Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Kummer napisał(a):

Dlatego liczę że Premier League wróci do Canal+ 4K z dźwiękiem 5.1, gdzie mogłem ściszyć lub wyłączyć głośnik centralny z komentarzem i słuchać fenomenalnych angielskich stadionów 

Gdyby w Viaplay wprowadzili 4K też byś mógł się tak bawić, no ale nie wprowadzili.

 

42 minuty temu, aster napisał(a):

Za dobrych czasów analogowej telewizji satelitarnej można było trafić na niekodowany przekaz "gołej" transmisji meczów z Anglii, gdzie był tylko dźwięk ze stadionu oraz wszystkie grafiki/napisy.

 

Dziwi mnie dzisiaj brak takiej opcji dźwiękowej... może chodzi o prawa autorskie (by ktoś goły przekaz nie mógł wykorzystać)? 

W zagranicznych usługach bywają dostępne dodatkowe ścieżki dźwiękowe bez komentarza. Podobnie napisy w czasie rzeczywistym dla wydarzeń na żywo. Także w streamingu też się da, ale nie każdej platformie się chce.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aster napisał(a):

 

Za dobrych czasów analogowej telewizji satelitarnej można było trafić na niekodowany przekaz "gołej" transmisji meczów z Anglii, gdzie był tylko dźwięk ze stadionu oraz wszystkie grafiki/napisy.

 

Dziwi mnie dzisiaj brak takiej opcji dźwiękowej... może chodzi o prawa autorskie (by ktoś goły przekaz nie mógł wykorzystać)? Podobnie jak C+ zamęcza ludzi wymuszaniem polskich napisów gdy się włączy angielską ścieżkę na jakimś filmie/serialu...

Gdzie tam prawa autorskie, Szwajcarskie Sky udostępnia ścieżki bez komentarza z meczów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zagranicznych usługach bywają dostępne dodatkowe ścieżki dźwiękowe bez komentarza. Podobnie napisy w czasie rzeczywistym dla wydarzeń na żywo. Także w streamingu też się da, ale nie każdej platformie się chce.
Co ma 4K do dźwięku 5.1? Albo czegoś nie wiem, ale w Full HD nie może być dźwięku 5.1.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o transmisjach sportowych. W Full HD może być dźwięk 5.1, ale przecież w Viaplay go nie było i nie ma. Natomiast w skandynawskim jest 4K ze ścieżką 5.1 z komentarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kisiel95 napisał(a):
4 godziny temu, Zuzia napisał(a):
W zagranicznych usługach bywają dostępne dodatkowe ścieżki dźwiękowe bez komentarza. Podobnie napisy w czasie rzeczywistym dla wydarzeń na żywo. Także w streamingu też się da, ale nie każdej platformie się chce.

Co ma 4K do dźwięku 5.1? Albo czegoś nie wiem, ale w Full HD nie może być dźwięku 5.1.?

Masz rację. Na TVP liga mistrzów jest z dźwiękiem 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Gdyby w Viaplay wprowadzili 4K też byś mógł się tak bawić, no ale nie wprowadzili.

 

W zagranicznych usługach bywają dostępne dodatkowe ścieżki dźwiękowe bez komentarza. Podobnie napisy w czasie rzeczywistym dla wydarzeń na żywo. Także w streamingu też się da, ale nie każdej platformie się chce.

 

Właśnie zastanawiam się nad zamówieniem DAZN w Hiszpanii tylko nie wiem czy będzie opcja oglądania meczów bez komentarza. :)

 

6 godzin temu, Kummer napisał(a):

Mundial z Qataru w tv naziemnej też miał ścieżkę dźwiękową ze stadionu 

 

Mi się udało przez apkę włączyć nawet... angielski komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Malcolmjcrobinson napisał(a):

Dlaczego moje aplikacje na Androida zmieniły się na język szwedzki? Również niektóre VOD nie będą odtwarzane. Ponownie zainstalowałem, ale nadal szwedzki. Komentarz również w języku szwedzkim. Mieszkam w Polsce z polskim adresem IP.

U mnie jest wszystko w naszym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, all999 said:

 


Może już wyszli…

 

Próbowałem zainstalować na Android TV i tablet (Android 9). Próbowałem sklepu play i apk mirror. Aplikacja jest również w języku szwedzkim. Próbowałem teraz internetu LTE i ten sam wynik. Wszystko po szwedzku. Microsoft Edge na laptopie jest w porządku. Wszystko po polsku.

Edytowane przez Malcolmjcrobinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, bawią mnie przypuszczenia medialne (i tu na forum), że przejęcie 12 proc. udziałów francuskiego Canal+ w Grupie Viaplay, równa się przejęciu praw sportowych 🤣 To nadal dwie osobne spółki, mające swoje biznesy i osobne cele. Jeśli nawet będą jakieś wymiany praw sportowych, to bez względu czy Canal+ ma mniejszościowe udziały w Grupie Viaplay czy nie.

 

Przypomnę, że w Canal+ Polska 17 proc ma Liberty Global, która jakieś dwa lata temu wyszła z Polski ze swoim głównym biznesem czyli UPC Polska (sprzedali Play`owi). A nawet będąc w Polsce udziały w Canal+ nie miały znaczenia dla działalności UPC, która do dziś nie ma pełnego pakietu i Canal+ Online (a inne kablówki mają, jak np. Vectra, Toya).

 

Ciekawe czy Viaplay sprzeda komuś swoje polskie seriale "Morderczynie" czy "Udar". Jak już chcą kończyć z biznesem w Polsce, to bez sensu jest wydawać kasę na promocję nowych produkcji.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2023 o 11:00, Malcolmjcrobinson napisał(a):

Dlaczego moje aplikacje na Androida zmieniły się na język szwedzki? Również niektóre VOD nie będą odtwarzane. Ponownie zainstalowałem, ale nadal szwedzki. Komentarz również w języku szwedzkim. Mieszkam w Polsce z polskim adresem IP.

miałem tak samo wczoraj, napisałem do supportu na czacacie i się poprawiło, Pani mówi że "odświeżyła moją subskrypcje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...