Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Największy problem po transformacji w MAX to "zniknięte" oryginalne ścieżki dźwiękowe. W części pozycji jesteśmy skazani na lektora.

Ciekawi mnie czy to tylko problem techniczny, niedoróbka, czy zwyczajne oszczędności jak w Prime Video?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Arkon napisał(a):

To prawda, że jak ktoś miał zniżkę 33% na zawsze, to dalej płaci 19,99 i ma Max premium tylko dostęp do 3 urządzeń?

I to jest ta subtelna różnica między Cyfrowym Polsatem, a takim MAX-em. CP opuściłem 3-4 lata z powodu notorycznego olewania lojalnych abonentów z najwyższymi pakietami kosztem nowych oraz tych mających pakiety najniższe. Nowi dostawali na start mega promocje, a ci z najniższymi pakietami: darmowe kanały w okresie przedświątecznym, świątecznym i poświątecznym. Dla starych, zasłużonych i lojalnych abo? Figa z makiem. Żadnych niespodzianek. Kompletna olewka. Dlatego gdy tylko pojawiła się możliwość przesiadki do HBO Max i rezygnacji z CP zrobiłem to bez wahania opuszczając bez żalu linearnego molocha z reklamami i wieloma durnymi kanałami, których nie oglądałem, ale musiałem za nie płacić. Gdy HBO Max powoli się zwijał obawiałem się, że Amerykanie potraktują mnie tak jak Solorz. Szczególnie gdy czytało się to czarnowidztwo w internecie. Na szczęście żaden czarny scenariusz się nie sprawdził, a MAX powitał mnie, lojalnego abonenta jak trzeba. Szacunek i oby tak dalej. Cóż wygląda na to, że polubimy się z moim nowym kolegą MAX-em.

 

PS. Jaką postać wybraliście przy edycji profili? Ja Kaczora 🦆 Daffy'ego 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tracer10 napisał(a):

Jak tak sobie patrzę na to 4K to płakać się chce.

Diuna 2 niby w 4K, a obraz jak zwykłe HD czyli to samo co do wczoraj na HBO MAX.

Na dodatek tylko dubbing😬ciągle.

W sieci jest i o wiele lepsza jakość i z Piotrem Borowcem jako lektor.

Żenua.

Można sprawdzić jakość, jaki bitrate oferuje obecnie Max w HD a jaki w 4K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fire Tv Cube sprawdziłem przed chwilą Diunę i Aquamana - ma jakieś 22 Mbps w 4k, Chłopi w Canal+ online mają więcej ;) Ale tragedii nie ma. Na Apple TV 4k nie wiem, bo nie mam tam trybu deweloperskiego.

 

Natomiast głównym problemem jest to, że generalnie biblioteka 4k jest bardzo skromna, łącznie to jakieś kilkadziesiąt pozycji. Mam nadzieję, że to tylko kwestia startu platformy i biblioteka będzie się ona powiększać (w Stanach jest ponad 1000), w innym wypadku plan 4k jest najmniej opłacalną opcją (chyba, że Cię do niego przemigrował operator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w każdej innej na Fire Tv Cube. Trzeba przytrzymać przez kilka sekund "kółko" w środku, potem nie puszczając nacisnąć dolny przycisk "kółka" a następnie szybko przycisk obok "domku" po prawej stronie - takie 3 poziome kreski. Wtedy pojawi Ci się dodatkowe menu, w którym możesz włączyć szczegóły wyświetlanego obrazu (rozdzielczość, zastosowane kodeki, bitrate, ile klatek na sekundę, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena pakietu Przed Max może zmienić się za jakiś czas i okaże się, że mogą zmuszać do przejścia na Premium. Na razie promocyjnie mamy spokój na kilka miesięcy, aby nas lojalnych nie odstraszać.
Nie na premium, tylko na jeden z trzech pakietów bazowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Splawik napisał(a):

Mam nadzieję, że to tylko kwestia startu platformy i biblioteka będzie się ona powiększać (w Stanach jest ponad 1000), w innym wypadku plan 4k jest najmniej opłacalną opcją.

W Stanach jest dokładnie 289 pozycji w jakości 4K.

1000 wychodzi jeśli policzymy każdy odcinek danej produkcji jako osobną pozycję dlatego też w dużo artykułach podają liczbę "PONAD 1000" gdyż lepiej brzmi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest oficjalne info Play.

https://www.play.pl/uslugi/serwisy-wideo/max

 

Jeśli jesteś abonentem Play uprawnionym do dostępu do HBO Max, w momencie uruchomienia serwisu Max dostaniesz dostęp do Pakietu Premium.  Stopniowo będziemy jednak zmieniać usługę na Max Standardowy. O takiej zmianie poinformujemy Cię z wyprzedzeniem. Jeżeli nadal będziesz chciał korzystać z Pakietu Premium, będziesz mógł przejść na ten wariant za dopłatą. 

 

Jeżeli przed 11 czerwca zakupiłeś dostęp do HBO Max od Play na czas określony, do końca tego okresu będziesz mógł korzystać w serwisie Max z Pakietu Premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...