Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć UOKiK nie będzie robił dużych problemów, bo udział w rynku po przejęciu byłby do przyjęcia (poniżej 1/5). Ale póki co to tylko gdybamy.

Mnie zastanawia coś innego, czy UOKiK brałby w tym przypadku pod uwagę tylko operatorów telewizji kablowej czy wszystkie podmioty świadczące odpłatny dostęp do telewizji? Jeśli byłaby mowa tylko o typowych kablówkach to udział w rynku byłby raczej dużo większy od 1/5, UPC+MM to chyba ponad 50% udziału w rynku operatorów tvk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelis UPC ma inną strategię - cyfrowa oferta UPC (kanały, pakiety itd.) jest taka sama w całej sieci. W dużych i małych miastach Różnią się jedynie kanałami lokalnymi. Więc po przejęciu MM, docelowo każdy klient będzie miał dostęp do takiej samej oferty UPC.

 

 

No niestety tak nie będzie, nie masz pojęcia ile potrzeba czasu i kasy żeby zmodernizować całą sieć MM, duże miasta zero problemu, ale MM jest w bardzo wielu małych miasteczkach. UPC stawiała tylko na duże miasta, małymi nie była zainteresowana, więc zanim cokolwiek zmodernizują w tych małych to miną lata.

Niech się wszyscy nie napalają, że to będzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, na to potrzeba lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak nie będzie, nie masz pojęcia ile potrzeba czasu i kasy żeby zmodernizować całą sieć MM, duże miasta zero problemu, ale MM jest w bardzo wielu małych miasteczkach. UPC stawiała tylko na duże miasta, małymi nie była zainteresowana, więc zanim cokolwiek zmodernizują w tych małych to miną lata.

Niech się wszyscy nie napalają, że to będzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, na to potrzeba lat.

Szykuje się "powtórka z rozrywki" (przynajmniej dla mnie). :/

Edytowane przez maro_1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że jeden wpis dziennikarza wywołał tutaj taką dyskusję. Nawet koledzy z tematu UPC się przyłączyli. :D
 
Tak gwoli ścisłości, to nie UPC przejmuje Multimedię, tylko jej właściciel Liberty Global, Inc. Tomaszewski nie napisał niczego nowego - wszyscy zainteresowani wiedzą o tym od wakacji. Ja również sugerowałem na ten temat niemało. ;) Dla mnie przejęcie MM jest faktem - obecnie zostały jedynie formalności. Wszyscy czekają tylko na oficjalne potwierdzenie. Możliwe, że się go w końcu doczekamy. Obstawiam, że zrobią to podczas konferencji PIKE, która odbędzie się w końcu października. Z tego co się orientuję, UOKiK łyknie gładko transakcję. Jedynie do tej z Vectrą, mogą postawić jakieś drobne warunki. Ale to już nie problem MM. LGI jest zdeterminowane, więc sobie poradzi.
 
Z obecnej wielkiej trójki, powstanie oczywiście niezły kablowy gigant, ale klienci MM akurat powinni się cieszyć. LGI ma pieniądze na rozwój, i na pewno przeznaczy je na modernizację gorszych regionów MM. Zrobi to szybciej niż MM, ale to nadal kwestia lat, nie miesięcy - jak sobie niektórzy wyobrażają. Właściwie to z naszej perspektywy, nawet po oficjalnym potwierdzeniu, niewiele w pierwszym okresie się zmieni. Nie da się tak szybko zintegrować obu sieci (różnice w ofertach TV szybko nie znikną - ten problem będzie teraz miał nowy właściciel, który przejmie zobowiązania umów, a te nadal będą ważne). Myślę, że LGI jeszcze przez jakiś czas zostawi markę MM. Więc, na razie nie ma co zaprzątać sobie tym głowy. LGI chce oczywiście zagrozić Polsatowi, dlatego też to zainteresowanie Vectrą. Ale, czy to się uda z tymi cenami? Zobaczymy.

Ja osobiście się cieszę, bo oferta UPC najbardziej mi odpowiada (szkoda będzie tylko kanału VH1 Classic i własnych list). Zyskamy ponad 30 kanałów HD, w tym te (FOX, NGC, BBC), za którymi wszyscy tak tęsknią. Oczywiście liczę się z podwyżkami, bo nie robi się przejęć po to, żeby było taniej. LGI musi jakoś odzyskać zainwestowaną kwotę. ;) Jak dla mnie, cena za full opcję w UPC nie jest zła. Stać mnie nawet na cennikową, ale i tak będę ostro negocjował. Dużo w tym frajdy. :)
 

Mnie zastanawia coś innego, czy UOKiK brałby w tym przypadku pod uwagę tylko operatorów telewizji kablowej czy wszystkie podmioty świadczące odpłatny dostęp do telewizji? Jeśli byłaby mowa tylko o typowych kablówkach to udział w rynku byłby raczej dużo większy od 1/5, UPC+MM to chyba ponad 50% udziału w rynku operatorów tvk.

UOKiK patrzy na rynek całościowo, nie na poszczególne sposoby dostarczania sygnału klientom. To coraz bardziej się zaciera. Dlatego nie należy spodziewać się odmownej decyzji, nawet w przypadku przejęcia Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co przez najbliższe miesiące może nawet lata dopóki nie nastąpi całkowite połączenie, my zwykli abonenci MM nie zobaczymy nowych kanałów HD? Nadal będzie trzeba negocjować z MM nowe umowy, może nawet przez ponad 2 lata, redukcja analogu też pewnie zostanie porzucona zanim UPC się za to nie weźmie. Jak tak, to niezły zastój nas czeka zanim będzie normalnie.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gadaj sobie do woli, ale Witek napisał informację wprost. Mam gdzieś kto o tym wiedział wcześniej, czy też kto "sugerował".
Pierwszym, który walnął prosto z mostu wraz z terminem jest on.

Bzdura. Dziennikarz na TT też sobie gdyba. Tak w ogóle, pierwszy coś sensownego w temacie napisał "Puls Biznesu".

 


@Grzechu27
UPC wygaszanie analoga wcale nie idzie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę krótko jak było z Aster, bo widzę, że niektórzy piszą coś o 2-3 latach na pełne połączenie, a więc:

 

2010.12.06 - Oficjalne info o przejęciu Aster przez Liberty Global

2011.09.05 - Warunkowa zgoda na przejęcie

2011.09.16 - Usługi UPC dostępne dla klientów Aster, którzy są w zasięgu UPC

2012.03.05 - UPC dostępne na infrastrukturze Aster

 

Na początku na infrastrukturze Aster dostępne były dekodery poasterowskie Kaon, nie było też UPC na żądanie. Po kilku miesiącach można było wymienić dekodery na te z UPC i dzięki temu były dostępne wszystkie usługi interaktywne.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu27 nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie jest UPC i MM, jedyna rzecz którą u mnie w lokalu ostatnio musieli zrobić, to wymiana gniazda abonenckiego na MM. Poza tym, zasięg UPC i MM w naszym mieście się nie pokrywa. Nawet UPC nie jest wszędzie. Z uwagi na niższe ceny jednak MMP wygrywa i w ostatnim czasie UPC zamknęło swój BOK.

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obecnej wielkiej trójki, powstanie oczywiście niezły kablowy gigant, ale klienci MM akurat powinni się cieszyć. LGI ma pieniądze na rozwój, i na pewno przeznaczy je na modernizację gorszych regionów MM. Zrobi to szybciej niż MM, ale to nadal kwestia lat, nie miesięcy - jak sobie niektórzy wyobrażają. Właściwie to z naszej perspektywy, nawet po oficjalnym potwierdzeniu, niewiele w pierwszym okresie się zmieni. Nie da się tak szybko zintegrować obu sieci (różnice w ofertach TV szybko nie znikną - ten problem będzie teraz miał nowy właściciel, który przejmie zobowiązania umów, a te nadal będą ważne). Myślę, że LGI jeszcze przez jakiś czas zostawi markę MM. Więc, na razie nie ma co zaprzątać sobie tym głowy.

Stawiam jednak na... miesiące. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiona teza obejmuje pewną, zapewne niewielką liczbę lokalizacji w zestawieniu z całością (z wiadomych względów). Skala "zjawiska" wydaje się być zatem marginalna.

Własna wizja, nie poparta wiedzą specjalistyczną/techniczną.

Edytowane przez maro_1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Chiquita ! Ja też nie oglądam TVP Info, obojętnie czy SD czy HD. I nie o to tu chodzi ! Pojawiające się na rynku programy HD czy SD praktycznie od startu wchodzą do UPC(choć są wyjątki),Jamboxa,Vectry itp i małych kablówek. A u nas nie !! Taka polityka MM? Wybacz,nie obchodzi mnie . Na TVP Rozrywka czekaliśmy prawie rok od pojawienia się na rynku (też nie oglądam).

I jest prawie pewne że nowe programy Muxa8 pojawią się wszędzie tylko nie u nas. Jak długo tak ma być ?    :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie kanałów od startu nie jest żadną regułą. Nie generalizuj, bo nieprawdą jest, że większość kablówek włączyła wersję HD tego kanału. Chociażby wspomniana Vectra nie ma. Zdecydowana większość klientów płatnych operatorów ma ten sam problem, co my.

 

Nie zapominaj, że Multimedia ma swoje uwarunkowania. Dlatego nie ma co spodziewać się rychłej zmiany w tym zakresie.

 

I wątpię, żeby kanały z MUX-8 pojawiły się od razu wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że MM już nic nie robi w tym momencie, nie doda żadnych kanałów, nie zmodernizują sieci, nie będzie cyfryzacji, a to dlatego że podchodzą obojętnie i wszystko im jedno. Myślę że czekają już tylko na podpisanie dokumentów z UPC. Wszystkie inne sieci coś robią uatrakcyjniają swoje oferty a MM co?? Nie widzę tej firmy na Polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...