Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Zuzia napisał:

wiem, że każdy dostawca treści może bardzo skutecznie blokować VPN jeśli tylko zechce. I HBO Max dość poważnie potraktowało polskie konta pod tym względem

Niestety nie mogę w Niemczech oglądać HBO MAX. Polskie IP w programie AvastSecure Line chyba zablokowali. Do amerykańskiej wersji przez ich ip można się zalogować ale jest tylko wersja językowa angielska i hiszpańska. Masz jakieś pomysły jak to obejśc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z zalogowaniem się do HBO Max w Sony 65X90J. Postępuję zgodnie z instrukcją, najpierw 6 cyfrowy kod na hbomax.com/tvsigntv, później kod aktywacyjny na activate.hbomax i wyskakuje komunikat:

 

UPS coś poszło nie tak, spróbuj ponownie

 

I tak od wczoraj. Dodam, że aplikacji HBO Go nie miałem w tym TV, dopiero pojawiła się możliwość ściągnięcia aplikacji HBO Max. Czy ktoś miał może podobny problem i wie jak go rozwiązać? 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię inaczej (robiłem to właśnie przed chwilą)... najpierw się loguję przez stronę (ja to robię na PC)... jestem na swoim profilu... przerabiam link na activate.hbomax.com i wyskakuje okno o wpisanie kodu z TV... wpisuje kod i klikam dalej... pozniej prosi jeszcze raz o podanie loginu i hasła do HBO Max... i cyk TV wskakuje na wybór profilu. Nie wiem po co kompletnie to [hbomax.com/tvsigntv]?
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aandin napisał:

Niestety nie mogę w Niemczech oglądać HBO MAX. Polskie IP w programie AvastSecure Line chyba zablokowali. Do amerykańskiej wersji przez ich ip można się zalogować ale jest tylko wersja językowa angielska i hiszpańska. Masz jakieś pomysły jak to obejśc?

HBO Max blokuje VPN/Proxy, ale w przypadku polskich kont szczególnie nie informuje o tym. Zwraca nic nie mówiące komunikaty np. taki.

 

7ccdf3e7f56a6.jpg

 

Żeby oglądać w Niemczech polskie HBO Max trzeba wyłączyć wszelkie VPN i na zwykłym adresie niemieckim z reguły będzie działać (sprawdzone). Jednak gdyby i to zawiodło, to niestety trzeba kilka złotych zainwestować w niszowe polskie VPN.

 

Sytuacja jest taka, bo HBO Max zapobiega "eksportowi" tanich polskich kont po prostu.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie braku dźwięku 5.1 na aplikacji HBO Max na Android TV. W większości dotyczy on osób, które mają sprzęt podłączony kablem optycznym do TV. Po HDMI zdaje się bez problemu wykrywać sprzęt. Właściwie jestem przekonany, że gdyby w aplikacji HBO Max była możliwość, tak jak na Netflix, możliwość ręcznego wyboru ścieżki dźwiękowej w dostępnych wariantach (DD 2.0, AC 5.1, DD+ 5.1, DA) to nie byłoby problemu. Z jakiegoś powodu "automat" nie wykrywa podłączonego u mnie sprzętu audio po kablu optyczny. Zainstalowałem sobie wtyczkę HBO Max na KODI i tam mam wybór dostępnych rozdzielczości video, z podanym bitrate i systemem kodowania (H.264 lub H.265) i co najważniejsze, wybór ścieżek audio. Po wyborze ścieżki AC 5.1 lub DD+ 5.1 dźwięk przekazywany jest poprawnie. Wtyczka może nie jest wizualnie tak atrakcyjna jak dedykowana aplikacja ale przynajmniej działa jak powinna i na chwilę obecną do jedyna opcja gdy będę chciał obejrzeć sobie na HBO Max film z dźwiękiem przestrzennym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kodi też automatycznie ustawia 5.1 i taki dźwięk mamy, nie muszę tego robić ręcznie. Ewidentnie jest to więc wina aplikacji HBO MAX.

Tak jak mówisz, Kodi wizualnie jest beznadziejne, nawet ikonki mają tylko logo HBO Max a nie filmów więc wygląda to koszmarnie w porównaniu z oryginalną apką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Banera napisał:

Odnośnie braku dźwięku 5.1 na aplikacji HBO Max na Android TV. W większości dotyczy on osób, które mają sprzęt podłączony kablem optycznym do TV. Po HDMI zdaje się bez problemu wykrywać sprzęt. Właściwie jestem przekonany, że gdyby w aplikacji HBO Max była możliwość, tak jak na Netflix, możliwość ręcznego wyboru ścieżki dźwiękowej w dostępnych wariantach (DD 2.0, AC 5.1, DD+ 5.1, DA) to nie byłoby problemu. Z jakiegoś powodu "automat" nie wykrywa podłączonego u mnie sprzętu audio po kablu optyczny. Zainstalowałem sobie wtyczkę HBO Max na KODI i tam mam wybór dostępnych rozdzielczości video, z podanym bitrate i systemem kodowania (H.264 lub H.265) i co najważniejsze, wybór ścieżek audio. Po wyborze ścieżki AC 5.1 lub DD+ 5.1 dźwięk przekazywany jest poprawnie. Wtyczka może nie jest wizualnie tak atrakcyjna jak dedykowana aplikacja ale przynajmniej działa jak powinna i na chwilę obecną do jedyna opcja gdy będę chciał obejrzeć sobie na HBO Max film z dźwiękiem przestrzennym. 

 

Wizualnie i funkcjonalnie może iść w parze.

 

widok2.jpg

 

 

4 godziny temu, Rasheed napisał:

Na Kodi też automatycznie ustawia 5.1 i taki dźwięk mamy, nie muszę tego robić ręcznie. Ewidentnie jest to więc wina aplikacji HBO MAX.

Tak jak mówisz, Kodi wizualnie jest beznadziejne, nawet ikonki mają tylko logo HBO Max a nie filmów więc wygląda to koszmarnie w porównaniu z oryginalną apką.

 

Można sobie konfigurować wedle upodobań. Ja też lubię jak jest ładnie :)

 

widok8.jpg

 

widok1.jpg

 

widok4.jpg

 

 

6 godzin temu, aandin napisał:

Niestety, na niemieckim IP tym bardziej nie działa. Z HBo GO nie było problemu. Nawet Viaplay działa teraz bez problemu. Szkoda.

 

Zdarza się to nie tylko na niemieckich IP, ale też innych. HBO Max troszkę przesadziło z restrykcjami.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Banera napisał:

Odnośnie braku dźwięku 5.1 na aplikacji HBO Max na Android TV. W większości dotyczy on osób, które mają sprzęt podłączony kablem optycznym do TV. Po HDMI zdaje się bez problemu wykrywać sprzęt. 

TV spięty mam po HDMI z eARC. Działa tylko stereo. Ale... jak podłączę do telewizora po HDMI chromecast`a i strumieniuję z iphone`a - dźwięk z TV wychodzi na amplituner DD5.1. Jak podłączę Xiaomi MiTV Stick - mam z telewizora i Atmos i DD+ 5.1. Problemem jest tylko aplikacja na telewizorze. Kodi, AppleTV+ czy Amazon Prome i Netflix poprawnie z telewizora wysyłają Atmos 

7 godzin temu, Rasheed napisał:

Na Kodi też automatycznie ustawia 5.1 i taki dźwięk mamy, nie muszę tego robić ręcznie. Ewidentnie jest to więc wina aplikacji HBO MAX.

 

Jakiej wtyczki używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed  rozumiem, że interesuje Cię widok jak powyżej? Jeśli tak to z poziomu Kodi doinstaluj sobie skórkę Amber i ustaw w niej widok "Plakaty" dla zawartości. A dla poszczególnych kategorii "Simple List". Lub jeszcze inaczej, bo tam jest sporo opcji konfiguracji. Ogólnie to masz rację co do domyślnego widoku, mnie też on przeraził i od razu zmieniłam na inny.

 

PS. Wtyczka jest tylko jedna od  SlyGuy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Sytuacja jest bardzo prosta - przewiń do napisów końcowych. Jeżeli jako zleceniodawca jest przeczytany HBO = stereo.

Warto jednak podkreślić, że spora część produkcji oryginalnych jest zlecana przez inne spółki Warnera i wówczas już 5.1 może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...