Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba było uciekać od oszustów. A takie klauzule to dla mnie oszustwo. Vectra, Orange mają takie furtki i trzeba tych operatorów od samego początku eliminować. Jak ktoś ma wybór niech sprawdzi regulamin. Obecnie na 100% UPC i Netia nie mają takich zapisów. I tylko tych dwóch brałem pod uwagę zawierając umowę w tym miesiącu. Multimedia i Orange( Vectra) odpadły w przedbiegach. Mam w mojej lokalizacji dostęp do tych wszystkich operatorów. Orange FTTH, NETIA FTTH, Vectra i UPC Koncentryk. Wybór padł na Netię bo 600 mega FTTH i TV M( ponad 100 kanałów) za 60 zł to ok cena. Pierwsze trzy miesiące 0 zł. Więc średnio wychodzi 52 zł przez dwa lata i do tego bez cyrków typu podwyżka inflacyjna


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał jakąś alternatywę to bym ją wybrał. Nie mam. Światłowód multimedia i tyle. Awarii malo. Zadowolony jestem. Tylko te podwyżki. 

 

Podwyżki inflacyjne to logiczne wyjście. W końcu ich też inne podwyżki dotykają. Jednak rób podwyżkę o połowę inflacji a połowę weź na siebie. A później rób o różnice inflacji a nie znowu o całość. 

 

Niestety w tym kraju z tektury jesteśmy tak traktowani i będziemy na wielu płaszczyznach. 

 

Polecam kanał powojnie na yt i spotify. Gość opowiada jak kraje sobie radziły po 2 wojnie światowej. Przerażające dowiedzieć się jak Europa łatwo wybaczyła, zapomniała i poszła dalej. A nas sprzedano. Okazuje się że nasze poświęcenia poszły na marne. 

Tak jak i te obecne. 

 

Sorry za off top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby podwyżka o inflację jest ok o ile jest to odpowiednio komunikowane, ale.... No k.... podwyżka o kilkanaście procent miesiąc po podpisaniu umowy... To jest zwykle oszustwo. Jeszcze bym rozumiał rok po podpisaniu umowy na kolejny jest waloryzacja. Nie uważam, że to jest dobre, ale jakoś dało by się to wytłumaczyć. Ale podwyżka o 16% miesiąc po podpisaniu umowy... Przez ten miesiąc ceny nie wzrosły o tyle. To jest zwykle oszustwo. Powinni dostać kary, zwrócić klientom pieniądze. A wszyscy co mają wybór, uciekać od oszustów.


 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem podwyżkę tuż po podpisaniu aneksu umowy. Pierwszy rachunek i podwyżka. Może bym nie robił krzyku, ALE ta podwyżka powinna być wyszczególniona jako pozycja w rachunku, a nie ma o tym ani słowa. Podpisywałem umowę na 49,99, więc powinno to być wyszczególnione, a dalej powinna być pozycja określająca kwotę, o jaką podwyższają opłatę. Niestety niczego takiego nie ma i mam to im za złe, bo postępują jak złodzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na klatce tylko Orange i Vectra/Multimedia. Więc nie mam wyboru. Alternatywą (jeśli chodzi o TV) jest tylko naziemna i ew.satelita.
Kończę umowę w lutym 24 i nara.
Światłowód od Netii,C+ online i mi wystarczy.
Niech se w [beep] MM wsadzi jakieś podwyżki inflacyjne. Jak im się nie opłaca,to niech zrobią wszystkim.jeden abonament za 250.
A jak podpisuje z nimi umowę na 120 PLN miesięcznie przez 24msc,to tak ma być i koniec .
Niech szukają naiwniaków wśród emerytów i rencistów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę umowę w lutym 24 i nara.
Światłowód od Netii,C+ online i mi wystarczy.
Niech se w [beep] MM wsadzi jakieś podwyżki inflacyjne. Jak im się nie opłaca,to niech zrobią wszystkim.jeden abonament za 250.
A jak podpisuje z nimi umowę na 120 PLN miesięcznie przez 24msc,to tak ma być i koniec .
Niech szukają naiwniaków wśród emerytów i rencistów
Brawo, tak trzeba robić z oszustami. Ale ostrzegam, że w Netii jakość TV nie powala. Internet na FTTH mają świetny, ale TV ma niskie bitrate 4-5 megabitów na HD, a SD poniżej 2. Jak są sceny dynamiczne to robi się czasami pikseloza. A C+ online, sam korzystam. Pakiet filmy i seriale ( sport mnie nie interesuje) 14,5 przy płatności na rok z góry. Jeszcze jak nie masz umowy w Netii to rozważ pakiet z Disney+ ( jak jesteś nowym klientem to mają fajną opcję TV M Internet 600 mega, komórka z 60 giga internetu i Disney + pierwsze 3 miesiące 0 zł kolejne 21 za 95 zł. Średnio wychodzi 84 zł BEZ ZMIAN CEN W TRAKCIE UMOWY).

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, aquarius napisał(a):
Nie chcę być złym prorokiem, ale jest spora szansa, że kiedyś zostaniesz emerytem, a nie daj Boże rencistą.
 

No i co ?
Straszysz mnie ,czy mam się czuć słabo ,bo napisałem ,że dzisiejsze pokolenie emerytów jest robione w konia między innymi przez sieci kablowe? Chłopie,za kilkanaście lat ,będzie inne pokolenie emerytów ,i inaczej będzie wyglądał świat mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grigorios Quedin napisał(a):

... dzisiejsze pokolenie emerytów jest robione w konia między innymi przez sieci kablowe?

Widać, że na razie to Ty zostałeś zdobiony w konia, a za kilkadziesiąt lat jako starzec nie będziesz w stanie obsłużyć wirtualnego bankomatu 4D na tęczówkę.

 

Trochę pokory i empatii.

Edytowane przez aquarius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się sprzeczać.  

Prawda jest taka, że obecnie umowy nie tylko z sieciami kablowymi ale i wiele innych sa nadmiernie komplikowane. Dla 30 czy 40 latków to jest już problematyczne, a co dopiero dla emerytów którzy dopiero co ogarnęli smartfony a tu już jakieś 4k smarty dodatki inflację itd. 

 

Rozwiązanie jest proste ale nie zostanie wprowadzone ponieważ ucięłoby zarobek ludziom powiązanym z władza jak chwilówki  itd. Co za problem w każdym mieście wsi itd wyznaczyć osobę w urzędzie odpowiedzialna za pomoc osobom starszym w załatwianiu pewnych spraw. I np osoba starsza mogłaby się zwrócić  o konsultacje czy nie jest naciągana. Problem z naciąganiem staruszków na wnuczka itd. System krajowy gdzie zaznaczam sobie w urzędzie że np kredyt powyżej 2000 zł czy wyplata z banku powyżej jakiejś kwoty tylko osobiście z potwierdzeniem przez obecność przy mnie osoby x czy y. I po problemie z braniem kredytu na ukradzione dowody. Proste? Proste. Ale po co.

 

Także są rzeczy Proste prawnie to zablokowania ale komuś się nie spieszy bo ktoś zarabia. 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2023 o 08:30, levybydg napisał(a):

Wszyscy piszemy o UKOiK,a czy to nie jest tak,że będąc w UE istnieją też jakieś wspólne regulacje w kwestii umów na czas określony i takich klauzul? Może ktoś coś próbował znaleźć na ten temat i się podzieli jeśli wie cokolwiek?

Kilka postów wcześniej pisałem o tym, iż według mnie "podwyżka inflacyjna" jest niezgodna z prawem. Pewien "znawca" odpisał, iż ja się nie znam, bo na mocy KC on zna takie rozwiązanie, iż można "wyprowadzić" dowolne wnioski do umów a jak druga strona podpisała to jest OK. Otóż tak nie jest, wiem, że kiedyś stosowano "Rejestr Klauzul Niedozwolonych" opracowany przez UOKiK oraz Federację Konsumenta. W obecnym ustroju neokomunizmu nie wiem czy coś takiego jeszcze jest stosowane. Od podobnie myślących jak przytoczony tu "znawca" dowiedziałem się, iż rzekomo UOKiK nie podjął się zbadania tego czy klauzula waloryzacyjna jest zgodna z zasadami prawa w tym głównie KC. Umowy na kablówki, komórki, internety, VOD i itp. polegają głównie na KC oraz na podpisanych regulaminach. Za normalniejszych czasów i rządów stosowano zasadę na mocy uchwały rządowej, iż dokument posiadający jakąkolwiek wadę prawną nigdy nie uzyskuje mocy prawnej. Przykładowo jeśli napisałem regulamin pkt. 5. "Wolno bezkarnie truć ludzi" to taka umowa nigdy nie uzyskuje mocy prawnej. W dzisiejszych czasach da się nawet respiratory zamawiać u handlarza bronią i płacić za to z kasy publicznej, więc zapewne znaleziono sposób na wprowadzenie klauzuli waloryzacyjnej. Według mnie co do zasady taki wytwór jak klauzula waloryzacyjna w odniesieniu do prywatnego odbiorcy opłacającego dane medium w kablu (internet, telefon, TV kablowa) jest totalnie oderwany od rzeczywistości. Zapewne za chwilę znajdą się "znawcy" stwierdzający, iż nie znam się na prawie. Kilka postów wyżej napisałem, że nie ma sensu pisać o danych stawkach miesięcznych jeżeli jest klauzula inflacyjna. Uznano, iż się nie znam, że "Pani powiedziała", że podwyżka o ile będzie to niewielka. Podwyżka była tak niewielka, że po 1 miesiącu umowy zamiast 90 płacicie po 130 i narzekacie. Ja z góry wiedziałem, że bezsensem jest zawieranie umów z operatorem stosującym takie zasady jak Vectra czy Multimedia. Od lat jestem w Multimedii i zauważyłem zdecydowanie organizacyjne pogorszenie szczególnie po ślubie z Vectrą. Ogólnie rzecz biorąc firma MM zawsze uważała, że ma hiper umowy, zgodne z prawem i opracowane przez najbardziej kompetentnych prawników a potem po 3-4 miesiącach się okazywało, że mają do zapłaty 2 mln. kary dla UKE, UOKiK czy temu podobnych. Przytoczyć tu wystarczy sprawę listy kanałów telewizji cyfrowej czy usług dodanych jak np. MultiSaver na 3 komputery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, skylab21 napisał(a):

Odnośnie waloryzacji inflacyjnej, jednak opłaca się złożyć reklamację. Reklamacja została uznana ze względu na to,że konsultant w czasie rozmowy telefonicznej, przy okazji przedłużania umowy, nie poinformował mnie o tzw. klauzuli inflacyjnej.

Musiałeś mieć farta. Moja konsultantka odrazu powiedziała całe litanię o klauzuli inflacyjnej. Klauzulę inflacyjne powinny być zakazane w obecnej formie.  Przezucanie całej podwyżki inflacyjnej na klienta i podwyżka dwa razy w roku oraz zaraz po podpisaniu umowy to przegięcie. 

22 godziny temu, killerów dwóch napisał(a):

Odpowiedni urząd albo nawet sąd powinien natychmiast zakazać operatorowi dokonywania tej złodziejskiej waloryzacji. 

To wszystko trwa.  Niestety. Ale kary powinny być takie żeby raz na zawsze skończyły się takie kombinacje. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro klauzule waloryzacyjne są zgodne z prawem, to tym bardziej trzeba uciekać od oszustów. Bo to, że coś jest zgodne z prawem nie oznacza , że jest słuszne. Niemcy podczas II światowej też mordowali ludzi nas Polaków, żydów zgodnie z prawem jakie wtedy uchwalili. A czy było to słuszne moralne ? To jest pytanie retoryczne. Każdy zna odpowiedź.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...