Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Toma441żeby korzystać ze sklepu App store, czy skorzystać aplikacji( są już na pulpicie ekranie startowego?) trzeba zakładać konto na Apple.?

Jeśli tak to można używać ID z aplikacji Apple+?

 Do końca nie uzyskałem jasnej odpowiedzi: pilotem od telewizora Sony mogę obsługiwać Apple TV- właczać, wyłączać i otwierać aplikacje, poruszać się w menu urządzenia?

Wystarczy kabel HDMI certyfikowany 4K?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman Konto apple id możesz założyć na każdym innym systemie pod tym adresem https://appleid.apple.com/account. Możesz je utworzyć również już na apple tv 4K. Nie skorzystasz z urządzenia bez zalogowania się kontem Apple ID. To, które musiałeś utworzyć by skorzystać z apki Apple TV+ jak najbardziej się nadaje.

Będzie kilka apek już zainstalowanych, typu Apple TV+, a resztę ściągasz ze sklepu.

Ja mam jakiś kabel zakupiony na amazonie - DeLock Ultra High Speed kabel HDMI 48 Gbps 8K 60 Hz 1,0 m albo Sonero High Speed kabel HDMI 1,5m.

 

 

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lakiman napisał:

@Toma441żeby korzystać ze sklepu App store, czy skorzystać aplikacji( są już na pulpicie ekranie startowego?) trzeba zakładać konto na Apple.?

Jeśli tak to można używać ID z aplikacji Apple+?

 Do końca nie uzyskałem jasnej odpowiedzi: pilotem od telewizora Sony mogę obsługiwać Apple TV- właczać, wyłączać i otwierać aplikacje, poruszać się w menu urządzenia?

Wystarczy kabel HDMI certyfikowany 4K?

Apple id to twój osobisty identyfikator w tym ekosystemie, dzięki temu masz indywidualne konto i integrujesz wszystkie posiadane urządzenia pod jednym unikalnym id. Jeśli posiadasz tylko Apple tv 4k to jest to twój identyfikator w sklepie apple (klucz). 

Mam tv Samsung. Mogę nim uruchamiać aplikacje, sterować głośnością, poruszać się po menu. Dużo zależy od tego jak skonstruowane są aplikacje, czasem potrzeba pilota oryginalnego, zależnie od funkcji. Najlepiej sprawdzić te już posiadane kable hdmi. Na allegro można znaleźć dobrej jakości za nieco ponad 40 zł. U mnie zmianę kabla de facto wymusił tv Samsung, bo apple tv nieco "gryzie" się z niektórymi modelami (mój z ubiegłego roku nie ma hdmi 2.1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 20:04, lakiman napisał:

@Toma441Celowo pominąłeś Canal+?

Są osoby, które piszą o przycięciach na tej aplikacji a za te pieniądze powinno już być raczej bardzo dobrze.

Kupiłem Apple ze względu na Canal+Online, w ten weekend sporo oglądałem, z samej ciekawości, czy będzie błąd EP jak na Xiaomi. Jednym błąd jaki miałem, to w piątek ze względu na to, że nie podałem imienia i nazwiska i C+S3 mi się zablokował. Po podaniu tych danych działał bez problemu. Przez weekend żadnych wyrzuceń, czy błędów, opcja Multi-Live bez zastrzeżeń, żadnych przycięć.

Jeszcze odnośnie Viaplay na Apple (przy C+Online tego nie ma) jest opcja obraz w obrazie po prawej na dole, czyli można puścić dwa streamy i oglądać z podglądem. Zresztą zauważyłem, że podobną opcja tyle, że na 2, 3 lub 4 mecze wskoczyła na niemieckim DAZN. Bynajmniej na Apple, na Xiaomi nie sprawdzałem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Play Now Boxa (pierwszy model) ale kończy mi się umowa w kwietniu. Szukam jakiejś przystawki na długie lata dla platform streamingowych( Netflix, HBO max, Amazon, Viaplay, Apple+, Player, Disney+) Posiadam Samsunga z 2017 roku z Tizenem. Zastanawiam się nad zakupem Apple tv 4k 32gb. Pytanie do Was czy warto zainwestować w appla. Czy jakość będzie lepsza jak na Tizenie? Chodzi tez o jakość transmisji sportowych. Nie posiadam innych urządzeń Apple tak więc się trochę wacham bo cena jest dość wysoka. 

Edytowane przez wojtmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc Będzie lepsza jakość. Mam samsunga z 2020 roku i uważam tizena za dosyć średni system. Oprócz tych podstawowych na polski rynek... jest tam masa śmieciowych apek i generalnie warto mieć alternatywę, bo nigdy nie wiadomo, kiedy wsparcie w starszych modelach tv się skończy. Też nie mam innego sprzętu apple i to czy go masz czy nie, to nie ma większego znaczenia. 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można używać pilota od Sony 

Nie da się włączyć/wyłączyć  AppleTV ale sterowanie pełne jest z pilota Sony 

 

Czy warto inwestować? Na pewno. Wsparcie na kilka lat, śmiga od początku do końca swojego życia. Jak się skończy wsparcie jest łatwiej kupić nowy AppleTV niż nowy TV 

 

Co do tej wojny. Shield ma podstawowa wadę - ma Android. Rok temu na HDTV było porównanie przystawek i Shield nawet jako nowy nie działa tak płynnie i stabilnie jak AppleTV. Ale zawsze będzie wojna bo od lat jest wojna i udowodnienie wyższość świat Bożego Narodzenia na świetami Wielkanocy. Czyli analogiczne - flagowiec Huawei/Samsung jest lepszy od IPhone i odwrotnie. 
Zreszta sam się kiedyś zastanawiałem dlaczego taki IPhone ma takie opinie, póki sam nie kupiłem. Dzisiaj nawet Galaxy 100 nie będę chciał 
 

Nie ma sprzętu bez wad i nigdy nie będzie. Jeśli komuś nie zależy na otwartym systemie, kombinowania (typowe dla Polaka) z VPN czy Kodi - Apple wygrywa z Shieldem (porównując go jako przystawka do filmów/seriali). Ale tez ma swoje wady bo np na AppleTV telefonem z Androidem się nie połączysz 

Mozna zawsze kupić pudełko Bitdefender albo FSecure Sense i mieć wszystko w domu połączone przez VPN :)

Shield miałby przewagę gdyby był dużo tańszy. A różnica w granicach około 100zl - to sorry ale Apple jest stabilniejszym systemem. Do tego dostajesz wsparcie na kilka lat i masz gwarancje ze bebechy pozwolą nawet na szybkie działanie za 5 czy więcej lat. 

 

Takie produkty jak Apple czy ogólnie premium, wybiera klient świadomy 

Edytowane przez spotify
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wojtmen napisał:

Mam Play Now Boxa (pierwszy model) ale kończy mi się umowa w kwietniu. Szukam jakiejś przystawki na długie lata dla platform streamingowych( Netflix, HBO max, Amazon, Viaplay, Apple+, Player, Disney+) Posiadam Samsunga z 2017 roku z Tizenem. Zastanawiam się nad zakupem Apple tv 4k 32gb. Pytanie do Was czy warto zainwestować w appla. Czy jakość będzie lepsza jak na Tizenie? Chodzi tez o jakość transmisji sportowych. Nie posiadam innych urządzeń Apple tak więc się trochę wacham bo cena jest dość wysoka. 


jak nie jesteś w ekosystemie apple to ja bym kupił raczej nvidia shild ale to już kwestia wyboru między android tv a tv os i jedna i druga przystawka daje podobną wydajność i długość wsparcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marian_w napisał:

Jeśli chcesz dokupić kabel HDMI to lepiej wybrać jakiś 2.1 - 8K.  Apple ma wyjście HDMI 2.1 więc w cenie około 100zł można już kupić coś przyzwoitego.

Na Alledrogo kupiłem HDMI 2.1 8K dł. 2m za 55zł, przecenione z 99zł. Wysortuj wg popularności i widać co najbardziej ludzie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Artek_ napisał:


jak nie jesteś w ekosystemie apple to ja bym kupił raczej nvidia shild ale to już kwestia wyboru między android tv a tv os i jedna i druga przystawka daje podobną wydajność i długość wsparcia. 

Nie mam iphone , a ATV to mój pierwszy sprzęt Apple i to, że ktoś nie ma żadnego ich sprzętu przy kupnie przystawki Apple TV nie ma wcale dużego, decydującego znaczenia. To mit. Bo to jest przede wszystkim urządzenie do streamingu, posiada wszystkie najpopularniejsze obecnie aplikacje, a przy premierze w PL Disneya czy HBO Max  użytkownik je w sklepie odnajdzie. Kwestią decydującą i rozstrzygającą jest tu raczej czy ktoś korzysta nagminnie z takich rzeczy jak VPN czy Kodi. Jeśli nie, to każdemu (bez względu na to czy posiada iphona) będę rekomendował ATV.

Edytowane przez Toma441
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Nie mam iphone , a ATV to mój pierwszy sprzęt Apple i to, że ktoś nie ma żadnego ich sprzętu przy kupnie przystawki Apple TV nie ma wcale dużego, decydującego znaczenia. To mit. Bo to jest przede wszystkim urządzenie do streamingu, posiada wszystkie najpopularniejsze obecnie aplikacje, a przy premierze w PL Disneya czy HBO Max  użytkownik je w sklepie odnajdzie. Kwestią decydującą i rozstrzygającą jest tu raczej czy ktoś korzysta nagminnie z takich rzeczy jak VPN czy Kodi. Jeśli nie, to każdemu (bez względu na to czy posiada iphona) będę rekomendował ATV.

@Toma441 ma całkowitą rację. Jestem osobą, która nie ma iPhone'a, a niedawno kupiłem ATV i żałuję jednego, że nie zrobiłem tego zakupu parę lat wcześniej. Może byłoby lekkie wk... odnośnie braku Viaplay, ale od sierpnia są w Polsce i tego problemu nie ma. Oglądam dużo sportu przez streaming, czasami jakieś filmy i  dla mnie działanie tego sprzętu to jest bajka. Brak VPNa, czy zainstalowania apek z innych krajów to jest minus, nawet duży minus, ale na obecną chwilę w ogóle mi nie przeszkadza. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spotify napisał:

Jeśli komuś nie zależy na otwartym systemie, kombinowania (typowe dla Polaka) z VPN

Cały świat korzysta z VPN, tak na marginesie. Nie jest to typowo polska przypadłość.

W sprzęcie Aplle podoba mi się jedno - ergonomia. Ale jako zamknięty system już nie bardzo.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, picassopawel napisał:

@Toma441 ma całkowitą rację. Jestem osobą, która nie ma iPhone'a, a niedawno kupiłem ATV i żałuję jednego, że nie zrobiłem tego zakupu parę lat wcześniej. Może byłoby lekkie wk... odnośnie braku Viaplay, ale od sierpnia są w Polsce i tego problemu nie ma. Oglądam dużo sportu przez streaming, czasami jakieś filmy i  dla mnie działanie tego sprzętu to jest bajka. Brak VPNa, czy zainstalowania apek z innych krajów to jest minus, nawet duży minus, ale na obecną chwilę w ogóle mi nie przeszkadza. 

Ja bawię się  Apple TV od 2013r

Zastanawia mnie jedno - Apple TV z FUL HD  zdrożał 2-krotnie , 460zł w 2013r.- do 899/999 dziś za 4K

Telewizor Sony z FUL HD 55"  staniał 2-krotnie z 9000zł - 2013r do ok. 4500zł za UHD 4K dziś.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zuzia napisał:

Cały świat korzysta z VPN, tak na marginesie. Nie jest to typowo polska przypadłość.

W sprzęcie Aplle podoba mi się jedno - ergonomia. Ale jako zamknięty system już nie bardzo.

 

 

Świat korzysta z VPN do szyfrowania połączeń bo VPN głównie do tego służy 

W Polsce przede wszystkim służy do kombinowania przez zmianę geolokalizacji 

Tak samo jak w przypadku przystawki najczęściej padające pytanie w polskiej sieci - czy działa Kodi 

 

Zamknięty system ma tez zalety.  Stabilność 

Nie ma sprzętu czy softu bez wad 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, spotify napisał:

Tak samo jak w przypadku przystawki najczęściej padające pytanie w polskiej sieci - czy działa Kodi 

VPN wiadomo, głównie do obchodzenia geolokalizacji i nie tylko w Polsce tak kombinują, Mały przykład. Właśnie niedawno Viaplay poblokował Skandynawom popularne VPN, bo lubili tańsze zagraniczne konta.

Natomiast Kodi można śmiało wykorzystywać do obsługi legalnych subskrypcji. Sama tak robię, kilkadziesiąt wtyczek, wszystko legalne. Na Apple odpada, ale na Shield nadal można.

 

 

W dniu 12.12.2021 o 09:44, Delta21 napisał:

W samym filmie/serialu po wywołaniu zakładki Info jest informacja typu - HD

Czyli jednak da się. Podobnie jak dość łatwo włączyć funkcję pokazywania parametrów streamu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie najnowszego Apple TV w wersji 4K. Jako wieloletni użytkownik sprzętu apple (od około 15 lat), używałem chyba praktycznie każdy sprzęt od nich, z wyjątkiem właśnie Apple TV. Coś mnie podkusiło, żeby go kupić, bo Tizen 4.0 mnie nie zachwycał, Shield (mimo, że po 4 latach działa jak żyleta i jest to bardzo dobry sprzęt), ma jednak przestarzały interfejs.

 

Rozważałem Chromecasta 4.0, ale niepodoba mi się plastikowy pilot, w Shieldzie jest nawet fajniejszy niż w Apple TV ale interfejs Androida 9.0 jest już mocno przestarzały. 

 

Mam pewne wątpliwości co do aplikacji Canal+ i Polsat Box Go. Wydaje się, że działają prawidłowo i szybko, ale dostrzegam szarpanie ekranu, regularnie co kilka sekund we w miarę równych odstępach. Tak, jakby brakowało jednej klatki. Na televio tego efektu nie widzę, tak samo na aplikacjach netflixa czy prime video. Wyłączenie upłynniania obrazu w funkcji tv poprawiło sytuację ale wciąż mam wrażenie, że na Shieldzie i Tizenie wygląda to lepiej (w przypadku aplikacji Canal+ bo o PBG na Tizenie pisałem już wiele razy - kiszka nienadająca się do użytku).

 

Jakie jest wasze doświadczenie z oglądaniem Canal+ na Apple TV? Najłatwiej dostrzec ten problem na kanałach informacyjnych albo na napisach końcowych (np. filmu z biblioteki) - jakby minimalnie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Polsat Box GO  może poczekaj chwile i sprawdź czy dalej szarpie.

Na Android tv po jakimś czasie pojawia się płynność...

Może to głupie pytanie, wyłączenie telewizora automatycznie wyłacza urządzenie, natomiast wybranie odpowiedniego gniazda w Smart TV go uruchamia  (podobnie jak w Play Boxie)?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaraz po kupnie Apple tv 4k, po zainstalowaniu Canal plus online, jeszcze przed aktualizacją systemu pojawił się błąd hdcp i tylko przy tej apce. Po aktualizacji i wymianie kabla błąd hdcp zniknął. Jest to zjawisko opisywane przez innych użytkowników (niektórym użytkownikom w USA błąd hdcp pojawiał się np w apce D+, czy hulu). Potwierdzam też, że pomaga wyłączenie funkcji "dopasuj do zakresu tonalnego" i "dopasuj do szybkości klatek", wbrew temu co różni youtubowi eksperci pokazują na swoich filmikach. Najlepiej samemu po kolei sprawdzić poszczególne parametry i dobrać właściwe wg własnych preferencji. Co do c+ online generalnie moje zdanie jest takie, że ta aplikacja już na starcie została klientom (niezależnie od systemu) dostarczona w niedopracowanej wersji, jako "klon" wersji francuskiej i efekty tego obserwujemy do dziś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lakiman napisał:

Może to głupie pytanie, wyłączenie telewizora automatycznie wyłacza urządzenie, natomiast wybranie odpowiedniego gniazda w Smart TV go uruchamia  (podobnie jak w Play Boxie)?

 

Apple TV jest wykrywane i rozpoznawane przez Samsunga. Pojawia się nawet kafelek z ikonką urządzenia. Można sterować pilotem od Samsunga.

 

Wyłączenie dowolnym pilotem (od Samsunga oraz Apple TV) gasi zarówno urządzenie Apple TV jak i telewizor. Ponadto bezproblemowo działa zmiana głośności w amplitunerze po IR.

Edytowane przez regedit32
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Jeśli chodzi o wsparcie oprogramowania to apple dostarcza najnowszy system dla urządzenia sprzed 6 lat (Apple TV z 2015 roku).

 

Aplikacje też są często aktualizowane, podobnie jak na Android TV. Na Samsungu zdarzały się takie, które były aktualizowane od święta albo wcale.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...