Skocz do zawartości

HBO Max - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.01.2022 o 03:24, swordfish napisał:

Podsumowanie roku 2021 według wybranych polskich dziennikarzy filmowych. 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/najlepsze-zagraniczne-seriale-2021-roku-premiery-2022-rok

 

Najwięcej wskazań dla seriali z HBO. Netflix słabo, choć niektórzy pojedynczo wskazują na "Arcane", "Sprzątaczkę" i "Nocną mszę". Żadna z produkcji Netflixa nie przebiła się do ścisłego finału Top 7.

Oni Ameryki nie odkryli ;) Przecież to widać od dłuższego czasu, w jakim kierunku NF poszedł. Nie bez kozery o tym piszę, bo mając poza NF Apple Amazon i HBO (od czasu do czasu C+) widzę różnice. Jeśli ktoś się trzyma kurczowo tylko NF a reszta albo z doskoku albo tylko z Karaibów, to nie ma takiego szerokiego obrazu aby wyciągnąć takie wnioski ;) 

Nic nowego z tego artykułu nie widać i to co już napisałem nie raz - NF popularność, marketing itd a przez to ludzie nic innego nie mają/nie znają

 

Zresztą nie tak dawno Variety zrobiło TOP20 seriali roku 2021 i nie ma ANI JEDNEGO tytułu Netflixa

https://tvline.com/lists/best-tv-shows-2021-list/?fbclid=IwAR2ydTmV6cH272Mevxqnzc1J7J0IVC9_B42N17CsQ43E0x4vMkrkM_LbUyM

W dniu 22.01.2022 o 00:14, Cinemaniac4K napisał:


Wszystko fajnie sobie opisałeś... super extra ale jest jeszcze coś takiego jak giełda. Popatrz co sie stało wczoraj. Nie spodobało się akcjonariuszom ilość zakładanych nowych abo i wartość spółki spadła o 25%. Mało tego... piszesz o takich super zarobkach a Netflix ciągle dobiera kredyty - czemu? Mówi się że własnej kasy ma 5 mld... i ciągle dobiera kredytów. Wiesz czym się kończą takie zagrania czy nie masz wyobraźni? Netflix jest fajny i super póki jest popularny i modny. Temu mówię że jak mu się podwinie noga to najpierw poleci giełda a za giełdą nie ma już co ratować. Wiadomo że ktoś to kupi bo chętnych nie brakuje ale dziś wszystko jest możliwe. Wystarczy popatrzeć na rynek game'ingowy jak Microsoft kupił Activision Blizzard - wystarczyło kilka obmacywanek... :) 

Uzupełnię, bo się zapędziliśmy w złym kierunku (jak zwykle) :) i wyleciało.

 

Netflix cały czas inwestuje, nie ma stagnacji w tej firmie. Zaczął wydawać grube miliony na filmy (po 200mln), poszedł w nowy biznes - platforma do gier. Do tego na marketing wydaje krocie

Ponadto w USA są kredyty niskooprocentowane, więc opłaca się iść na krechę a swoją kasę obracać.

Jest za duży aby upaść w miesiąc, dwa czy rok.

Teraz dopiero widać, że ten balonik jest sztucznie nadmuchany (co pisałem nie raz). Małe potknięcie i już  nerwowa sytuacja - akcje w dół 20%. Do tego dochodzi coraz więcej konkurencji.

Walka o klienta się zaczęła na poważnie. Im większy zasięg konkurencji, tym NF będzie miał ciężej. A jeśli konkurencja zacznie już umieć grać w grę streaming (bo dopiero się uczą niektórzy) i przyprawi to sosem marketingowym (muszą, bo nawet arcydzieło kinomatografii się nie przebije) to NF będzie jeszcze miał gorzej.

Czas pokaże za 3-5 lat, jak to się już jakoś na świecie ułoży i każdy jakiś kawałek tortu ugryzie. A wtedy będzie wiadomo, kto najlepiej na tym wyszedł a kto będzie musiał jednak sobie odpuścić tą piaskownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Apple to jest inna historia. Nie tak dawno czytałem, że w sumie poza jedną marką, Apple nigdy nie zrobiło w swojej historii dużego deala.

Kiedyś latał koło Sony. W końcu nie kupił. Gdy Warner Media (już nie pamiętam jak przed czasów AT&T się nazywało a nie chce mi się teraz tego szukać ;) )został wystawiony na sprzedaż, przejął to AT&T. Później się okazało, że jednym z których byli chętni na zakup był Apple. I nawet kasę na stół ponoć położyl (osobiście to żałuje, że do tego nie doszło). Apple tylko zyskał, że przejął kilka nazwisk do siebie.

Następnie się mówi o przejęciu LionsGate, którego o przejęcie "posądza" się własnie Apple (po ruchu Amazon i zakupie MGM). Ale też cisza.

Apple w sumie ma tyle kasy, że może łyknąć Disneya i Netflixa razem i jeszcze im zostanie.

 

Nie wydaje mi się aby Apple chciało Netflixa. Chyba, że NF będzie w strasznym dołku, na co się nie zapowiada jak na razie.  Apple bardziej zalezy na bibliotece "wartościowych" tytułów oraz własne studio i szybciej bym tu stawiał na Warner jeśli deal z Discovery będzie wpadką albo....może Sony. Ale to tylko wróżenie z fusów ;)

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na początku marca do Polski wchodzi HBO Max. Platforma ma zastąpić działającą aplikację HBO GO. Cena abonamentu ma pozostać taka sama. Nie będzie również potrzebna dodatkowa rejestracja.

 

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28032950,hbo-go-nie-bedzie-obslugiwac-starszych-telewizorow-masz-kilkuletni.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy po wygaśnięciu abonamentu u partnera, nadal będę mógł przedłużyć po cenie dla utrzymujących ciągłość? Czy konto zarejestrowane na partnera po prostu wygaśnie.

 

Co do oferty, to najbardziej czekam na klasykę DC. Mam nadzieję, że superbohaterskie filmy i seriale, które były w DC Universe, wpadną od razu na starcie.

Edytowane przez Lukop
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/hbo-max-ile-kosztuje-jak-korzystac-w-polsce

Czy ja dobrze zrozumiałem, że prawdopodobnie nowi klienci co się zarejestrują będą mieć HBO MAX za pół ceny regularnej?

"W krajach nordyckich i Hiszpanii platforma streamingowa HBO Max wystartowała w październiku ub.r. Debiutowi towarzyszyła promocja dla pierwszych subskrybentów. Jeśli zarejestrowali się w ciągu pierwszego miesiąca działalności serwisu, płacą połowę niższy abonament przez cały czas trwania subskrypcji."
 

Edytowane przez aandin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aandin napisał:

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/hbo-max-ile-kosztuje-jak-korzystac-w-polsce

Czy ja dobrze zrozumiałem, że prawdopodobnie nowi klienci co się zarejestrują będą mieć HBO MAX za pół ceny regularnej?


33% ceny... a ogólnie dobre promo. widać idą walczyć o widza. Aby tylko technicznie tego nie sp*eprzyli i był wysoki bitrate jak w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aandin napisał:

Czytałem. Dałem tylko przykład, że bywało w niektórych krajach taniej. 

Nie, no masz właśnie taniej. Normalnie byłoby 29,99 zł a będzie 19,99 zł jeśli do 31.03. wykupisz dostęp i będziesz nieprzerwanie opłacał. Podobnie było np. w Hiszpanii, Estonii, w przeliczeniu na nasze właśnie 20 zł - jeśli subskrybujesz bez żadnych przerw - to już cena po promocji.

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Delta21 Przeczytaj jeszcze raz co napisałem

"W krajach nordyckich i Hiszpanii platforma streamingowa HBO Max wystartowała w październiku ub.r. Debiutowi towarzyszyła promocja dla pierwszych subskrybentów. Jeśli zarejestrowali się w ciągu pierwszego miesiąca działalności serwisu, płacą połowę niższy abonament przez cały czas trwania subskrypcji." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aandin napisał:

@Delta21 

"W krajach nordyckich i Hiszpanii platforma streamingowa HBO Max wystartowała w październiku ub.r. Debiutowi towarzyszyła promocja dla pierwszych subskrybentów. Jeśli zarejestrowali się w ciągu pierwszego miesiąca działalności serwisu, płacą połowę niższy abonament przez cały czas trwania subskrypcji." 

A rozumiesz, że ja właśnie mam takie konto i zamiast płacić 40 zł płacę 20 zł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...