Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
Godzinę temu, cidik napisał:

Viaplay od samego początku informowało że w 4K będzie liga angielska i F1.

Jak na razie 4K jest tylko w krajach skandynawskich.

  • Szwecja: Formuła 1, Premier League.
  • Norwegia: Formuła 1.
  • Dania: Bundesliga, Formuła 1, Liga Mistrzów, Premier League.
  • Finlandia: Bundesliga, Ligue 1, Valioliga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xbox one s i na tym jeszcze najlepiej to działa ze wszystkich urządzeń na jakich testuje. Co oczywiście nie zmienia faktu że wciąż jakość słaba jak na rok 2021. Zobaczymy za rok jak będzie tam liga angielska. Mnie bundesliga nie interesi więc puki co sobie testuje i potem rezygnuje. Plus jest taki że mają chociaż apke na xboxa. I tyle z plusów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między transmisją w Polsce, a skandynawską jest opóźnienie. Widzę w Ultra HD, a komentarz po polsku w pokoju obok zupełnie o czym innym :)

 

Bitrate 16 Mb/s.

 

bit.png

4k2.png

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
11 minut temu, Zuzia napisał:

Między transmisją w Polsce, a skandynawską jest opóźnienie. Widzę w Ultra HD, a komentarz po polsku w pokoju obok zupełnie o czym innym :)

 

Bitrate 16 Mb/s.

 

bit.png

4k2.png

 

 

Czyli wychodzi na to, że 720p jest na kodeku H.264 AVC, a 2160p na H.265 HEVC. Bitrate 16 Mbps HEVC to jak 32 Mbps AVC, a 720p ma tylko 5 Mbps AVC. To jest przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, supersupreme napisał:

@boss509 nie wprowadziłem cię w błąd bo tak stars tv na satelicie nadaje. jesteś taki znawca i nie widzisz jak to wyglada?

 

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=10758&pid=17023&live=65&lang=en

@czerstwy no piękna jakość na twoich screenach, nie ma co.

Przepraszam ale co Ty porównujesz? Darmowy muzyczny kanał z ofertą za grubą kasę? I tak, w kablówkach STARS TV ogląda się znacznie przyjemniej niż ten wypasiony stream za 34 złote. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Czyli wychodzi na to, że 720p jest na kodeku H.264 AVC, a 2160p na H.265 HEVC. Bitrate 16 Mbps HEVC to jak 32 Mbps AVC, a 720p ma tylko 5 Mbps AVC. To jest przepaść.

Zgadza się :)

 

Aktualna sytuacja więc coś gole nie zgadzają się :)

4know.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, STARS.TV napisał:

Przepraszam ale co Ty porównujesz? Darmowy muzyczny kanał z ofertą za grubą kasę? 

Gruba kasa to jest za dom/ mieszkanie/ samochód za milion... 

34 zł to cena 0,7 wodki . Jak to się ma do tych grubych wydatków? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV a kto ci każe być darmowym kanałem? masz taki super content w super jakości to startuj z abonamentem xD. p

o prostu bawi mnie jak ktoś kto prowadzi coś w rodzaju osiedlowego warzywniaczka kreuje się na eksperta i doradza jak prowadzić galerię mokotów...

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, supersupreme napisał:

@STARS.TV a kto ci każe być darmowym kanałem? masz taki super content w super jakości to startuj z abonamentem xD. p

o prostu bawi mnie jak ktoś kto prowadzi coś w rodzaju osiedlowego warzywniaczka kreuje się na eksperta i doradza jak prowadzić galerię mokotów...

 

Powiem tak: weź długi rozbieg a na jego końcu zderz swoją głowę ze ścianą. Może coś zaskoczy bo obecnie p i e p r z y s z jak potłuczony.

  • Popieram 7
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 minutę temu, Zuzia napisał:

Coś pomyliłam, to przed chwilą. Obraz bardzo ładny.

 

9a441f0632f3b.png

To ładnie nas w bambuko robią. Skandynawia ma dobre 4K, a my kiepskie HD :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV nie chłopie, to ty [beep]ysz :).

trzeba było wydać trochę zysku w spółce na lepszy bitrate to mógłbyś się wypowiadać na temat jakości, a tak cóż...

to jakby drugi kolega nadawca od filmaxa 4k coś nadawał na canal+ 4k, że zły hdr jest

po prostu nie wypada.

Edytowane przez supersupreme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, supersupreme napisał:

@STARS.TV nie chłopie, to ty [beep]ysz :).

trzeba było wydać trochę zysku w spółce na lepszy bitrate to mógłbyś się wypowiadać na temat jakości, a tak cóż...

to jakby drugi kolega nadawca od filmaxa 4k coś nadawał na canal+ 4k, że zły hdr jest

po prostu nie wypada.

A w jakiej jakości przekaz satelitarny oni zainwestowali? Bo musiałem coś przegapić.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jackpol napisał:
Proszę rozróżniajcie stream kanału linearnego V- Sport  w ramach subskrypcji Viaplay a kanały Viaplay z meczami bo to jest różnica . Nikt nikogo nie robi w bambuko.

Również i ja proszę o nie mydlenie forumowiczom oczu.

@Zuzia , ogarnij się trochę...

Żaglujesz ofertami Viaplay z różnych rynków do tego mieszasz linearne kanały. Oj nieładnie prowokacje tutaj swoje przenycasz....

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, STARS.TV napisał:

Powiem tak: weź długi rozbieg a na jego końcu zderz swoją głowę ze ścianą. Może coś zaskoczy bo obecnie p i e p r z y s z jak potłuczony.

Trochę kultury. Wielu ludzi ceni Twój kanał muzyczny, ale to nie znaczy, że jesteś alfą i omegą.

Wczoraj na Twitterze odbył się popis próżności i [beep]ady dziennikarzy sportowych, którzy to zaczęli pisać, że obraz wcale nie jest taki zły... :D O niektórych panach z tej branży już dawno wyrobiłem sobie niepochlebne zdanie, jednak to przekracza już wszelkie granice przyzwoitości. Chwalimy coś za kasę, albo dlatego że kolega poprosił.... :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jackpol napisał:

Proszę rozróżniajcie stream kanału linearnego V- Sport  w ramach subskrypcji Viaplay a kanały Viaplay z meczami bo to jest różnica . Nikt nikogo nie robi w bambuko.

 

Tam trochę tych meczy leci z logiem V Sport w 720p.

 

now.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...