdzie indziej. 
Niektorzy nadal nie rozumieją, że innym wystarczy mieć wybrane prawa ale w stałej jakości i bezawaryjności a nie że wszystko ale byle jakie. 
Bardzo ciekawe zjawisko. Jak Eleven przejmował prawa do La Ligi, Serie A i Ligue 1 od C+ to był zachwyt, że pokazują praktycznie wszystkie mecze, a przed kolejnym przetargiem lament, że jak prawa wrócą do C+ to będą one okrojone. Teraz ewentualne wykastrowanie praw do PL czy BL nikomu nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Pawop said:

Teraz ewentualne wykastrowanie praw do PL czy BL nikomu nie przeszkadza.
 

Nie wiem co tam "nikomu" pasuje ;) ale ja mówię ze swojego subiektywnego punktu widzenia- angielska liga jest dla mnie najważniejsza i nic nie stracę jeśli przestanie byc dostępny mecz live typu Luton-Nottingham. Nie ma człowiek tyle czasu by oglądać wszystkie mecze więc ogląda się "swój" klub plus inne mecze na szczycie. Więc de facto nic nie zyskałem z przyjściem viaplay, a jedynie dodatkową opłatę z którą przyszła utrata jakości.

Jeśli inne prawa są przy okazji? Fajnie, ale i tak nie idzie śledzić wszystkiego bo większość meczów i tak się pokrywa w różnych ligach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie strace. Bo nieraz zamiast hitu wolę nieraz obejrzeć mecz jakiś underdogów. Jak startowała Liga Konferencji to właśnie w 1 kolejce wybralem sobie oglądanie meczu drużyny z Gibraltaru, mimo że był bez komentarza.

 

W sumie, zawsze jest strumyk, ale tutaj mam to legalnie.

Edytowane przez diabeu
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...