Skocz do zawartości

Rezygnacja z n-ki


psawczuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niestety przegapiłem możliwość rezygnacji z n-ki (utrata kanałów), mimo to wysłałem wypowiedzenie, oni jego nie uznali, więc napisałem odwołanie (ale wątpię aby je uznali). Pytanie więc: Czy ktoś wie kiedy będzie najbliższa opcja rezygnacji z n-ki (z winy n-ki) - bez ponoszenia kosztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie

U mnie sytuacja wygląda następująco. Wysłałem wypowiedzenie 03.04.2013. Na początku maja zadzwoniłem czy wypowiedzenie wpłynęło, otrzymałem wiadomość ze tak i że sprzęt trzeba oddać do 14 czerwca. Tak więc oddałem. Co się okazało, moje wypowiedzenie nie zostało przyjęte, z powodu tego że dotarło do Krakowa 23 kwietnia 2013. 60 kilometrów list szedł 3 tyg. Jestem teraz bez tunera i muszę płacić abonament do końca listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałeś poleconym ze zwrotką,czy zwykły,jeśli polecony to na stronie poczty jest tzw śledzenie,wpisz numer przesyłki,wyskoczy ci kiedy Nka wzięła list z poczty.Jeżeli data była przed 14.04 to pisz reklamację do poczty kiedy i kto odebrał list,następnie reklamacja do Nki z kopią pisma z poczty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sam chetnie bym zrezygnowal z n-ki ale trzeba bylo by sie przyjrzec od strony prawnej, oto cytat z innego forum:

 

napisał(a) Paweł_nc+ Zobacz post

Prawo do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia w związku z wycofaniem kanałów gwarantowanych z oferty, przysługuje Abonentom w ciągu 14 dni od daty wprowadzenia zmian. Przypominam, że kanał ESPN America został wycofany z oferty platformy n 1 kwietnia br. o czym szeroko informowaliśmy naszych Abonentów. Termin 14 dni już dość dawno temu upłynął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodnie z komunikatem z marca kanał ESPN America został wycofany w kwietniu,ale nadal był dostępny dla abonentów na warunkach promocyjnych. Czyli wszyscy którzy nie wypowiedzieli umowy w kwietniu utracili już tę możliwość i zostając w Nce po usunięciu tego kanału zgodzili się na to,że kanał mogą w każdej chwili wyłączyć i nie przysługuje wtedy możliwość zrezygnowania z umowy.W nc+ jest kilka kanałów nadawanych promocyjnie zgodnie z Rozdziałem V ust. 1 regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się, przykładowo podpisałem umowę w dniu x, w którym ten kanał jest gwarantowany, w dniu y powiedzieli, że kanał wycofują w dniu z. tak więc jeśli nastąpi dzień z, a ty podpisałeś umowę w dniu x, czyli w dniu kiedy kanał był gwarantowany to od dnia z masz te 14 dni, bo umowa się tobie nie zmieniła. jest ona cały czas taka sama jak w dniu x, a to, że oni powiedzieli wcześniej co to kogo obchodzi? mogli powiedzieć rok wczesniej i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,ale w w dniu y powiadomili cię że dany kanał zostaje usunięty i od daty z jest nadawany na warunkach promocyjnych,co oznacza że masz 14 dni od dnia kiedy kanał został usunięty z listy gwarantowanych kanałów.Zawiadomienie takie Nka dała,ale że kanał jest nadal dostępny to już tylko zależało od operatora,że nie wyłączyli kodowania lub mieli do tej daty podpisane umowy z nadawcą lub reklamowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z z Kazikiem:) Myślę, że najlepiej byłoby wysłać zapytanie do RPK. Jeśli informują że z dniem 1 kwietnia zostanie wyłączony dany kanał, a go nie wyłączają to nie mam podstaw do wysyłania rezygnacji z ich usług. Sądzę, że wtedy na infolinii była by informacja, że kanał nie został jeszcze wyłączony więc nie mamy podstaw do wypowiedzenia umowy z tego tytułu. Jak już pisałem w innym poście w artykule: https://satkurier.pl/news/83691/jakie-ka ... rmy-n.html jest napisane, że "W związku z wprowadzonymi zmianami, abonentom n przysługuje prawo do bezkarnego rozwiązania umowy z operatorem w terminie 14 dni od dokonania zmian."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kanał dalej jest dostępny dla abonentów po 01.05 nic nie znaczy, Nka przesunęła ESPN do listy kanałów niegwarantowanych umową czyli nadawanych w promocji.Może on tak być udostępniany przez tydzień albo rok.Nie chcę być złym prorokiem ale tak to wygląda.ITI nie wydało oświadczenia,że kanał zostaje tak jak to zrobiła Cyfra z CN i TCM,co oznacza,że ESPN jest udostępniany promocyjnie i nie można już rozwiązać umowy jeżeli zniknie z anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na jaki adres należy aktualnie wysyłać rezygnacje z n-ki?

 

Dotychczas nie miałem wątpliwości gdyż w kolejnych latach wysyłałem pod adres:

ITI Neovision Sp. z o.o., ul. J. Conrada 37, 31- 357 Kraków.

 

Po komunikacie ze strony głównej już nie wiem czy wysyłać do Krakowa czy do Warszawy:

"2013-07-29

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 12 lipca 2013 roku nastąpiły opisane poniżej zmiany. Nie wpływają one na Państwa Umowę.

ITI Neovision Sp. z o.o. - zmiana formy prawnej ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną oraz zmiana adresu spółki.

Aktualne dane:

ITI Neovision S.A. z siedzibą w Warszawie, pod adresem: Al. Gen. W. Sikorskiego 9, 02-758 Warszawa NIP: 521-00-82-774, REGON: 010175861, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000469644, kapitał zakładowy: 88.898.500 zł w całości wpłacony.

Adres korespondencyjny: ITI Neovision S.A, 02-100 Warszawa, skr. pocztowa nr 8."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...