Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku mam prawidłowy odbiór z satelity Astra, więc płatne kanały na Euro mnie nie interesują.

 

Odnośnie EPG- na przekazie satelitarnym TVP Polonia - też jest podwójne, chociaż na transmisji z Opola- jest już pojedyncze,. Stacje niemieckie wyświetlają się prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TV Panasonic - jest tak samo...niestety

Czyli jednak ewidentnie problem techniczny od strony Multimedii. Jeśli znajdziecie chwilę to ślijcie im zgłoszenie odnośnie tej sytuacji - ja również to ponownie zrobię - może w końcu to naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawią. Problem leży po stronie oprogramowania telewizora. Multimedia musiałaby zmienić system, z którego korzysta, a tego nie zrobią. Piszcie do producentów telewizorów. Niech się teraz tłumaczą z oszczędności. Jakoś firma Sony sobie daje z tym radę (nie oszczędzała na optymalizacji). :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem do wsparcia Samsunga i oczywiście otrzymałem standardową odpowiedź iż przekazują to działu technicznego. A jak oni się tym zajęli to widać do dzisiaj.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wybrać przy ustawianiu telewizora inny region np. Francję,Niemcy lub Finlandię. Wyskakują wtedy bardzo ciekawe opcje.

Ja osobiście mam LG ,ale wsparcie techniczne tak jak w przypadku Samsunga jest praktycznie żadne. Przy wymianie telewizora w przyszłości z pewnością wybiorę SONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim modelu mam do wyboru tylko kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Już czytałem o zmianie regionu lecz u mnie najbliżej "Zachodu" do wyboru tylko Czechy. Dlatego przy kolejnym zakupie telewizora zastanowię się podwójnie.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda. Na otwartych antenach będą tylko 24 spotkania. Pozostałe 27 meczów na kanałach kodowanych.

 

Decydujących o awansie z grupy meczów, raczej nie zobaczysz.

 

Dokładnie. Większość spotkań jest dostępna tylko w kanałach premium Polsatu. Tak to wygląda:

 

"Wszystkie 51 meczów Euro 2016 będzie można zobaczyć wyłącznie w specjalnie utworzonych kanałach typu premium Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 z ekskluzywnymi materiałami, bez reklam i w jakości HD. Wszystkim meczom transmitowanym na żywo będą towarzyszyć wielogodzinne studia prowadzone na żywo - przed, w przerwie i po meczu bez żadnych przerw reklamowych. W ich trakcie komentatorzy, eksperci, goście specjalni będą na bieżąco relacjonować turniej finałowy UEFA EURO 2016. Komentować będą najlepsi profesjonaliści i znawcy piłki nożnej w Polsce - dziennikarze i eksperci tacy jak Mateusz Borek, Roman Kołtoń, Bożydar Iwanow, Cezary Kowalski, Tomasz Hajto, Włodzimierz Lubański, Jacek Ziober, Jacek Zieliński czy Czesław Michniewicz" - informuje."

 

Jeżeli komuś odpowiada i chce zobaczyć wszystkie spotkania to kupuje. A są takie osoby. Euro jest jednak raz na 4 lata i poziom z reguły o niebo lepszy niż nasza Ekstraklasa. Do tego uczestniczy nasza reprezentacja choć jej mecze będą w kanałach otwartych. Pytanie czy np: inne mecze naszej grupy będą w otwartych kanałach? Jeżeli kogoś nie interesuje sport lub piłka nożna to nie kupuje. Proste.

Do tego za realizację sygnału nie odpowiada Polsat więc spodziewam się obrazu bardzo dobrej jakości :mrgreen:

 

Osobiście nie wykupię pakietu bo nie mam tyle wolnego czasu. Wiecie - dzieci, sport, praca i takie tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy np: inne mecze naszej grupy będą w otwartych kanałach?

Niestety nie. 12 czerwca o 21:00 (Niemcy - Ukraina) transmisja tylko na Polsacie Sport 2 HD, 16.06 o 18:00 (Ukraina - Irlandia Płn.) - PS2 HD, a 21.06 o 18:00 (Irlandia Płn. - Niemcy) - PS3 HD. To ostatnie spotkanie akurat będzie się rozgrywało równolegle do meczu naszej reprezentacji z Ukraińcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo u mnie nie ma takiego problemu. Mam dwa Philipsy, jeden łączy się z MM poprzez CAM, drugi przez dekoder PVR i ani jeden, ani drugi nie ma problemu z dublowanym opisem.

 

Tam gdzie podpięty jest dekoder, to oczywiście będzie prawidłowo, bo za EPG odpowiada sam dekoder.

Ten drugi z modułem CAM, to jaki jest konkretnie model i z którego roku?

Ja mam 46PFL8007K z 2012 roku i problem występuje. Podobnie zerojedynkaX ma Philipsy

z 2012 oraz 2013 roku i też chyba zgłaszał tu taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAM mam w 22PFH4109. Zarówno jak włączę Info na pilocie, jak i po wejściu do EPG przez TV GUIDE mam normalne opisy. Oprogramowanie najnowsze 3.350 z kwietnia br. Ale wcześniej też żadnych problemów nie miałem. Jedyny mankament, to częste wyskakiwanie planszy "Brak dostępu" na kanałach HD (tak jakby dłuższy czas oczekiwania na obraz powodował odpowiedź TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój telewizor jest z 2014 roku i wygląda na to, że już naprawili ten problem,

a starsze modele, jak to zwykle bywa, mają gdzieś.

Też miałem problem z modułem CAM Neotion, który dostałem od Multimedii.

Czasami pojawiały mi się zakłócenia w obrazie(artefakty). Na szczęście karty

nie są parowane z modułem, więc na znanym portalu ogłoszeń lokalnych kupiłem

za 40zł jakiś stary używany moduł Smit i z nim nie mam absolutnie żadnych problemów:)

 

PS. Zeskanowałem u siebie kanały analogowe i obecnie jest ich równe 50.

Nie dam sobie uciąć ręki, ale wydaje mi się, że niedawno było ich pięćdziesiąt kilka.

W każdym razie na żadnym kanale(łącznie z tym informacyjnym Multimedii) nie ma żadnej

informacji o redukcji analogu. Ktoś tu chyba pisał, że w Warszawie np. są takie komunikaty?

Zatem chyba w najbliższym czasie we Wrocławiu nie ma co liczyć na tę redukcję.

No chyba, że mi się nie wydaje i zredukowali ostatnio o te kilka kanałow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wybrać przy ustawianiu telewizora inny region np. Francję,Niemcy lub Finlandię. Wyskakują wtedy bardzo ciekawe opcje.

Ja osobiście mam LG ,ale wsparcie techniczne tak jak w przypadku Samsunga jest praktycznie żadne. Przy wymianie telewizora w przyszłości z pewnością wybiorę SONY.

 

Telewizor wybieramy ze względu na jakość obrazu, którą oferuje a nie ze względu na jakąś mało znaczącą niezgodność softu (nie mylić z płynnością działania tegoż). Chyba że ktoś ogląda EPG zamiast programu.

Jeśli chodzi o obraz to niestety Sony zostaje w tyle. Ostatnim wartym uwagi ich modelem była seria W905.

 

Edit. Na wypadek riposty Czikity w telewizorach najwyższej grupy różnice są mniejsze ale one kosztują po kilkanaście tysięcy PLN za sztukę.

Edytowane przez kowjanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających net 120Mb/s. Czy macie upload w obiecywanej okolicy 10Mb/s?

Zrobiłem testy na szybkim FTP (100/100Mb/s) podłączonym światłowodem. Nijak upload nie jest większy niż około ~8,67-8,9Mb/s. Testy na speed testach wyglądają jak poniżej. Download w okolicy 128-133Mb/s, upload najczęściej nie więcej niż około ~8,5-8,6Mb/s.

 

5380242071.png

5380243612.png

 

5690967400_1465119905_thumb.jpg 3519865700_1465119906_thumb.jpg 6243087400_1465119906_thumb.jpg

 

Moim zdaniem MM ma problem z uploadem.... ktoś, coś?

 


Ktoś tu chyba pisał, że w Warszawie np. są takie komunikaty?

 

Były do końca maja, potem zrobili mega redukcję, którą już opisywałem. Wypadło więcej kanałów niż sami deklarowali.

 

2629052300_1465120175_thumb.jpg 7867651900_1465120178_thumb.jpg

 

Jeśli chodzi o obraz to niestety Sony zostaje w tyle. Ostatnim wartym uwagi ich modelem była seria W905.

 

No właśnie zacząłem tak na spokojnie patrzeć czy coś w okolicy 50" z budżetem ~3000-3500zł znajdzie się godnego? Jak dla mnie Samsung rządzi jeżeli chodzi o "smartowość", natomiast ja z tego średnio korzystam i dla mnie nadal głównym wyznacznikiem jest jakość obrazu. Samsung ma też dla mnie za mocno podkręcone kolory, aż nienaturalne. 3D nie potrzebuje a 4K to bajka przyszłości. Niektórzy operatorzy nadal nie mają "prawdziwego HD"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój telewizor jest z 2014 roku i wygląda na to, że już naprawili ten problem,

a starsze modele, jak to zwykle bywa, mają gdzieś.

A aktualizacja softu nie pomaga? Nie chce mi się wierzyć że to kwestia sprzętu, więc nowe oprogramowanie powinno zniwelować ten problem.

 

Co do TV, to w domu mam dwa Philips, babci niedawno kupiłem również tej marki i jestem bardzo zadowolony. Oprogramowanie to tragedia w porównaniu z LG czy Samsungiem, ale obraz jest równie dobry co w Panasonic (miałem okazję porównywać podobne klasowo modele tych firm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio dzwoniłem na infolinie, aby dowiedzieć się o kanałach Polsatu stworzonych na euro. U mnie jest taki myk, że na kanałach na których mają być te polsaty jest mini mini+ HD i teletoon HD. Co ciekawe multimedia w pierwszym komunikacie twierdzi że na tych kanałach jest Polsat sport 2 i 3, dopiero po przełączeniu do działu technicznego przy moim wyjaśnieniu stwierdzili że będą owe kanały pod numerem 180 i 181 czyli na ppv hd i ppv sd. Jak się przełączę na te kanały to nie ma słowa nic na temat euro tylko jest ciemny ekran. Sam teraz nie wiem czy jest sens wykupowania tych kanałów w multimedi, boje się po prostu żeby potem nie było niemiłej niespodzianki, że w mojej lokalizacji jest niedostępne euro lub w jakości SD. Ktoś ma podobną sytuacje?


A tu przesyłam post z 2013 roku o wielkiej rewolucji cyfrowej Multimedii, czyli likwidacja tv analogowej http://media2.pl/media/99523-Rewolucja-w-sieci-Multimedia-Polska-koniec-TV-analogowej-tylko-cyfra.html dlatego ja już nie wierze w te daty redukcji a w Multimedia Południe to już nie ma co marzyć.
.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...