Skocz do zawartości

Viaplay - oferta programowa


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mingo szczerze, Tobie podoba się oferta reality show? Mnie te ‘Z kamerą u Kardashianów’, ‘Żony Beverly Hills’, ‘Pod pokładem’ i podobne raczej rażą. Są, bo są, ale żeby zaraz szukać w tym pozytywnych stron, uzasadniać sens dodawania czegoś takiego, to już przesada. Trudno,  niech sobie będą, ale nie tego oczekiwałam. A nie mam zbyt wysokich oczekiwań, wolałabym w pierwszej kolejności kategorię klasyka/retro, ona w Szwedzkiej wersji liczy tylko ok. 50 pozycji. Niech w polskiej dadzą 25 i już chętnie rzucę okiem na jakiś staroć. Albo skandynawski film/serial/dokument, coś czego nie ma nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Zuzia napisał:

@mingo szczerze, Tobie podoba się oferta reality show?

Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post. Piszę dokładnie o tym, czego nie potrafisz zrozumieć.

To może łopatologicznie. 

Nie, nie oglądam takich programów. Nie lubię. Ale to nie znaczy, że jak Netflix, Viaplay czy inny serwis dodadzą coś takiego do oferty to mam krzyczeć jaki to serwis zły bo to dodaje. Po prostu tego nie oglądam a sięgam do tego, co lubię. Aktualnie mam Viaplay dlatego, że jest za pół ceny. Jakby nie było promocji to wykupiłbym ich tylko na najważniejsze mecze Bundesligi czy Legii (jeśli nie byłoby ich meczu w TVP). W ich ofercie filmowo-serialowej nie widzę nic ciekawego, więc gdyby nie sport w ogóle bym ich nie abonował. Po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mingo napisał:

Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post. Piszę dokładnie o tym, czego nie potrafisz zrozumieć.

To może łopatologicznie. 

Nie, nie oglądam takich programów. Nie lubię. Ale to nie znaczy, że jak Netflix, Viaplay czy inny serwis dodadzą coś takiego do oferty to mam krzyczeć jaki to serwis zły bo to dodaje. Po prostu tego nie oglądam a sięgam do tego, co lubię. 

Własna opina to już "krzyk". Moim zdaniem takie serwisy również kształtują gusta klientów, reality show - raczej negatywnie.  Czy Viaplay to jakaś świętość, że można pisać tylko pozytywnie. Jak jest za co, pochwalę. Zganię jak mi się coś nie podoba. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieło z dedykacją :D.

 

 

Naprawdę wszyscy już chyba na forum przyjęli do wiadomości, że oferta jest do bani, jakość też wg wytrawnych widzów oczekujących 4K oraz produkcji skandynawskich.

Niestety prawie 300 tysięcy płacących abonentów się z tym nie zgadza, więc nic się nie zmieni w temacie.

Proponuje przypomnieć się jak im zacznie spadać liczba abonentów, albo po prostu zmienić platformę streamingową.

Nikt do korzystania z Viaplay nie zmusza, zwłaszcza koleżanki która ze swoim VPN i KODI i innymi wynalazkami ogląda wszystko z całego świata.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zuzia napisał:

Własna opina to już "krzyk". Moim zdaniem takie serwisy również kształtują gusta klientów, reality show - raczej negatywnie.  Czy Viaplay to jakaś świętość, że można pisać tylko pozytywnie. Jak jest za co, pochwalę. Zganię jak mi się coś nie podoba. 

 

 

Nie o to chodzi, żeby pisać tylko pozytywnie. Chodzi o to, że krytykowanie za poszerzanie oferty, do oglądania której nikt nikogo nie zmusza jest mało logiczne. To tak jakby krytykować sklep, że ma więcej produktów do wyboru w asortymencie. Nie chcesz to nie kupisz. Tak samo tutaj. Nie chcesz to nie oglądasz. To nie kanał telewizyjny, gdzie ramówka jest narzucona. 

 

Sam ostatnio przeglądając Netflix zauważyłem, ile gównianych (w mojej opinii) programów pododawali do oferty. Ale nie mówię, że to źle. Ja tego nie obejrzę, ktoś może dzięki temu ma większy wybór na wieczór. Sprawa indywidualna kto co ogląda. 

 

Ja sam krytykuję Viaplay za jakość, nie mam z tym problemu. Ale tylko dlatego, że nie krytykuję ich za wszystko co tylko się da jestem odbierany jako ten co gloryfikuje :D

Edytowane przez mingo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mingo napisał:

 

Nie o to chodzi, żeby pisać tylko pozytywnie. Chodzi o to, że krytykowanie za poszerzanie oferty, do oglądania której nikt nikogo nie zmusza jest mało logiczne. To tak jakby krytykować sklep, że ma więcej ciastek czy warzyw do wyboru w asortymencie. Nie chcesz to nie kupisz. Tak samo tutaj. Nie chcesz to nie oglądaj. 

 

Sam ostatnio przeglądając Netflix zauważyłem, ile gównianych (w mojej opinii) programów pododawali do oferty. Ale nie mówię, że to źle. Ja tego nie obejrzę, ktoś może dzięki temu ma większy wybór na wieczór. Sprawa indywidualna kto co ogląda. 

 

Ja sam krytykuję Viaplay za jakość, nie mam z tym problemu. Ale tylko dlatego, że nie krytykuję ich za wszystko co tylko się da jestem odbierany jako ten co gloryfikuje :D

Nie, nie gloryfikujesz. Masz swoje zdanie, mnie ono nie przeszkadza. Sprawa indywidualna kto co ogląda, zgoda. Ale na kilkaset pozycji jakie ma teraz Viaplay PL wielkiego wyboru nie widzę. Śledzę wątek, kilka polecanych pozycji obejrzałam i nie żałuję. Czekam na poszerzenie oferty, przykro mi, ale te 1000 odcinków reality show wkładam w szufladkę "zapchajdziura" a moja prezentacja opinii jest delikatna, przedmówcy dosadniej i radykalniej się wyrażali.

 

 

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

Nikt do korzystania z Viaplay nie zmusza, zwłaszcza koleżanki która ze swoim VPN i KODI i innymi wynalazkami ogląda wszystko z całego świata.

Nikt nie zmusza też do takich komentarzy.

Kodi z Viaplay działa bez VPN, normalnie z Polski oglądam. Mam ten komfort, że mogę porównać oferty z rożnych rynków i obejrzeć coś czego jeszcze nie ma w wersji PL.

 

 

 

Edit:

PS. @bgmnt Nie czytaj, nie komentuj, nie prowokuj, będzie spokój..
Ja nie lamentuję, że kilka osób pisze niemal od początku wątku powtarzając myśli w różnych wariantach. 

Dalej czekam na dowody moich rzekomych banów, o które mnie publicznie pomawiałeś, szczególnie ten na Wykopie, który sobie uroiłeś.  Oto Twój poziom dyskusji właśnie, ad personam, pomówienia, drobniejszych złośliwości już nie liczę.

 

Edytowane przez Zuzia
By nie produkować zbędnych postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zmuszasz, pisząc od sierpnia co kilka dni to samo.

Jeszcze gdyby to miało jakieś przełożenie na rzeczywistość. Ale jak pokazały wyniki kwartalne Viaplay nie ma.

I zaczyna się jazda niczym płaskoziemcy, że oszukują, że przecież nikt tego nie może oglądać itd.

 

Co do PS. ja w przeciwieństwie do Ciebie pisze o faktach, nie fantazjach i na forum mimo wszystko 3/4 moich postów jest w innych wątkach niż Viaplay. Odwrotnie niż w Twoim przypadku.

Nie przenoszę tez tematu na inne fora i nie prowokuje tam dyskusji, kiedy nie idzie ona mi tutaj ;).

Tak więc zacznij od siebie jeśli chodzi stosowanie tych złotych rad.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo serwis niedawno wystartował więc nie można oczekiwać tysięcy pozycji z polskimi napisami/lektorem, to wymaga czasu. Nie oczekuję, że będzie od razu Netflixem. Nigdy nim nie będzie. Szwedzkie Viaplay też ma w sumie skromną ofertę, ale bardziej rozbudowaną, dla każdego coś znajdzie się do obejrzenia. Naturalne, że od skandynawskiej firmy oczekuje się lokalnych produkcji, przecież praktycznie wszystko inne już gdzieś widziało się albo można zobaczyć w innych serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kingofsouth napisał:

Dojdzie PL, F1 i serwis będzie jeszcze bardziej atrakcyjniejszy. 

Tylko że to jeszcze dużo czasu do tych praw.

Na razie zbliża się zima i przerwa w rozgrywkach piłkarskich a oni nie mają nic ciekawego na ten okres za te pieniądze. Nie kryli się nawet że chcieli pozyskać skoki na zimę które miały być kołem zamachowym dla pozyskiwania abonentów. ,,Kochamy sporty zimowe'' - jak mówił prezes viaplay.

Tymczasem dostali kopa od discovery nie tylko na skoki ale na całość sportów zimowych.

No i kibic może sobie zadać pytanie - po co brać teraz viaplay skoro wszystko co najciekawsze w sporcie w najbliższym czasie będzie u konkurencji. Włącznie z olimpiadą. Samo NHL raczej im dziesiątek tysięcy abonentów nie naciągnie.

Także to co zdobyli na Lewym i Legii mogą łatwo stracić. Myślę że dla nich podstawą do robienia interesu w Polsce jest obecność ich usługi u dużych operatorów kablowych i innych. Złapanie jak największej liczby abonentów na długie umowy umożliwi im stabilne działanie. Nawet gdyby musieli mocno zaniżyć swoją marżę sprzedając usługę dla tych operatorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arkon napisał:

Na razie to jest, delikatnie mówiąc, średnio atrakcyjny, a na pewno jak na obecną zawartość i jakość za drogi.

Dla Ciebie nie a dla mnie serwis ( zawartość) jest atrakcyjny.

😉 co do ceny jest zbyt wysoka tu się zgadzamy.

 

6 minut temu, mara68 napisał:

Myślę że dla nich podstawą do robienia interesu w Polsce jest obecność ich usługi u dużych operatorów kablowych i innych. Złapanie jak największej liczby abonentów na długie umowy umożliwi im stabilne działanie. Nawet gdyby musieli mocno zaniżyć swoją marżę sprzedając usługę dla tych operatorów.

 

Na to liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia Zgadzam się z koleżanką, że w kwestii tego działu retro to powinni się postarać. Wiadomo że gimbusy zawsze będą czekać tylko na nową część Godzilla vs Kong, ale starsi jak ja,👴😉 chętnie zobaczą coś fajnego starszej daty. Nie mam tu na myśli nawet jakiejś wyszukanej klasyki, ale nawet stare, mniej znane kino komercyjne.👀

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oferta idzie powoli do przodu :

- za chwilę pojawią się  seriale Chicago Med, Chicago Fire, New Amsterdam i The Office, dziś weszły 4 części Bourne'a. Ktoś powie "wszystko już było", ale patrząc w ten sposób można tak powiedzieć o każdym serwisie. Inna sprawa, że dokładnie te rzeczy były i nadal są w szwedzkim Viaplay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech dodają. W szwedzkim Viaplay jest więcej, bo działa od lat. Ale nie są to wartości zawrotne w poszczególnych kategoriach. Policzyłam. Filmy Viaplay Originals - 15 pozycji.  Filmy szwedzkie - 15 pozycji. Klasyka/retro - około 50. I tak dalej. Także nie spodziewam się cudów u nas, dobrze będzie jak dodadzą większość tego co u siebie mają, zwłaszcza tytuły ambitniejsze/klasykę. Na więcej nie ma sensu liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli pojawił się cykl o Bournie to oznacza że mają już  licencję na filmy od Uniwersala 

Podsumujmy teraz prawa

Columbia/Sony , Paramount, Universal , dystrybutor Monolith plus własne produkcje , nie wygląda to źle a nawet powiem że bardzo dobrze .

Oczywiście zaraz ktoś napisze że starocie ,owszem ale wielu z nas lubi wracać do nich , może kiedyś nabędą prawa do pierwszych emisji chociaż to mało realne patrząc że każda z liczących wytwórni idzie w kierunku własnych serwisów internetowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z serwisów typu Netflix, HBO GO ma jakieś nowości też, a nie same stare filmy. Naprawdę pierwszy raz mam taką sytuację, że mam usługę aktywną chwilę i zamiast zastanawiać się kiedy zdążę wszystko obejrzeć, to ciągle nie mogę niczego ciekawego znaleźć. Już miałem rzucić okiem na Eintracht- Lipsk, ale w tym samym czasie jest Tottenham- MU i znowu lipa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czego się szuka. Ja od miesiąca zawsze coś znajduję do obejrzenia na Viaplay i wiem, że akurat w listopadzie też coś znajdę. Tak się składa, że zarówno na HBO GO jak i Netflix też są "stare filmy", które co drugi, trzeci miesiąc wracają po odnowieniu licencji. 

32 minuty temu, swordfish napisał:

Nie ma całego cyklu o Jasonie Bournie. Brakuje filmu z 2016 roku z Alicią Vikander i z Tommy Lee Jones'em. Akurat tej części nie widziałem i dalej nie mogę obejrzeć.

Tego filmu akurat nigdzie nie ma, 4 pierwsze wcześniej były już kiedyś na hbo i netflix. 

Trwa World Series of Darts z polskim komentarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...