Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie jakoś to wygląda. Niestety Tizena chyba przerosło:

IMG-20211127-183351.jpg

 

Gdybym nie miał Shield TV z Android TV, to bym sobie obejrzał... Straciłem pierwsze 5 minut przez próby odpalenia, restarty itd. Już widzę jak mój tata rozwiązuje taki problem.

 

Jak widzę tych entuzjastów przejścia Bundesligi z linearnej do streamingu, to cieszę się że nie jestem jak oni.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kunkore napisał:

@Toma441Widziałem Viaplay na Apple TV 4K, i jakość była taka sama jak na Kodi na Androidzie

Przed chwilą sprawdziłem na meczu Bayernu twoją opinię. Na sony wyłączyłem opcję odpowiedzialną za płynność obrazu ( menu - ruch - wył ). Na apple tv. to niczego nie zmieniło, obraz nadal był płynny. Natomiast na kodi po wyłączeniu tej opcji obraz już stracił swoją płynność.

Tutaj widać że apple ma jednak najlepsze rozwiązania żeby radzić sobie z płynnością obrazu.

Już nawet nie wspomnę jak słabo pod tym względem wyglądał obraz na Viaplay z androida.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Arkon napisał:

@Toma441Jeśli jakość przekazu z meczu BVB oceniasz na 5, to na ile jakość meczu Serie A? Dla mnie przepaść na rzecz Eleven.

Nie mam teraz takiej możliwości. Mogę go nawet oceniać na 6 czy 7 . 🙂

Nie mam problemu z tym, że gdzieś mecz wygląda lepiej. Wg mnie to była "piątka" i jeśli taki przekaz utrzymałby się w przyszłości na Viaplay np w przypadku transmisji z topowych wydarzeń sportowych, to byłoby właśnie... bardzo dobrze. I może właśnie powoli zmierzają w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz prawo, ale jednak na PSP mecze zazwyczaj wyglądają lepiej, a na Eleven 4K zdecydowanie lepiej. Tu, moim zdaniem, nie ma pola do dyskusji. Dlatego w 6 stopniowej skali dzisiejszy mecz BVB na 4 minus, a na Eleven 4K na 6. Obraz bajka. Aż przyjemnie się ogląda, mimo że wielkim fanem Serie A nie jestem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie oglądam mecz Bayernu na Android TV (9), no i mam pytanie z innej beczki. Jakość obrazu jest w porządku, ale czy mogę gdzieś w opcjach telewizora, tak jak w Tizenie, wybrać opcję płynniejszego obrazu? Jest taka opcja? Bo szukam z dwa tygodnie i nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Arkon napisał:

w 6 stopniowej skali dzisiejszy mecz BVB na 4 minus, a na Eleven 4K na 6. Obraz bajka. Aż przyjemnie się ogląda, mimo że wielkim fanem Serie A nie jestem.

Na 5 mogę ocenić 4K z Viaplay, oglądane w tej samej konfiguracji na TV 4K.  

Full HD będzie przyzwoite jak dorzucą ze 3 Mb/s bitrate. Kto wie, może tak będzie. W każdym bądź razie, zmianę na lepsze z pewnością zauważę :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pawop napisał:

To już wina jego instalacji czy sprzętu.

Czyli telewizora? To ładnie, że jeszcze trzeba mieć tv z 2021 żeby sobie Viaplay oglądać :D bo przecież netflix, amazon czy hbo go chodzą super :D

To Viaplay nie może? :D

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jakość ma, przynajmniej dla mnie, ogromne znaczenie. Ja jednak widzę przewagę PSP nad Viaplay, nie mówiąc o Eleven 4K. Fajnie, że tu pracują na polepszeniem jakości. Mam nadzieję, że na start Premier League się wyrobią, a i zapowiedzi hitów w 4K się potwierdzą. Trzymam kciuki za poprawę jakości Viaplay. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

Za duzo na forum bitrate w bitracie i Kodi w Kodi.

Opinie są skrajne, dla jednych pięknie, dla innych masakra, dla mnie wskazówką są parametry.

A z czego bierze się jakość jak nie z parametrów. Kodek, bitrate, FPS, źródło sygnału i tak dalej. To forum dla pasjonatów, a nie zwykłych Kowalskich, ktoś tak kiedyś powiedział. Nic dziwnego, że zdarzają się koneserzy jakości, a nawet posiadacze lepszych TV 4K.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Solderowy123 napisał:

Ja właśnie oglądam mecz Bayernu na Android TV (9), no i mam pytanie z innej beczki. Jakość obrazu jest w porządku, ale czy mogę gdzieś w opcjach telewizora, tak jak w Tizenie, wybrać opcję płynniejszego obrazu? Jest taka opcja? Bo szukam z dwa tygodnie i nie mogę znaleźć.

U mnie w sony jest. Menu - obraz - ustawienia zaawansowane - ruch - motionflow - własny - gładkość (max lub min).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...