Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@Kleofas11:

To chyba wybrałeś zły sposób na spędzanie wolnego czasu. TV to głównie rozrywka i sport. Wartościowe kanały typu ARTE czy TVP Kultura nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem. Polecam ci bardziej książki, a film lepiej kupić od czasu do czasu na płycie.

 

Dzisiaj mam taki wybór, że zawsze znajdę coś interesującego dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StasiuZIrkucka Pisałem o aktualizacji dekoderów ADB 3830CD. Aktualizacja u mnie nastąpiła 8 kwietnia około godziny 18:00. Zmieniła się czcionka logo Multimedia przy uruchamianiu, teraz kiedy naciśnie się na pilocie przycisk aMazing przełącza na kanał 30 tam gdzie jest aMazing. Po zamienieniu miejscami TVN HD i aMazing przed aktualizacją przełaczało na kanał 3 a tam jest teraz TVN HD. Nowe opcje dekodera były już wcześniej, przed aktualizacją. Nie wiem co tam więcej się zmieniło, innych zmian nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja miałem przedwczoraj aktualizację dekodera? :)

Zmieniono logo przy włączaniu + jest coś takiego jak zakładka "Nowe opcje dekodera", ale nic w niej nie pisze. Ciekawe co tam może być :)

 

Jaki masz dokładnie model dekodera ? Ja swój mmp-5800c niedawno restartowałem, ale żadnych nowości nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypowiedzeniu musi być odręczny podpis, więc e-mailem nie można. A skan może być podrobiony. To nie zacofanie, tylko mają dobrych prawników. Dbają pieczołowicie o wszystkie formalności. :P

 

 

Hmm i tak wysłałem na ebok@multimedia.pl ale lepiej wyślę również poczta. w UPC nie ma problemu podpisać i zrobić skan. Zawsze moga zadzwonic do wlasciciela i zapytac przeciez czemu zglasza wypowiedzenie. Nie widzę różnicy miedzy podpisaniem przeze mnie umowy za kogoś i wysłanie jej skanu czy napisanie jej ręcznie i podpisanie i zaniesienie na pocztę. Tak samo moge podrobic czy to zanoszac dokument na poczte czy tez mailem wysylajac. A orginal zawsze mam w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spider1978:

Może jeszcze TVN Fabuła? Ale szczerze wątpię.

 

@Matifcb:

E-mail to "szukaj wiatru w polu". Może to wysłać dowolna osoba. A do wizyty lub listu już trzeba wysiku. Dla większości potencjalnych oszustów szkoda czasu. A firma w razie sporu ma dowód, że stoi za tym ktoś konkretny. Łatwiej dochodzić swoich praw.

 

Chociaż, moim zdaniem, też powinna być możliwość wysłania e-mailem podpisanego skanu. Wystarczyłoby zarejestrować swój adres e-mail w ich systemie, np. podczas podpisywania umowy. I tylko z niego wypowiedzenie byłoby honorowane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco_san:

 

W UPC można zarówno wysłać wypowiedzenie po zeskanowaniu http://obsluga-klienta.upc.pl/app/answers/detail/a_id/223/~/od%C5%82%C4%85czenie-us%C5%82ug-na-wniosek-klienta jak i zwrócić dekoder, modem przez paczkomat InPostu (w Vectrze też). W MM trzeba iść do salonu i odstać w dzikiej kolejce. Uwaga! Na całą Warszawę i okolicę jest jeden salon MM....

 

A może jest szansa na Stopklatkę w HD, Polsat Film HD, Polsat News HD lub dodanie AleKino+ HD do MaxBoxa może powrót Fashion TV w HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za ludzie.. no nic wyślę pocztą. Szkoda, że ja jestem skazany na NC+ bo innej opcji nie ma kablówki w Inowrocławiu. Ale jeżeli MM mnie nie przekona zapłacę na pewno mniej w NC+. Czy jet jakieś minimum co zaproponują przy wypowiedzeniu ( w UPC jest wiele pakietów i np wiadome jest ze WRUXV czyli jakąś ukrytą promocje dają na wejściu a o kolejne WRU do numeru XX trzeba negocjować z operatorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz te uwagi @mixiorek na ich profilu FB. Ja nic nie poradzę.

 

Na Fashion TV HD nie ma kompletnie co liczyć - zbyt małe było nim zainteresowanie.

 

Ale Kino+ HD jest obecnie za drogi, żeby opłacił im się ten zabieg. Może coś się zmieni, jak skończy im się umowa w przyszłym roku? Albo wcześniej, gdy na jesieni br. NC+ wyłączy emisję i dystrybucję sygnału wersji SD?

 

Stopklatka TV HD na razie odpada, bo nie ma miejsca. Trzeba wyłączyć duble i są inne priorytety. Na przykład...

 

Polsat News HD i Polsat Film HD - jest wstępne porozumienie od kilku już miesięcy. Ale... no właśnie, są różne "ale" po obu stronach. CP chciał też inne swoje kanały do oferty Multimedii. I to jest powoli robione, ale na wszystko od razu nie ma miejsca. Negocjacje w sprawie pozbycia się dubli, też swoje muszą potrwać. Może w wakacje się uporają? Ale ja obstawiam jesień.

 

Brak TVN Fabuły jest problemem po obu stronach. Multimedia nie chce dużo płacić, a TVN nie chce tanio im oddać. Z tego powodu, wypracowanie kompromisu może potrwać.

 

Oni martwią się głównie jak zatrzymać tendencję spadkową wśród klientów, a nie nowymi kanałami. Mówiłem, że priorytetem jest internet. I w niego będzie największa inwestycja środków.

 

@Matifcb:

W Multimedii nia ma sztywnych ram w sytuacji renegocjacji i wypowiedzenia umowy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kino+ HD jest obecnie za drogi, żeby opłacił im się ten zabieg. Może coś się zmieni, jak skończy im się umowa w przyszłym roku? Albo wcześniej, gdy na jesieni br. NC+ wyłączy emisję i dystrybucję sygnału wersji SD?

Hmm jeżeli tak będzie to faktycznie AleKino+ SD wypadłby z MaxBox oby wprowadzili do MaxBox wersję HD... a braku AleKino+ już bym nie wybaczył... :evil:

Kuchnia+ i Dom+ w SD też "znikają"?

 

Oni martwią się głównie jak zatrzymać tendencję spadkową wśród klientów, a nie nowymi kanałami.

Mają nowego szefa marketingu, zacznie się pewnie wabienie nowych klientów promocjami typu pierwsze 3 miesiące za 1zł... a sumarycznie wyjdzie drożej ;) niech zadbają o obecnych klientów, bo to zaczyna być duuuże dobro.

 

Mówiłem, że priorytetem jest internet. I w niego będzie największa inwestycja środków.

Oj, oby. Tylko, że to i tak musi być inwestycja w przepustowość całej sieci więc TV też powinna zyskać. Póki co oferują najniższe prędkości spośród dużych operatorów i mają najniższy średni DL i UL. Słabo... jest co poprawiać i naprawiać oraz inwestować...

 

Przy okazji - zauważyłem (u rodziców w UPC), że Filmbox SD i Filmox HD mają różne ramówki... jak to jest? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek:

1. Domo+ i Kuchnia+ w SD też. Dlatego, siłą rzeczy będą musiały się pojawić u nas w HD.

 

2. Tylko, że odchodzą głównie klienci z usługą internetu, telefonu lub analogowej TV. Cyfrowa to akurat ma wzrost. :D Ale masz rację, będzie większy nacisk na sprzedaż i promocje.

 

3. Raczej chodzi im bardziej o ujednolicenie sieci (żeby wszędzie było to 120 Mb/s) i ew. dotarcie do nowych klientów. Dołączenie się do szkieletów MAC. Zwiększenie uploadu i szybkości to w dalszej kolejności i przyszłości.

 

4. Masz niezły zapłon. ;) Od dawna wiadomo, że Filmbox HD i Filmbox to 2 zupełnie różne kanały. Filmbox HD to kanał typu premium (nie nadaje reklam). Jest zazwyczaj w ekstra płatnych pakietach operatorów TV. Oraz to kanał międzynarodowy, dlatego nie posiada wielu tych samych praw, co lokalna wersja SD. Filmbox SD nie jest kanałem premium, tylko tzw. basic cable. Czyli nadaje reklamy i jest częścią wielu regularnych, a nawet podstawowych, pakietów kablówek i platform sat. Jest bardziej przeznaczony na lokalny rynek, dlatego ma inne prawa filmowe (i serialowe, bo to nimi ramówki bardziej się różnią) niż wersja międzynarodowa.

 

SPI w wersji HD prezentuje swoje posiadane prawa do dystrybucji, a w tej SD - resztę (kupne; czyli takie, które nabyli specjalnie dla tego kanału w danym kraju, albo dystrybucję tytułu mają tylko w tym konkretnym kraju).

 

SPI trochę za bardzo kombinuje. Zamiast wszystko ujednolicić, to rozmienia się na drobne. U nas Stopklatka TV i Kino Polska, a w Czechach jeszcze Kino Barrandov (co prawda, to nie ich kanał, ale będą głównym dostarczycielem treści).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Domo+ i Kuchnia+ w SD też. Dlatego, siłą rzeczy będą musiały się pojawić u nas w HD.

Oby, drażni mnie już obraz SD na tych kanałach. Tak samo drażni mnie na AleKino+, nie mam pakietu HD.

 

2. Tylko, że odchodzą głównie klienci z usługą internetu, telefonu lub analogowej TV. Cyfrowa to akurat ma wzrost. :D Ale masz rację, będzie większy nacisk na sprzedaż i promocje.

Pytanie dlaczego odchodzą? Zawsze są klienci, którzy odchodzą. Operator musi zapewnić tylko przyrost bazy by wyjść in plus, in zero a nie in minus ;)

 

3. Raczej chodzi im bardziej o ujednolicenie sieci (żeby wszędzie było to 120 Mb/s) i ew. dotarcie do nowych klientów. Dołączenie się do szkieletów MAC. Zwiększenie uploadu i szybkości to w dalszej kolejności i przyszłości.

Tylko, że obecnie ja widzę problemy nawet przy moim łączu 30Mb/s. W godzinach internetowego i sieciowego szczytu (19:30-21:30) internet chodzi słabo...

 

4. Masz niezły zapłon. ;) Od dawna wiadomo, że Filmbox HD i Filmbox to 2 zupełnie różne kanały.

Dzięki za info ;) nigdy nie miałem ani się nie interesowałem Filmboxami. A teraz w UPC przez chyba dwa tygodnie wszystkie Filmoboxy są odkodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983:

Tak, oczywiście. :lol2: W poniedziałek po południu, najpóźniej. ;)

 

Ich konkretne plany, to tajemnica handlowa skutecznie ukrywana przez prezesa i zarząd. Ja, mogę co najwyżej dotrzeć do ogólników rozprowadzanych wśród pracowników. Zatem tylko ogólny zarys kierunku rozwoju. A to już wiesz.

 

@mixiorek:

1. To sobie dokup. "HD" nie jest drogi (9 zł), a przy przedłużeniu można dostać go w cenie obecnej umowy, a nawet taniej (oczywiście to nie dotyczy tych z Południa).

 

2. Pewnie chodzi o słabe prędkości netu. W telefonii jest duża konkurencja i wybór. A analogowa TV wszędzie ma spadki - sumie to nie jest problem, bo zdają sobie sprawę z jego wypalenia. Kiedyś będą musieli z tej usługi zrezygnować. Problem tylko w tym, że analog ma większe spadki, niż cyfrówka wzrosty. ;)

 

3. Ale to nie jest ich największy problem teraz.

 

4. Ja miałem (oglądałem głównie tą wersję HD). I uważam, że nie warto bez pełnej paczki. Brakuje najlepszych Filmbox Action i Filmbox Arthouse HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco_san:

 

Pakiet HD można dokupić chyba tylko na 12 miesięcy za 9zł lub bez promocji za 19zł miesięcznie... Trochę słabo, muszę poczekać do końca umowy i wtedy pomyśleć by usługi pokrywały się "czasowo".

 

Odnośnie internetu to potrzeba naprawdę sporej kasy by wszystko zmodernizować tak by w np: 95% sieci było możliwe 120Mb/s (vide UPC - 250Mb/s w 95% sieci).

 

Z pożytecznych usług - mi bardzo brakuje w MM możliwości nastawiania nagrywania zdalnie nie będąc w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...