Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Od godziny 13 dnia dzisiejszego leży internet stacjonarny w Szczecinie na Pomorzanach. Usterka miała być usunięta do godziny 18. Niestety tak się nie stało. Czy jeszcze ktoś ma problemy z internetem stacjonarnym z Multimedia w lewobrzeżnej części Szczecina ? Wydaje mi się, że problem nie jest uogólniony a przynajmniej nie ma zgłoszeń na Downdetector.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, thommy18 napisał:

Od godziny 13 dnia dzisiejszego leży internet stacjonarny w Szczecinie na Pomorzanach. Usterka miała być usunięta do godziny 18. Niestety tak się nie stało. Czy jeszcze ktoś ma problemy z internetem stacjonarnym z Multimedia w lewobrzeżnej części Szczecina ? Wydaje mi się, że problem nie jest uogólniony a przynajmniej nie ma zgłoszeń na Downdetector.

Co prawda nie Szczecin a Inowrocław, ale też są od kilku dni problemy z Internetem. Muli strasznie, pisałem przed chwilą z konsultantem na czacie. Napisał, że doszło do awarii magistrali. Mają się z tym uporać dzisiaj to jest 09.08.2022r. do godz.21.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie się, że nie doszło do żadnej awarii magistrali. Gdyby tak było to na serwisach typu Downdetector roiłoby się od zgłoszeń. Tak nie było i wczoraj praktycznie cały dzień internetu nie było w Szczecinie - Pomorzanach to jest lewobrzeże. Obiecano naprawę do godziny 18 a potem do 20. Jestem dociekliwy i złapałem osoby w telefonicznym BOK na tym, że nie mówią prawdy. Zeszła rozmowa na to, że ma być usterka usunięta do godziny 20 lub po 20. Spytałem do której godziny dział techniczny pracuje ? Odpowiedź: "Proszę Pana tego Panu nie jestem w stanie powiedzieć". I tak sobie wczoraj siedziałem bez internetu z mrugającym modemem. Dzisiaj 8 a 9 godzina połączenie nastąpiło. Sprawdziłem, że zostałem przepięty na sieć Vectry. Mam całkiem inne IP, całkiem inne trasy (brak jakichkolwiek nazw domenowych w trasach tylko same IP.) Prawdopodobnie, że po prostu MM przepina ludzi na inną infrastrukture co wiąże się z problemami na sieci szkieletowej. U innych zwalnia a u innych nie ma połączenia w ogóle. Suma sumarum dzisiaj odzyskałem internet stacjonarny i prędkość jako taka jest oscyluje 500 a 600 mbit/s download. Całkiem OK. Ciekawe tylko czy to jest tak już na stałe, bo ja nigdy z firmą Vectra umowy nie zawierałem i utrzymywano, że jestem klientem MM. Być może teraz coś się zmieniło lub jest to rozwiązanie tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie informacje odnośnie awarii przekazał konsultant na czacie. Być może jest tak jak napisałeś.

U mnie internet nie przestał działać zupełnie , tylko strasznie spowolnił, niektóre strony długo się otwierają, lub wcale.

No zobaczymy jak to będzie do końca dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, thommy18 napisał:

 Ciekawe tylko czy to jest tak już na stałe, bo ja nigdy z firmą Vectra umowy nie zawierałem i utrzymywano, że jestem klientem MM. Być może teraz coś się zmieniło lub jest to rozwiązanie tymczasowe.

 

U mnie przełączenie na Vectrę było na początku lipca i od tego czasu mam adres IP z puli Vectry. Na ostatnim aneksie umowy mam loga MM oraz Vectry. Formalnie umowa z MM a praktycznie sygnał Vectra i tak już zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była awaria tylko przepinali moje łącze z Multimedia na Vectra. Po ponownym połączeniu mam IP z puli Vectra oraz całkiem inne trasy. Jako, że trasy nie mają nazw domenowych tylko same nr IP możliwe, że to tymczasowe przełączenie z uwagi na problemy techniczne operatora. Ktoś tu wspominał, że dostał informacje o problemach z magistralą. Inny użytkownik z forum pisał, że już ponad miesiąc jest podłączony do Vectry, więc możliwe, że jako taka Multimedia przymiera. Może to i dobre, bo z jakimkolwiek rozwojem czy dodawaniem nowinek w tej sieci jest ciężko. Każdy odbiorca ma inną ofertę programową, inną cenę, inne łącza i urządzenia do odbioru internetu. Sieć bardzo niejednolita z jajogłowymi ludźmi w zarządzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, thommy18 napisał:

Jako, że trasy nie mają nazw domenowych tylko same nr IP możliwe, że to tymczasowe przełączenie z uwagi na problemy techniczne operatora. 

Tylko cześć nie mam nazw domenowych np. te początkowe 10.x.x.x a reszta ma tylko trzeba odpowiednio odpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś się zastanawiał nad zrezygnowaniem z płacenia kablówkom za tv a kupieniu konkretnych treści które oglądasz ? Co oglądacie na kablówce w tych pakietach MacBoox czy superbox ? Napisze ktoś ze pakiet dzieci a żona seriale a na pewno macie netflix itp ?  Może wystarczy net, mux i reszta co kto ogląda. Płacisz za konkret a nie 180 kanałów z Których 20 oglądasz w porywach. Pozdrawiam 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiler napisał:

Właśnie dostałem maila o starcie nowej usługi TV SMART GO, w miejsce Multimedia Go. Zaraz będę testować. 

Ktoś tu już kiedyś pisał o tym, że będzie zmiana aplikacji i tak jak wtedy przewidziałem, dołączyli nas do istniejącej aplikacji Vectry. Na pewno na plus, że ta aplikacja jest cały czas rozwijana, ma wersję na Android TV oraz materiały są w lepszej jakości. Na minus, że wszystkie kanały TVP w nowej aplikacji można oglądać jedynie w lokalu z internetem Multimedii/Vectry. W starej aplikacji można było oglądać wszędzie tak jak inne kanały tam dostępne. Lista kanałów jest chyba taka sama albo prawie taka sama jak była w starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...