Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie miał tego dekodera ale piszą, że bubel. Ja się nim pobawiłem w BOK i bardzo przyjemnie się prezentuje, o WIELE ładniejsze menu niż w ADB i wszystko bardzo szybko działa. Jak by jeszcze odblokowali USB, żeby można było sobie dysk hdd podłączyć i nagrywać to już w ogóle bajka.

Z moich informacji wynika, że ADB pójdą powoli w odstawkę, będa głównie IPS3000. MM już tak bardzo nie zależy na VOD, zresztą mają MMTV, wystarczy że to wrzucą do IPS, tam też jest wejście rj45, więc klient podłączy sobie neta i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go przez chwilę niedawno testowałem, tego IPS'a. Przede wszystkim, nie ma kanału zwrotnego jak ADB. A tym samym nie można korzystać z VOD, HBO OD (itd), czy zamawiać pakietów przez dekoder (np. PPV czy innych pakietów). Oraz brać udziału w ankietach i konkursach. Ale jeśli ktoś tego nie potrzebuje, to moduł CAM jest lepszy, bo zużywa mniej energii. Wygląd menu to żadna zaleta, choć nie uważam je za ładne - mój TV ma lepsze. Liczy się funkcjonalność. A ten IPS się wiesza przy zbyt intesywnym użytkowaniu i zabawami z trybem oszczędzania energii. Co z tego, że kanały przełączają się szybciej? To zaleta tylko dla tych, co lubią skakać bez sensu po kanałach. :P USB na razie nie działa, więc sobie nic nie nagramy.

 

To kłamstwo, że dekodery ADB pójdą w odstawkę. Niby po co zmieniali niedawno ich modele na nowsze? Śmiem twierdzić, że to nadal będzie ich główny dekoder. Nie słyszałem, żeby mieli z nimi zrywać współpracę. Po prostu, chcą zaoferować klientom większy wybór sprzętu, podobnie jak to zrobiła NC+. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Ja właśnie ostatnio bawiłem się tym dekoderem u znajomego i jakoś nie zauważyłem jakiś "zamuleń" "zawieszeń" Kanał zwrotny no cóż VOD można faktycznie oglądać na MMTV, HBO OD (GO) również przez SMART lub net, zamawianie pakietów można wykonać telefonicznie. Jak ktoś chce ankiet i konkursów to ma tego wiele na Facebook ;) Sam IPS ma złącze rj45 myślę że MMP pomyśli w końcu i wrzuci na te dekodery jakieś aplikacje, z tego co wiem sam box ma software od Cubiware, Toya również je ma i kolega który mieszka w Łodzi pokazywał mi jak może być rozbudowane GUI (min mają uruchomionego USB PVRa), jeśli MMP pójdzie w ta stronę to tylko czekać na takie kroki :)

Oczywiście to moje spostrzeżenia i opinia, a każdy ma jakieś kółko zainteresowań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubus76k:

A ty weź pod uwagę, że nie wszyscy mają te same problemy co ty. I nie wszystkim podoba się ten dekoder. Lepszy jest ADB z PVR w twoim przypadku. :P

 

Ja nawet gdybym chciał moduł CAM Multimedii, to tylko do multiroomu w sypialni (i pewnie tak zrobię, przy przedłużaniu umowy). Bo na głównym telewizorze mam już moduł satelitarny niemieckiej platformy HD+. A 3-ci TV w gościnnym nie obsługuje go wcale (tutaj mam tylko antenę DVB-T do odbioru MUX-L3 - NTL Radomsko, Stars.TV, TV Disco. 4.fun.tv, VOX).

 

BTW, zmian w analogu w Tomaszowie Maz. ciąg dalszy:

 

266946517d66.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy to całego kraju.U mnie/Częstochowa/ kanały analogowe bez zmian,nie ma też żadnych nowych komunikatów.Jeśli by miało to zaowocować nowymi kanałami DTV to chyba wszędzie by robiono na to miejsce a nie tylko w Tomaszowie.Chyba że układ kanałów analogowych w tylko niektórych miejscach wymaga zmian.Tak czy inaczej wypada czekać i tyle. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san

Nie rozumiem o jakich problemach piszesz ja nie mam żadnych. Mam SMART TV z PVR i ma też dekoder 3831CDX ADB Ja po prostu piszę myśląc też o innych i ich potrzebach, a nie tylko o sobie jak BUC. Wypowiadałem się na temat IPSa bo go widziałem u znajomego i jak pisałem to jest i wyłącznie moja opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha a co ty myslales ze skoro na stronie nie ma zadnej informacji to koles klepiacy sobie na klawiaturze i popijajacy kawke powie Ci o jakis zmianach? :lol2:

 

ADB pójdą w odstawke, są za drogie a za każdą dodatkową funkcjonalność ADB wyciąga rączki po kaske. Dzisiaj się dowiedziałem, że w styczniu lub lutym mają odblokować USB (nagrywanko, timeshift itp.) w tych IPS, nie wiem na jakiej zasadzie ale przypuszczam, że zrobią jakąś opłate tak samo jak w Vectrze. Klient podepnie sobie nawet 1TB, więc w tym momencie ADB przegrywa z IPS. Podobno planują dalszy rozwój funkcjonalności tych dekoderów, w ADB nic, od początku istnienia to samo menu, zero dodatkowych aplikacji, jednym słowem bida. Mimo wszystko pozostaje przy module CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tych nowych dekoderach uruchomią funkcję nagrywania to będzie ciekawa propozycja.Szkoda,że nie można mieć modułu + dekoder.Wtedy mamy dwa tunery-jeden do nagrywania,drugi w telewizorze do oglądania i też ewentualnie do nagrywania innego kanału.Oczywiście korzystając z multiroom.

Gdy miałem tylko DVB T to tak właśnie robiłem mając TV z DVB T i dekoder DVB T. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś już pisał, że nie można mieć jednego dekodera i jednego modułu. Albo dwa dekodery albo dwa moduły. Jesli się mylę to mnie poprawcie.

Masz rację. Przy module CAM zmienia się system na Conax i dlatego nie można mieć obu naraz. Dlatego wybaczcie, jeśli wprowadziłem kogoś w błąd. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie można mieć modułu CAM w jednym telewizorze, a dekodera w drugim, ponieważ jak to już nie raz było wspominane w module CAM systemem kodowania jest Conax a w dekoderze Latens. Problem polega na tym, że do konkretnego abonenta jest przypisany konkretny system kodowania w zależności od tego czy dany abonent korzysta z modułu CAM czy z dekodera. Najwyraźniej nie ma takiej możliwości (technicznej) aby abonent mógł korzystać jednocześnie z dwóch różnych systemów kodowania. W związku z tym skoro mamy dwa telewizory to musimy wybierać: albo dwa moduły CAM, albo dwa dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi napisać po jakim mniej więcej czasie od momentu złożenia wypowiedzenia mieliście pierwszy kontakt z ofertą utrzymaniową?

Chodzi mi tu głównie o osoby, które zrobiły to w lokalnym biurze obsługi, ponieważ ja właśnie w taki sposób tego dokonałem.

U mnie minęło już ponad 1,5 miesiąca i jeszcze nic się nie dzieje. Umowę mam do końca stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie będzie nic nowego na święta,jest więcej czasu na telewizję. Patrząc na inne kablówki to każda na okres świąteczno-noworoczny daje coś nowego,jakieś promocje,nowe programy...A u nas cienko,jak zwykle. :(

 

A tym czasem u konkurencji .... http://media2.pl/telekomunikacja/116253 ... ectra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...