Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Swojego tajemniczego źródła nie ujawnię :lol2: Ale powiem wam na ucho że,mam te info z działu technicznego.Gdzie według ich informacji,pewna(wybrana) grupa abonentów miała okazję przetestować te kanały. I jako,że to są tylko testy ich zawartość może ulec zmianie. Przykład kanał 901 -był tam Canal+ HD a obecnie jest tam zupełnie coś innego.Zatem niedługo MM zmieni front z "rozmowy trwają" na "prowadzimy testy" . :lol2: Tak więc nie ma się co napalać,lepiej kupić sobie piwo i iść nad jeziorko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, bo to też zależy od lokalizacji. U mnie np. siła jest 26-30 a u znajomego w drugim końcu miasta ponad 40. U mnie nie ma żadnych zakłóceń a u niego były. BER u mnie mega stabilny, cały czas 0 błędów (0.0E0) a u niego wskazywał wyłapywał błędy. Po wizycie serwisanta, który wymieniał mu rozgałęźnik siłę sygnału ma taką samą 40 ale BER się ustabilizował i nie ma już zakłóceń. Ważny jest też stosunek sygnału do szumu, u mnie 36-37dB. Nie mam żadnych stopklatek, zaników obrazu itp. zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siły sygnału.

 

Jak wiadomo mamy w ścianie gniazdo GMDF-351 (1xdata) jak mamy tv cyfrową + internet musimy stosować rozgałęźnik który ten sygnał zbija. GMDF-354 (czyli 2x data) i da się tv cyforwa + interenet już bez rozgałęźnika. Miałem już go dawno kupić ale to [beep]o kosztuje 40-60zł. Znalazłem kilka dni temu na Allegro za 4zł (!). Kupiłem dziś przyszedł zamieniłem w ścianie GMDF-351(1xdata) na GMDF-354(2xdata) pasuje do tego naszego pudełka typu myszka.

 

http://sklep.delta.poznan.pl/gniazdo-mu ... 0734ee089e

Tak wygląda GMDF-354

 

Reasumując zamiana GMDF-351 na GMDF-354 w ścianie i do tego usunięcie rozgałęźnika zwiększyło mi siłe sygnału o około 10-15 punków na dekoderze. Z średnio 20 -30 punktów na średnio 35-45 w zależności od kanału.

 

Koszt operacji 4 zł +7 zł wysyłka. Oczywiście pełne bezpieczeństwo to gniazdo GMDF-354 zabezpieczy nas nie gorzej niż starsza wersja GMDF-351.

 

Bardziej ogarnięte kablówki już dawno montują GMDF-354 (komfort i wygoda 2xdata) a nasza multimedia 1000 lat za murzynami.

 

Tu nawet nie chodzi o tą siłę sygnały która poszła w górę ale o te 2xdata które na obecne czasy to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...