Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Umek napisał:

 Bądźmy szczerzy nawet 1080p dziś to porażka…odkąd mamy telewizory 4K ..a wyobraźcie sobie to że są ludzie którzy kupili telewizory właśnie dla piłki w 4K..

Czyli ja, i do tego wziąłem moduł z ECP😃, a z tego co piszecie jest duża szansa, ze wrócę do epoki Premier League na deku z kluczykiem.😬

Ale nie przesądzam, czekam. Mają rok

Edytowane przez tracer10
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/viaplay-problemy-techniczne-zla-jakosc-opoznienie-falstart

 

To jest coś na zasadzie Biedroń prezydentem Polski- to się po prostu nie może udać. Mecze ogląda się wygodnie  na żywo w tv sat a nie przez intenet. Jak ktoś twierdzi insczej to chyba nie wie w jakim kraju żyjemy.

  • Popieram 4
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że Viaplay chciał być nadgorliwy i dla bezpieczeństwa poinformował swoich potencjalnych klientów, że mogą spodziewać się opóźnień w transmisji, za co zebrali ogromną fale hejtu. C+online nie poinformował zupełnie o tym, że opóznienie w porównaniu do sat wynosi około 40 sekund i przeszło to niemal niezauważalnie. Generalnie wniosek jest jeden, Viaplay niepotrzebnie chciał być fair wobec użytkowników i za to zebrał złe opinie jeszcze przed startem.

Edytowane przez Wyso
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie kawałek snookera w tym mitycznie strasznym 720 - i wiecie co? Czerwone i brązową da się odróżnić, zielona też się wyróżnia na stole (a on też cały czas z zielonym suknem), bile wpadają do łuz, zawodnicy kijem uderzają tylko w białą... nic się niezmieniło.

 

Przypomnieć wam, że pewien dyrektor "najlepszej telewizji sportowej" postanowił nie pokazywać kwalifikacji olimpijskich w hokeju na lodzie z udziałem reprezentacji Polski, bo "nie było FullHD"? W sumie dobrze - w pociągu Youtube sprawdzał się lepiej, bo nie trzeba było czekać, aż się odpali sto milionów reklam, a w przerwach była... przerwa, a nie tysiąc razy powtarzany skrót z połowy jakiegoś dennego meczu piłkarskiego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wyso napisał:

Najlepsze jest to, że Viaplay chciał być nadgorliwy i dla bezpieczeństwa poinformował swoich potencjalnych klientów, że mogą spodziewać się opóźnień w transmisji, za co zebrali ogromną fale hejtu. C+online nie poinformował zupełnie o tym, że opóznienie w porównaniu do sat wynosi około 40 sekund i przeszło to niemal niezauważalnie. Generalnie wniosek jest jeden, Viaplay niepotrzebnie chciał być fair wobec użytkowników i za to zebrał złe opinie jeszcze przed startem.

No w sumie to prawda, chyba nawet Eleveny w C+ Online mają jeszcze opóźnienie koło minuty, aplikacja tvp sport w trakcie Euro kolo 2 minut, nielegalne streamy pewnie też coś koło tego.... 

Jeśli opóźnienie rzeczywiście będzie mieć jakieś 20 czy 30 sekund, to nie jest źle. 

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Oglądnij sobie na 65 calach to ciekawe co zobaczysz
Przypominam oglądanie sportu w Canal+Online przez rok tak wyglądało
Viaplay jako jedyny napisał prawdę(parametry techniczne sportu ) gdzie inni na Twitterze udostępnili fejk newsy o transmisjach 4K. Co jest lepsze z punktu widzenia abo? 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile aplikacja na Smart TV C+ Online jeszcze jakoś utrzymuje jakość, tak poprzez przegladarkę, mając ustawioną najwyższą jakość na transmisjach sportowych, jakość obrazu potrafi spadnąć, wtedy pomaga jeszcze ponowne uruchomienie przegladarki i ta najwyższa jakość utrzymuje się przez kolejne kilkadziesiąt minut (to nie wina internetu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wilos napisał:

Jak oglądałeś na telefonie to co się dziwisz. Oglądnij sobie na 65 calach to ciekawe co zobaczysz, jakie będziesz miał wrazenia

Oglądałem na TV (ale tylko ok. 30 cali). Nadal bile wpadają do łuz, nadal odróżniam czerwone od brązowej, nadal widzę zieloną bilę na zielonym suknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wilos napisał:

Na 30 calach to sobie możesz oglądać - nie zobaczysz różnicy między 720 a 1080 - ale na 65 calach wyjdą piksele jak nic

 

Zobaczysz ;) ja widzę na 32". Nie widzi ten kto ma problemy ze wzrokiem, albo zwyczajnie nie chce widzieć i zakłamuje rzeczywistość. No ale wiadomo im większy ekran, tym problem większy, nawet nie chcę wiedzieć jak to wygląda na czymś większym niż 55".

Edytowane przez nix124
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mi nie chodzi o to, czy 1080 i 720 się różnią czy nie, bo wiadomo, że tak. Chodzi mi o to, że mam to gdzieś, bo cały czas to jest ten sam sport. Macie jakąś manię jakości obrazu ponad treścią, wy byście poświęcili finał mundialu z udziałem Polaków w 720 na rzecz palącego się kominka, byle by było w FullHD (a najlepiej 4K).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...