Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forum może potwierdzić czy w Radomsku Multimedia retransmituje sygnał BVB-T .

Jestem gościem u klientów tej sieci, ale nie chcę niepotrzebnie grzebać w tv.

Poza tym jestem zaskoczony że w Radomsku w analogu jest sygnał:

TVP1 HD

TVP2HD

TVP SPORT HD.

A jak wiadomo w analogu te kanały są jakości SD.

Zastanawiam się też na jakich kanalach może być emitowany sygnal DVB-T w sieciach kablowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler:

Warto pisać na ich profilu FB. Ponieważ osoba spisuje wszystkie prośby i co jakiś czas przekazuje je dalej. Jest skuteczniejsza niż ci z e-maili. Ma obowiązek prowadzić takie statystyki. :P

 

Raz na kwartał prześlę takie zestawienie i co dalej ? Przecieź oni sami wiedzą czego im brakuje w ofercie i do tego nie trzeba grupy niezadowolonych abonentów i jakiś protokołów. Mi bardziej chodzi o to, że na takim profilu nie uzyska się konkretnej odpowiedzi, więc takie pytania mnie osobiście śmieszą. Prawda jest taka, że więcej wyczyta się na forach jak ktoś ma jakiegoś znajomego postawionego trochę wyżej w MM i ten szepnie małe conieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum może potwierdzić czy w Radomsku Multimedia retransmituje sygnał BVB-T .

Jestem gościem u klientów tej sieci, ale nie chcę niepotrzebnie grzebać w tv.

Poza tym jestem zaskoczony że w Radomsku w analogu jest sygnał:

TVP1 HD

TVP2HD

TVP SPORT HD.

A jak wiadomo w analogu te kanały są jakości SD.

Zastanawiam się też na jakich kanalach może być emitowany sygnal DVB-T w sieciach kablowych.

 

Dziwne....

Skąd w analogu programy o których napisałeś? Zwłaszcza TVP Sport HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takie dziwne to nie jest, wystarczy, że mają ustawiony dekoder na TVP SPORT HD a sygnał z niego podają na modulator kanałowy i już w analogu jest TVP SPORT z logiem HD w jakości oczywiście SD. Ramówka ta sama więc nie ma wg mnie różnicy czy na analog przetwarzają sygnał cyfrowy HD czy SD. W kablówkach ze względu na pakietyzację sieci DVB-T zwykle jest reemitowane w kanałach K5-K12 z rastrem 7 MHz, oczywiście nie ma przeciwwskazań aby reemisja była w kanałach pasma UHF jeśli dana sieć nie oferuje pakietu podstawowego (tzw. "Azart") tylko jeden duży pakiet programów analogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jestem zaskoczony że w Radomsku w analogu jest sygnał:

TVP1 HD

TVP2HD

TVP SPORT HD.

A jak wiadomo w analogu te kanały są jakości SD.

Zastanawiam się też na jakich kanalach może być emitowany sygnal DVB-T w sieciach kablowych.

 

W Szczecinie z rok temu też w analogu był TVP Sport HD. Po miesiącu zmienili na zwykły. Chociaż jak dla mnie mogli zostawić wersję HD - ma mniejsze logo i mniej kuje w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowe kanały są już na południu Polski? Na jakich pozycjach są nadawane nowe programy? Czy trzeba odświeżać listę programów, czy pojawią się one z automatu?
U mnie bylo zawiadomienie ze jesli ktos ma dekoder to lista bedzie automatycznie a kto ma Modul przeba przeskanowac.Ja przeskanowalem ale jesli ktos ma liste poukladana wedlug siebie to musi to zrobic ponownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jestem zaskoczony że w Radomsku w analogu jest sygnał:

TVP1 HD

TVP2HD

TVP SPORT HD.

A jak wiadomo w analogu te kanały są jakości SD.

Zastanawiam się też na jakich kanalach może być emitowany sygnal DVB-T w sieciach kablowych.

Pisalem juz ze przed skanowaniem nowej listy z kablowki przeskanowalem DVBT dla proby .Mieszkam w Rzeszowie wgralo mi 24 kanaly (bo tyle jest) obraz naprawde super zyleta.Ale DVBT w kablowce u mnie jest tylko TV Rzeszow.Nie mozna wgrac i kablowki i DVBT razem,musi byc albo jedno albo drugie(kablowa lub DVBT) Prawdopodobnie jak sie ma dekoder to mozna bo kanaly z kablowki sa na dekoderze a DVBT na TV.Ja mam modul

 

W Szczecinie z rok temu też w analogu był TVP Sport HD. Po miesiącu zmienili na zwykły. Chociaż jak dla mnie mogli zostawić wersję HD - ma mniejsze logo i mniej kuje w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt żę lepiej wygląda mniejsze logo na TVP SPORT HD, poza poza tym są osoby zadowolone że mają hd na tv kineskopowym..czego przykładem może być:

Czasem można trafić ze ktoś kupuje dekoder DVB-T żeby mieć na starym tv programy HD no bo przecież taki jest napis na ekranie.

A nie każdy wie ze wychodzi z gniazda SCART synał SD a nie HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler:

Chyba wiem co mówię... On to przekazuje górze, bo za to mu płacą i ma to w obowiązkach. :P

 

Dobrze, nawet jak przekazuje takie informację to co to daje ? Napisze w raporcie, że 5 osób pyta o taki kanał, a 25 o inny. Nawet jak było poruszanie z kanałami NGC i Fox (pewnie z 50 osób pokrzyczało na profilu) i ktoś to przekazał dalej to myślisz, że ich to ruszyło ? Może jakby nagle wszyscy, którzy lubią profil MM na Facebooku (ponad 30 tyś. osóB) zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie z danej sytuacji to miałoby to jakiś przekaz. Ale na pewno nie to, że parę osób sobie pokrzyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler:

Wszystkie propozycje przesłane na FB, mailem i telefonicznie są brane pod uwagę. Ale brane pod uwagę nie oznacza, że pozytywnie przyjęte i wdrożone. Jeśli będą regularnie spore prośby o jakiś kanał, to władze Multimedii na pewno będą o niego zabiegać w negocjacjach. Poruszenie z powodu wycofania FOX'ów i NGC było niewielkie, z tego co zrozumiałem. Znacznie większa odezwa była kiedy zmieniali pakietyzację jakiś czas temu. A pozostanie tych kanałów w ofercie, oznaczało podwyżki cen - a tego bardziej się boją, bo z tego zawsze jest większe niezadowolenie. Trwają negocjacje z FIC, więc kanały mogą wrócić. I nie pytaj kiedy - na wszystko potrzeba czasu. Zmień operatora, jeśli nie możesz bez tego żyć.

 

@Ryszard48:

Mam oddzielną listę na HD. W MMP jest dokładnie 48 takich kanałów, tzn. jeśli miasto ma pełną ofertę.

 

I jeszcze ciekawostka z Facebooka, wypowiedź na temat analoga:

Nie ma planów całkowitego wyłączenia sygnału analogowego. Jednak na pewno ta platforma nie będzie rozwijana. Jeśli doszłoby do takiej sytuacji, to na pewno w miejscowościach, w których będzie możliwe natychmiastowe przejście na sygnał cyfrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nc+ i byłem bardzo zadowolony, jednak problemy z instalacją w nowym mieszkaniu zmusiły mnie do wzięcia MM. Niestety nie ma innej alternatywy. Nie krytykuje cały czas MM, bo chciałem Eurosportu 2 w HD, TVN-ów w HD i jutro wreszcie nastąpi ten wspaniały dzień (ES2 HD już jest). Jednak uważam, że od tego jest forum, żeby sobie trochę ponarzekać, pomarudzić i dać upust złym emocjom. Nie mam chyba obowiązku ze wszystkimi decyzjami MM się zgadzać i je rozumieć. Naprawdę nie jestem przywiązany do kablówki i nie oglądam jej w kółko. Mam parę swoich kanałów i tyle. Wolę poczytać książkę, pismo czy pograć na konsoli w GTA V. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli umowa czasowa 24 miesiące przejdzie na czas nieoznaczony to o ile MM podnosi opłaty bo chyba podnosi?

I kolejne przy w/w umowie, aby ona nie przechodziła w czas nieoznaczony to wypowiedzenie należy wysłać w 21 miesiącu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...