Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, darius010 napisał:

Pamiętam też nFilmy? Co też były w 720p?

Miałem nagrania  min: bajki" Rio" na turbo dekoderze, ale zmieniłem go na dekoder 4K.  

Nawet mieliśmy dekoder z 1TB dyskiem , ale to były czasy jak było się pięknym i młodym 😅  ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko , nawet z 50 fps nie będzie bardzo dobrze.

Oczy już zdążyły się przyzwyczaić do jakości TVP 4K , C+ czy nawet Eleven ( niby) 4K.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wywiad z szefem NENT na temat Viaplay. W sumie nic nowego. Nie będą dzielić się z nikim kontentem, nie utworzą kanałów tv, chcą współpracować z nadawcami na zasadzie podobnej jak Canal+ z Netflix. 

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/viaplay-jak-odbierac-w-polsce-sieci-kablowe-platforma-cyfrowa-ofera

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw filmy/seriale w znakomitej jakości 4K w większości  w internecie (wyjątek C+ 4K).

Obecnie sport też się przenosi do internetu.

Platformy sat  również przenoszą  swoją ofertą, w bólach bo z kłopotami:  bo sytuacja przymusza - ale  to już się dzieje.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówmy hop, zobaczymy jak to będzie wyglądało w przypadku transmisji sportowych na żywo. Już były przypadki, że jakiś serial powodował, że serwery nie wytrzymywały ilości osób oglądających. Oby przy jakimś hitowym meczu to się nie powtórzyło. Ja na szczęście przez rok sobie poczytam opinie o Viaplay. :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są nowicjusze wchodzą na rynek z konkretna oferta i stawiam że bardzo dobrze są przygotowani na start swojej platformy. Nie zapominajmy że to jest ich priorytet internetowa platformy w porównaniu z operatorami satelitarnymi którzy to traktują jak dodatek a nie podstawowa oferta. Ale czasy się zmieniają i internet będzie przejmował coraz większy rynek. Pierwsze były filmy i seriale jeżeli chodzi o 4K to internet miażdży zwykła telewizje, a teraz przychodzi czas na sport dlatego viaplay nie chce się bawić w kanały satelitarne  myśleć o zabezpieczeniach które są na straconej pozycji i utrudniać życie klientom z jakimiś śmiesznymi zabezpieczeniami ECP itp.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy do Polski wchodził Netflix, kiedy wychudzł Amazon to można było powiedzieć że to nie są nowicjusze. Ale Viaplay? A co oni osiągnęli na świecie? W USA, czy w Europie. Są obecni na jakimś wiodącym rynku?

 

Bajki opowiadacie, że to wchodzi i będzie cacy. To w takim razie jak będzie wyglądała transmisja? Nie wiadomo nic. 

 

Jeśli pokażą (pokażą?) wszystkie mecze live BL na start to ilu już mają komentatorów 10? Czy 15?

 

Zdejmijcie różowe okulary. 

 

Co do jakości - info brak 

Cena 34 ale mają mieć jakąś promocje (?)

Obsada komentarska - info brak (żeby się nie okazało że na start będzie ang) 

Seriale i filmy napisy/lektor czy same napisy?

 

Został niecały miesiąc....

 

 

Edytowane przez darius010
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamil2505 napisał:

Kolejny wywiad z szefem NENT na temat Viaplay. W sumie nic nowego. Nie będą dzielić się z nikim kontentem, nie utworzą kanałów tv, chcą współpracować z nadawcami na zasadzie podobnej jak Canal+ z Netflix. 

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/viaplay-jak-odbierac-w-polsce-sieci-kablowe-platforma-cyfrowa-ofera

Raczej powiedzieli, że ich priorytetem jest udostępnianie treści przez ich platformę, natomiast mają możliwość udzielania sublicencji. Zobaczymy, jak wyjdzie w rzeczywistości. Oprócz paru podnieconych tu osób, że będą mogły dodać sobie kolejne logo do podpisu, będą potrzebowali jakiejś konkretnej bazy subskrybentów, żeby to się zwracało. Ja liczę, że sytuacja ich zmusi do odsprzedania części praw. Wczoraj byłem zmuszony oglądać 30 minut finału w aplikacji TVP SPORT. Jeśli tak wygląda oglądanie piłki na telewizorze przez aplikację, to ja dziękuję za to klatkowanie. Byle szybsze podanie czy kocioł pod bramką i nie wiadomo gdzie jest piłka, a mam światłowód 300 Mb/s z punktem dostępowym WiFi przy telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy, że w Skandynawii udostępniali przez neta klientom premier league tv hd, a dopóki jeszcze można było w Europie to i przez satelitę, oj za ten kanał byłbym skłonny zapłacić wiele. 

 

Klika razy parę lat temu miałem okazję podejrzeć sport na viasatach i byłem pod wrażeniem ich oprawy. Czasy lecą a startując w Bułgarii pokazali też, że również dostosowują się do realiów konkretnych rynków, także nie zawsze dają z siebie max o ile lokalny rynek na to pozwala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, boss509 napisał:

Jeśli tak wygląda oglądanie piłki na telewizorze przez aplikację, to ja dziękuję za to klatkowanie.

Słowo klucz - FPSy. Dlatego lepiej, żeby obraz był 720p50 niż 1080p25. Jeśli masz możliwość zobacz sobie Canal + w aplikacji Canal + Online. Tam jest 50 fps i nie widać większej różnicy w porównaniu do satelity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, darius010 napisał:

Kiedy do Polski wchodził Netflix, kiedy wychudzł Amazon to można było powiedzieć że to nie są nowicjusze. Ale Viaplay? A co oni osiągnęli na świecie? W USA, czy w Europie. Są obecni na jakimś wiodącym rynku?

 

Bajki opowiadacie, że to wchodzi i będzie cacy. To w takim razie jak będzie wyglądała transmisja? Nie wiadomo nic. 

 

Jeśli pokażą (pokażą?) wszystkie mecze live BL na start to ilu już mają komentatorów 10? Czy 15?

 

Zdejmijcie różowe okulary. 

 

Co do jakości - info brak 

Cena 34 ale mają mieć jakąś promocje (?)

Obsada komentarska - info brak (żeby się nie okazało że na start będzie ang) 

Seriale i filmy napisy/lektor czy same napisy?

 

Został niecały miesiąc....

 

 

Na świecie to stosunkowo niewiele osiągnęli, ale są znaczącym nadawcą w krajach skandynawskich i bałtyckich (mają także pewne portfolio kanałów tematycznych w Polsce).

 

Co do wersji językowej seriali i filmów - już we wcześniejszych postach było podane, iż są filmy i seriale z lektorem/dubbingiem. Jedyne co, to oferta serialowa jest... taka sobie - z innych usług powiedziałbym tak samo jeszcze o ofercie subskrypcyjnej Apple TV+ (pomimo wspólnej aplikacji to co innego niż oferta VOD Apple TV, która jest jedną z najlepszych na rynku), które u mnie jest dostępne tylko na konsolach PS 4 i PS 5 - o telewizorze Sony z 2019 roku jakoś zapomnieli. Nawet nie wiadomo, czy będą seriale znane z Epic Drama (a przynajmniej to, czy będzie to niezależne od kanałów na żywo - jako część oferty subskrypcyjnej). Z jakością podobnie były wcześniej screeny w tym wątku (choć to wersja testowa) i jest niezła. Co do komentatorów - to fakt, tutaj nadal jest duża niewiadoma (z nazwisk znany jest tylko Paweł Wilkowicz, choć może on nie komentować meczy).

Cena moim zdaniem jeszcze za wysoka o ok. 10 - 14 zł, obecnie warta około 20 (może do 25) zł/mies. Po dojściu do oferty Premier League i Formuły 1 (czyli za dwa lata) - przy braku podwyżki cen będzie w miarę 😎

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...