Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Legalne. W pakiecie najniższym musi być TVP1, TVP2, TVP Regionalna, Polsat, TVN, TV4 oraz TV Puls i to niekoniecznie cyfrowo przy czym wielu operatorów kablowych ma w najniższym pakiecie dostępne programy niekodowane z ogólnopolskich multipleksów naziemnych czy to w standardzie DVB-T czy przetworzone do DVB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to chore. Obecnie mam SuperBox i brak mi paru kanałów jakie miałem w podobnej cenie w Cyfrowym Polsacie.

Stawiam na balkonie, nawet nie wieszam tylko stawiam, starodawną antenę siatkową z symetryzatorem za 20 zł i mam TVP ABC. Po miesiącu czy dwóch zwraca mi się koszt tej anteny jeśli miałbym płacić Multimedia SA za wyższy pakiet (5 kanałów w tym pakiecie!) z tym kanałem.

Za łaskawe udostępnienie TVP HD życzą sobie też 10-20 zł za pakiet, który ma łącznie 9 kanałów.

Montuję satkę scedowaną (razem z kilkoma innymi talerzami) ze znajomych i rodziny a po odpowiednich negocjacjach z Cyfrowym Polsatem mam pakiet Mini HD za 4,90, a w nim nie tylko TVP HD ale i np.: Polsat Film, których nie ma w SuperBoxie, który wcale nie jest taki super.

Nie wiem na ile wierzyć można stronie multimedia.pl, bo przedstawiciel regionalny miał zupełnie inne oferty, przy czym nie potrafił nawet podać rzetelnej listy pakietów/kanałów, a także twierdził, że nigdzie takiej nie znajdę.

Myślę, że taka obsługa w porównaniu z CP to ziemia a niebo. I myślę, że do Multimedia SA poleci reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafnov TVP HD jest w pakiecie HD w promocyjnej cenie 9 zł. Druga sprawa: Multimedia Polska w niektórych lokalizacjach udostępnia w kablu sygnał naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, aby to sprawdzić wystarczy zeskanować w telewizorze kanały cyfrowe naziemne. Ja mam u siebie dzięki temu 24 kanały cyfrowe naziemne i nie potrzebuje żadnej swojej anteny siatkowej. Dzięki temu mam dostęp do Fokus TV którego brak w ofercie DVB-C. Po trzecie wystarczy wejść w kanał "informacyjny-info" w analogu i u mnie na przykład w wykazie kanałów na owym kanale jest informacja o tym na jakich kanałach są nadawane kanały DVB-T.

Wykaz kanałów jest na ich stronie, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać: http://www.multimedia.pl/tv-przydatne_dokumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirolop, to ciekawe co piszesz, bo metodą prób i błędów u siebie odkryłem, że można mieć multiroom z częścią kanałów płatnego pakietu ale bez dodatkowej płatności - trzeba przekazać sygnał z gniazda wyjściowego dekodera cyfrowego do starego telewizora analogowego. U mnie jest tam nawet prawie 50 kanałów, tylko nie wiem czy jest TVP ABC, bo tv jest w pokoju dzieciaków, zresztą zaraz przejrzę te kanały. Nie wiem czy to jest to samo o czym piszesz, ale powiedz mi co w Twoim wypadku znaczy zeskanowanie w telewizorze tych kanałów, skoro mam dekoder i to on zawiaduje strojeniem, tv to u mnie w tym momencie tylko wyświetlacz.

 

Edit: sprawdzone, nie ma TVP ABC. Zabawne, że na wyjściu analogowym mojego dekodera MM jest Polsat Film, którego nie ma w Superboksie. I jak to teraz pogodzić? :) Umowa na Mini HD CP kończy mi się za 2 m-ce :)

I na jakiej zasadzie to działa - dlaczego dekoder przekazuje część kanałów pakietu cyfrowego do analogowego wyjścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest TVP ABC, zależnie czy w twoim regionie Multimedia puszcza sygnał 3 multipleksów NTC po swoim kablu. Tylko trzeba zrobić wyszukiwanie DVB-T w TV/dekoderze (sygnał cyfrowy).

 

To co znalazłeś, to kablówka analogowa. Ja też ją mam. Jest trochę inna pakietyzacja, różna od cyfrowej, a dodatkowo zależna od regionu (ja mam też np. SuperStację, a inni np. Polsat Viasat Explore). To nie ma związku z cyfrową DTV. Sygnał analogowy jest w zasadzie darmowy, jak posiada się pakiet DTV. Można używać analoga jako multiroomu, na dowolną ilość TV - ale nikomu nie polecam. Jakość, szczególnie na TV większych niż 32 cale, jest koszmarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co nie mają dużych wymagań, szczególnie na 14-calowym telewizorku Daewoo ;)

Swoją drogą to wielka niekompetencja przedstawiciela jak i techników - nie poinformowali o tym, co sam znalazłem w gniazdku.

W moim dekoderze ADB 3830cd nie widzę żadnej opcji wyszukiwania naziemnego, co więcej - wyszukiwanie jest po prostu obwarowane hasłem administratora, tak jakby tylko technik mógł to zrobić... Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafnov Przepraszam za ironię ale jesteś "zacofany" w temacie i to ostro. Dekoder który posiadasz od Multimedia Polska jest to dekoder DVB-C który służy do odkodowania zakodowanych u nich kanałów, DVB-C oznacza cyfrową telewizję kablową, natomiast DVB-T oznacza cyfrową telewizję naziemną, natomiast DVB-S oznacza cyfrową telewizję satelitarną. Jeśli posiadasz stary TV to podłączając dekoder DVB-C od Multimedia nie będziesz miał cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, ponieważ to są dwa rozne standardy. Wyjscia sa dwa albo kupic dekoder DVB-T albo kupic nowy TV który już sam w sobie będzie miał tuner DVB-C i DVB-T. Wtedy masz wybor albo dekoder DVB-C albo moduł CAM czyli karta która wkłada się zboku TV i która odkodowuje kanaly z kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafnov a od kiedy ADB 3830cd to dekoder DVB-T ? Po drugie co Ty za bzdury piszesz ? Z wyjścia RF dekodera wylatuje to co w niego wlatuje czyli pełen sygnał który MMP Ci udostępnia to jest poprostu przelotka. Dekoder nic nie dekoduje i na nim nie wystawia, to co widzisz na starym TV to analog :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubus76 No jak to dekoder nic nie dekoduje? To jak nic nie dekoduje wg Ciebie to po co w ogole ten dekoder jak tak? Otóż on dekoduje sygnał DVB-C który trafia do dekodera w postaci zakodowanej, a systemem kodowania jest system Latens, natomiast moduły CAM od Multimedia korzystają z systemu Conax. Natomiast zgadza się że dekoder służy jako przelotka dla tv analogowej i DVB-T, wchodzi w dekoder niezakodowany sygnał analogowy i niezakodowany sygnał DVB-T i wychodzi dalej do telewizora. Jeżeli chodzi o analog to jak ktoś ma pakiet w analogu podstawowy to w skrzynce na korytarzu umieszczony jest filtr który nie przepuszcza kanałow z pakietu komfort w analogu

Na temat Latens info z 2013 roku https://satkurier.pl/news/86340/multimed ... atens.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirolop chodziło mi o wyjście RF, że na nim nie wypuszcza zdekodowanego sygnału... Jeśli chodzi o filtry na klatce w skrzynce to większość abo MMP ma już ofertę NDTV gdzie nie ma filtrów w skrzynce tylko puszczane jest wszystko. Jeśli chodzi o Conax to ten system nie jest tylko dla CAM ale równiez dekoderów w obrębie starej sieci Stream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...