Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,że spokojnie można było dodać te kanały HD bez ograniczenia analogu. Kto ogląda Polsat SD, Travel SD, TLC SD i parę innych ??

Wyłączyć to i już można zrbić wrzutkę. Nadawcy chyba nie mieli by nic przeciw ,bo i tak wszyscy oglądają wersje HD tych programów. Dekoderów SD przecież już nie chyba nie ma. :-|

 

Edit:  Mam takie pytanie do pozostałych forumowiczów. U kogo są już te zmiany oprócz Mr.Chiquita ? Jestem ciekawy.

Otóż ja oglądam. Wszystkie wymienione przez Ciebie kanały mam dostępne tylko w SD. Taki bonus od MM :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Chiquita zero presji, tylko pytałem. Bo trochę to lipa, że gdzieśtam mają o wiele lepsze warunki niż u mnie w byłym Steamie, czyli byłym Brokerze, a więc kliencie od ponad 10 lat, a płacicie znacznie mniej niż ja. A jak próbuję negocjować, to tylko słyszę "ma pan i tak już jedną z bogatszych opcji"... Niestety UPC czy inne Vectry nie kwapią się z wejściem na moją dzielnicę, jedyna alternatywa IPTV lub satelity i osobno net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i macie nowości (wszystkie pojawiły się w miejsce ich wersji SD - czyli nie ma dubli):

Co prawda nie u każdego są, ale jednak MMP ma już 60 kanałów HD.

 

Czy jest w Warszawie okolicy? Sprawdzę wieczorem. Natomiast jeżeli te zmiany się u mnie potwierdzą to byłoby niemal to wszystko czego oczekiwałem od MM.

 

W tym przypadku, w stosunku do oferty z wakacji to  wzrost o 10 zł :)

 

A może nie było wcześniej pvr? 10zł pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani na FB, ani na stronie MMP nie ma informacji na temat zmian o których pisze Mr. Chiquita. Podejrzewam zatem, iż jest to na razie emisja testowa a komunikaty pojawią się w momencie oficjalnego dołączenia ww. kanałów HD do pełnej oferty programowej Multimedia Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się przed momentem od technika MM , że zmiany o których mówimy są tylko...w Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim !!!

To są jaja !! Tylko w tych dwóch lokalizacjach dzisiaj w nocy podmienili SD na HD !!!

Dlatego nic o tym nie piszą,bo dla 100 czy 200 klientów to żadna zmiana. Nie ma nawet Warszawa i Gdynia ! Czyli hałas o nic. :doh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle jak tak. Czyli mam rozumieć, że tylko w Tomaszowie Mazowieckim i w Opocznie była redukcja analogu i tylko dlatego tam zaistaniały zmiany ?

Według posta maro: https://forum.satkurier.pl/topic/39-multimedia/page-540?do=findComment&comment=992723jest wspomniane Opoczno i jeszcze Zamość. ;)

 

 

Na czacie z konsultantką można się wiele dowiedzieć odnośnie cyfryzacji!

Bez przeszkody po podaniu miejscowości konsultant sprawdza czy analog dalej w sprzedaży i nie tylko!

Ponoć działania w toku w kilku miejscowościach - Zamość, Opoczno i kolejne już w przygotowaniu!

Ciekawe ile w tym prawdy?

Jest ktoś z tych miejscowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wiele wyjaśniło. Zmian z SD na HD na razie nie ma nie licząc epizodów z dwóch miasteczek w Polsce.

Czyli dalej czekamy.Bardzo wątpię aby to szybko poszło. Analog w wielu miejscach trzyma się mocno i jak pisał  Mr.Czikuita, nawet połowa abonentów ma go jeszcze.Może w 2016 roku...? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardo trzymających się abonentów tv analogowej należałoby mocno uświadamiać i przekonywać o tym, że analog to przeżytek i że nie ma przyszłości. MM powinna do faktur dawać ulotki i oczywiście zachęcać takich ludzi do migracji do tv cyfrowej. Powinni też takim osobom proponować w cenie promocyjnej pakiet StartBox+ i oczywiscie tam gdzie ktoś ma tv kineskopowy dawać dekoder. Jeśli takiemu emerytowi niezależy na jakości kanałów to wystarczy dać mu dekoder, inna sprawa że utrudnienie bo dwa piloty. Ale trzeba iść z postępem technicznym i na siłę nie trzymać "trupa" w postaci tv analogowej. A jak nie to tylko zostawić w analogu około 30 kanałów podstawowych co są w DVB-T + jeszcze coś tam i miejsce na nowe kanały raz dwa sie znajdzie. Dziś przyszłość to tv cyfrowa.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, wielu z was, tej zmiany może nie doczekać nawet w 2016r. Jak ktoś słusznie zauważył, jest ona powiązana z redukcją kanałów analogowych. A na razie, nic nie zapowiada jednolitego, granicznego terminu dla wszystkich. Co więcej, jestem przekonany, że dojdzie do dziwnej i zabawnej sytuacji. W której dostaniecie drobne kanały z następnych zmian (np. Lifetime), a tych dzisiejszych - nie. :lol2:

 

Multimedia naprawdę ostro miesza teraz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość telewizorów ma głowice DVB-C, więc to nie jest  problem  aby przejść na nadawanie cyfrowe. Problemm MM jest trudność w pozyskaniu środków finansowych na inwestycje na szeroką skalę. Ujednolicenie oferty powinno być priorytetem. Taki krok jak zrobiono- wyżej, gdzie w jednej lokalizacji włączono nowe kanały w HD, a pozostałym zostawiono po staremu - marketingowo jest niedopuszczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę powodów, dla których abonenci analogu nie mogliby przejść na cyfrowy odbiór. Czy dla klienta to się wiąże z czymś więcej niż tylko podpięciem kabla do TV przez dekoder? Nie mam czasu żeby teraz sprawdzać, ale cenowo pewno różnic wielkich nie ma, między umową analogową na warunkach normalnych (jeśli ktoś nie chce wypowiedzenia składać i nie oferuje się nowej umowy analogowej) a podstawową cyfrową na warunkach promocyjnych. Jedynym kosztem byłoby więc "wyposażenie" w dekodery, których koszt można rozłożyć na okres umowy i wyjdzie tego po kilka złotych na miesiąc.

Jeśli się mylę, to proszę się nie denerwować, tylko wytłumaczyć mi, w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...