Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na 11 pojawił się sVOD info. Jak się wejdzie w kanał pojawia się opis kanału jako "Strefa dzieci - nowość".

Niestety, także już mam tę "Strefę dzieci". :P

 

Może ktoś wie w jakich lokalizacjach pojawią się kanały Polsat sport2 i Polsat sport3 np. za dodatkową opłatą w sieci MMP? U mnie brak na liście programowej tych kanałów, i myślę że raczej ich nie będzie. :/

Będą wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe (także w wielu miejscach Południa). I nikt jeszcze nie ma tych kanałów na liście, spokojnie.

 

Dobrze rozumiem, że jeśli się nie ma sport champions to opłata wynosi 99?

Dokładnie.

 

Mnie podoba się ta cena (79zł) za Polsaty Premium. Na razie najlepsza wśród kablówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój entuzjazm mnie nie przekonuje. Zachwalasz ofertę, której specjalnie na oczy nie widziałeś. Jest dostępność jest prawie taka sama, jak "słynna Ósemka" w Multimedii. Mam mnóstwo znajomych, a tylko jeden z nich jest w zasięgu tej oferty (w stolicy). Ale jej nie wziął, bo cena jest mało konkurencyjna (w jego przypadku 2-krotnie wyższa).

 

Co to znaczy "specjalnie na oczy nie widziałeś"? Zaczynam się bać bo piszesz tak jakbyś lepiej wiedział ode mnie co ja widziałem :mrgreen:

Wiem jak wygląda okablowanie klatek światłowodami, widuje to kilka razy w tygodniu. Wiem jak i u kogo to działa. Wiem co i gdzie montuje Orange bo byłem przy instalacji FTTH. Korzystałem i raz na jakiś czas korzystam z tego łącza i będę korzystał.

Czego jeszcze potrzebujesz by stwierdzić, że ja piszę o ofercie, którą widziałem i znam a Ty piszesz o ofercie, której z tego co czytam nie widziałeś? Ja znam z autopsji, Ty krytykujesz w teorii.

Masz znajomych? Fantastycznie, ja też. Tyle, że ja tą ofertę i jej instalację widziałem na własne oczy i nie znam tylko lub nie tylko z "opowieści znajomych".

 

Światłowód zaistnieje i tak, bez pomarańczowych. Taka jest przyszłość. Polski rynek zawojuje, jeśli zaoferują go wszyscy i będzie w zbliżonych cenach do obecnych. Oraz jeśli marketingowcom uda się wmówić ludziom potrzebę posiadania tak dużych łącz. Bo jeśli chodzi o rzeczywiste potrzeby, to większości wystarczy 120Mb/s. Nawet 2 jednoczesne streamy w 4K dają radę (testowałem). 250Mb/s to już w ogóle. Jak dla mnie, wystarczy, że Multimedia to zaoferuje i już mnie mają na długie lata.

 

Oczywiście, że zaistnieje bo broni się fundamentami. Wymaga stety, niestety inwestycji a wykładać kasę mało kto lubi ;) Ktoś to musi w końcu zacząć robić do gniazdka klienta w salonie w większej skali "niż jeden blok w Mielcu".

 

Upload, rozbija się o upload. Czy wezmę 150/250/300/500 w DL to mi rybka bo 100Mb/s jest już ok. Ważniejsze, że technologia obecnie ustawiła asymetrię często i gęsto na poziomie 10 do 1 lub jeszcze mniej. By spokojnie pracować zdalnie z domu i mieć sieć, która jest w firmie dostępną na pstryknięcie palca nie wystarczy upload 3, 6Mb/s. Z moich doświadczeń wynika, że spokojna praca to minimum 10Mb/s a komfort to 30-50Mb/s. Do tego ping, który najlepiej by nie przekraczał 5ms a komfort to 2-3ms.

Dlatego ja bym brał łącze 250 czy 500 nie dla tych 250 czy 500 tylko dla 20 lub 50 w UL. A niski ping gwarantuje tylko światło.

Założenie przyjęte jakiś czas temu jest takie, że ruch w sieci rośnie o 50% w skali roku. Do tego trzeba inwestycji. Ludzie już nie chcą czekać na to aż film im się zbuforuje itp. klikają i chcą mieć odpowiedź. Nie chcą czekać 40 minut aż coś wgra się do chmury.

 

Polecam wywiad z członkiem zarządu UPC, który otwarcie przyznaje się do tego, że kilka lat temu stwierdzał i stał na stanowisku, że łącze 2Mb/s jest wystarczające:

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/witek-nadaje-27-o-wizji-upc-z-tomaszem-izydorczykiem,2,3,36153.html

 

On się przyznał, że się mylił i mówi o tym otwarcie. Klasa.

 

I tu się mylisz. Na rynku TV właśnie następuje przesyt. Nowi klienci specjalnie nie przybywają. Pomarańczowym chodzi tylko o kompleksowość usług. Przetrwają firmy, które zaoferują możliwie dużo usług w jednym rachunku. Dlatego, tak wyśmiewany tutaj GAZ od Multimedi, nie jest takim złym pomysłem. Jest zgodny z trendami zachodnimi. Nie bez przyczyny byłą też próba połączenia z PLAY'em. Multimedia chce mieć też komórki. bycie MVNO im nie wystarcza.

 

Rynek TV znasz moim zdaniem dużo lepiej niż ja. Ja to potrafię przyznać :)

Nadmienię, że Orange też ma energię elektryczną i ma Orange finanse. Natomiast byłbym ostrożny w patrzeniu jak w obrazek w rynki i trendy zachodnie. Jesteśmy innym rynkiem, na dorobku, mamy innych klientów, mamy inną strukturę klientów. Prawie 40% mieszkańców naszego kraju mieszka jednak poza dużymi aglomeracjami. "Na zachodzie" jest inaczej.

Odnośnie Playa to MM może się mizdrzyć nawet do Apple co nie znaczy, że Apple nawet na nich spojrzy. Robią wokół firmy aurę takiej, którą chcą duzi i fajni gracze a moim zdaniem wygląda to już jak chodzenie "po łasce by ich ktoś wziął" trzeba znać swoją wartość i mieć "godność", niech robią swoją robotę, dobre oferty i inwestują to kupujący sami ich zauważą i przyjdą :)

 

Może chociaż jakieś przykłady tych udanych wejść? Na przykładzie Multimedii, nie znam takich miejsc. Tzn. żeby udanie gdzieś weszli i odebrali jej klientów udaną ofertą. Są tylko duże rozczarowania drożyzną. To wszystko. Niskich cen nie zapodadzą. Chyba, że pojawi się na rynku ktoś, kto również zaoferują 600Mb/s na podobnym obszarze Polski. Multimedia nie musi robić praktycznie nic ponadto, co już robi. Czyli także buduje sieć FTTH swoim temptem, i tak to będzie prowadzone przez lata. UPC też nie zaoferuje agresywnie światłowodu. I na pewno nie stracą z tego powodu.

 

Niestety nie jestem Ci w stanie podać konkretnych bloków, osiedli i wyników bo nie jestem pracownikiem Orange i takich danych nie mam.

Odnośnie pojawienia się kogoś kto zaoferuje np: net 600 na podobnym obszarze naszego kraju to jest to sci-fi bo nikt nagle nie wejdzie na rynek z inwestycjami idącymi w 1mld zł i więcej. A już na pewno nie będzie to MM :)

Odnośnie UPC to jesteśmy jednym z niewielu krajów, w których jest Liberty i nie mają na rynku łącza typu 500Mb/s. Chyba 1,5 roku temu robili testy i robili i robili. I tyle. Ponoć mieli problem w jakiś segmentach sieci z wydajnością ale kto ich tam wie. Skoro oni nie wdrożyli takiego łącza mając ponoć dobrą sieć no to trudno by Vectra czy MM wyrwała się w większej skali niż micro.

Kabel światłowodowy jest tani jak barszcz. Moim zdaniem może chodzić o cenę i małą dostępność optycznych urządzeń klienckich lub samą infrastrukturę operatora. Jednak ruch Orange na naszym rynku moim zdaniem wpłynie też korzystnie na ceny urządzeń dla samych operatorów. Także w zasadzie w tym względzie wszyscy grają do jednej bramki bo im większy popyt na optyczne terminale tym te ceny będą mniejsze.

Powiedźmy sobie szczerze sieć światłowodowa do klienta to też korzyść dla samych operatorów. Gdyby nie koszty każdy operator by już "jutro" na światło do "salonu klienta" przeszedł.

 

Nie patrzę. Sprawdzałem adresy prawie 100 znajomych osób (sporo z Wa-wy). I zgadnij? Prawie nikt się nie łapie, na dzień dzisiejszy (poza przypadkiem opisanym wyżej).

 

Mogę to skomentować tylko w jeden sposób -> :mrgreen:

Naprawdę, proszę Cię. Tak, z ciekawości. Podaj dzielnicę, duża spółdzielnię która nie ma jeszcze w ogóle FTTH. Operujmy konkretami. No i pamiętaj, że budują FTTH na dobre od września czyli około 9 miesięcy.

 

Bzdury. Multi-usługowość to obecna tendencja rozwoju rynku. U nast będzie tak, jak w Niemczech - u jednej firmy będziesz opłacał prawie wszystkie media w domu. Dobrym przykładem jest Cyfrowy Polsat. Odkąd zaoferował internet i telefon, zaczął zyskiwać w ilości klientów. Wypracował sobie znaczną przewagę nad NC+. Na pewno będzie dalej to rozwijał. Może pozyskać prąd i kablówkę. Obecnie na rynku nie ma firmy, która by liderowała, skupiając się tylko na podstawach swojej działalności. Wszyscy starają się poszerzyć spektrum usług. Nie opłaca się pakować inwestycji tylko w podstawę (internet + tv), bo nawet przy obniżce cen, dużo klientów od tego nie przybędzie. Kiedyś to zrozumiesz.

 

Rynek niemiecki i konsument niemiecki różni się mocno od naszego. O czym boleśnie przekonuje się TMobile, które chciało przekładać kalki z DE do PL. To wiem ze swojej branży, że wielokrotnie sparzyli się na polityce swojej firmy matki...

Cyfrowy Polsat zaczął oferować na dobre inne media wtedy kiedy Solorz przejął Plusa i zyskał dostęp do ogromnej bazy klientów, którym do sprzedaje usługi. Akurat z przejęciem Plusa miał nosa bo widział, że z samym CP to on skrzydeł i przychodów już nie rozwinie. Zrobił bardzo mądrze bo z tego co wiem miał dobrych doradców od strategii. Plus chyba też miał epizod z prądem, nie wiem czy nadal go mają.

Apropos Playa to znam to z autopsji i akurat ten operator na dziś jest przeciw wszelkim mariażom z energią, gazem i bankowościom. Stricte Telco. Stoi w tej kwestii w zupełnej opozycji do innych graczy.

 

Multimedia nie robi niczego bez potrzeby. I wychodzi na tym lepiej, niż Orange. Który ostatnio mocno traci na swoim macierzystym rynku telefonii komórkowej. I to właśnie pomarańczowi zrozumieli, że muszą bardziej upodobnić się do Multimedii. Zaoferować mocniej internet i telewizję. Czyli, dodatkowe usługi. Multimedia bez specjalnych nakładów wciąż może przejmować mniejszych graczy. I to nawet, jeśli transakcja sprzedaży/fuzji nie dojdzie do skutku.

 

Każdy, duży operator infrastrukturalny przechodzi od 10-15 lat "kryzys tożsamości". Mały jest mały ale przez to szybki i dynamicznie dostosowuje się do sytuacji o ile za sterami są rozsądni ludzie.

Deutsche Telekom ma swoje problemy, Orange swoje. Główny problem jest taki, że nie chcą zostać tzw "rurą do treści". Kiedyś zakładali te swoje linie miedziane, które wisiały przez 50 lat i zarabiali na tym krocie ale to się kończy lub skończyło.

 

Życzę MM i nam wszystkim fajnej oferty dla wszystkich klientów oraz nowoczesnej sieci. Nie na najnowocześniejszej ale nowoczesnej :mrgreen:

 

Dwutorowość cen odpada, bo klienci zaczęli by się buntować. Ujednolicenie ofert będzie nieuniknione. A akcjonariusze UPC nie pozwolą na obniżenie cen do tych, z Multimedii. Nie przypominam sobie sytuacji, żeby po jakiejkolwiek konsolidacji, ceny spadły. Pretekstem do podwyżki, będzie ewentualna różnica w ilości kanałów HD między ich ofertą, a Multimedii. Jest to prawie 30 kanałów HD, które na pewno zyskają klienci MM po połączeniu/fuzji:

 

UPC po przejęciu daje chwilkę i proponuje swoje oferty. Znam to z autopsji po przejęciu przez nich Aster. Jeżeli UPC będzie mieć chrapkę na MM to zrobi dokładnie tak samo. Tyle, że w przypadku Astera nie trzeba było robić dużej modernizacji.

 

Z tych 38 kanałów z UPC to ja bym oglądał kilka. No i zapomniałeś, że oficjalnie w MM nie ma nadal np: Polsatu News HD :)

 

Na ta chwile u mnie w mieście, tam gdzie Multimedia była od zawsze jako jedyna, UPC zaczęła budować swoją sieć

 

Kolejny potencjalny problem przy ewentualnym przejęciu - rosnąca, dublująca się sieć :)

UPC zapowiedziało na ten rok wejście w mniejsze ośrodki i to robi.

 

Odnośnie oferty, którą podałem na pakiet "Euro 2016" to uważam, że to fajna i ciekawa propozycja na tle konkurencji, która już ujawniła ceny tego pakietu. Zrobili warianty itp. dobry ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kolejny potencjalny problem przy ewentualnym przejęciu - rosnąca, dublująca się sieć :)

UPC zapowiedziało na ten rok wejście w mniejsze ośrodki i to robi...

 

Jaworzno to akurat nie jest mały ośrodek. 100 tysięczne miasto, gdzie poza właśnie Podłężem są dostępni w całym mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukłon by był. gdyby na czas mistrzostw dodali jeszcze ARD, ZDF i Sat1. Kto chce oglądałby za darmo, kto bardziej wymagający kupilby sobie Polsaty

No 99,9 procent abonentów z pewnością by tak chciało. No ale wiemy obaj,że żaden operator nie pójdzie na taki krok. Biznes is biznes. Już Mistrzostwa Świata w siatkówce pokazały że polacy są w stanie zapłacić za duże wydarzenia sportowe w systemie PPV. I pomału się nas do tego przyzwyczaja. Euro 2016 to kolejny dobitny przykład.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzno jest częścią konurbacji górnośląskiej, która ma 2,2mln mieszkańców także UPC jak najbardziej powinno tam być. Z ciekawości - wcześniej był jakiś opór ze strony spółdzielni, wspólnot przed wejściem kolejnego operatora na teren tego osiedla?

MM ma u Ciebie pełną ofertę TV a net 120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comedy Central jest czasowym kanałem promocyjnym. Za jakiś czas zniknie. Multimedia już wcześniej pozbyła się tego dubla. Ale Kino+, Polsat Sport, E1 i E2 trudno uznać za zbędne, ponieważ odpowiedniki HD są w innych pakietach. Ich wyrzucenie jest raczej niemożliwe w najbliższym czasie, bo wymagałoby to zmian w pakietyzacji. Taka ewentualność odpada - nie przed końcem cyfryzacji. Zostają nam tylko PSE, Discovery Ch. i TLC. Tylko te są jeszcze możliwe do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabeli wynika że UPC zyskałoby też kilka kanałów od Multimedii. W sumie i oni i my powinniśmy być zadowoleni.. Kiedy ta fuzja-przejęcie ? Żartuję,oczywiście.

To nie ma nic do rzeczy, po ewentualnym przejęciu i podpisaniu umowy z UPC nie będziesz miał kanałów wspomnianych, świadczonych w Multimedia. A co wy tu tak uparci jesteście, że to UPC takie drogie w stosunku do Multimedi? W utrzymaniówkach są dobre warunki, a po przejęciu operarora do zdobycia. Po przejęciu Aster najlepsze promocje były na wyciągnięcie ręki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można już zamawiać dostęp do kanałów Polsatu na Euro. Niby jest wymieniona możliwość zamówienia przez eBOK, ale ja takiej opcji nie mam. Dodatkowo w regulaminie jest informacja, że kanały ruszą 8 czerwca i nie będą dostępnę w Rawie Mazowieckiej i Strzelcach Krajeńskich (tam to już totalne zacofanie w infrastrukturze musi być). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do UPC to MM dobrze negocjowała. :) Podświadomie czułem, żeby wstrzymać się z przedłużeniem umowy, bo może będą kanały na Euro za darmo, ale na 2 lata i tak nie chciałem się wiązać. 79 zł jest do zaakceptowania.

Nie bój się o UPC oni też dobrze negocjowali tylko jest jeden problem zobaczyli że większość kablówek podało cenę 99zł więc i oni się dostosowali do takiej ceny  a że takie jedne MM ma za 79zł to im to rybka  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...