Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Prawie wszyscy dyskusję przenieśli na temat UPC , tak jakby przejęcie miało być jutro. Tymczasem przed nami miesiące (lata?) wyczekiwań na zmiany z tym związane.

Lepiej porozmawiajmy o tym co przyniosą najbliższe miesiące. Od stycznia Multimedia Go będzie płatna.Czy MMTV zniknie? Czy będzie równolegle ?

Czy cyfryzacja przyśpieszy ? Co z analogiem zredukowanym gdy w UPC jest pełny (chyba 45 kanałów). Po fuzji zostanie aktywowany do stanu jak w UPC czy będzie również tam redukowany ?   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC przecież też kroi mocno analog do ok. 30 programów przy czym są to głównie programy znane z DVB-T oraz inne "darmowe".
Przykład: https://aplikacje.upc.pl/dostepne_kanaly2_pdf/pdf.php?city=KRAK%C3%93W

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że dyskutujemy o ofertach na chwilę obecną. Do formalnego przejęcia jeszcze trochę czasu zostało, więc i oferty będą się zmieniać. Pojawią się też specjalne oferty dla klientów MM przechodzących do UPC, jak było to w przypadku Aster. Więc na razie bez wielkich emocji.

 

@Mr.Chiquita, a który operator od razu i bez marudzenia "rozdaje" oferty promocyjne? Dobre rabaty można wywalczyć także tam, gdzie nie ma konkurencji TVK. Po prostu trzeba negocjować, a nie godzić się na wszystko co dają. A co do opłat aktywacyjnych, jeśli się pomarudzi to i z takich opłat UPC schodzi. Rozgarnięci konsultanci mają duże możliwości w tym zakresie :)

 

UPC od dawna redukuje analog do minimum, bo klient ma korzystać z cyfrówki. Tak jak pisałem wcześniej, cyfrowa oferta UPC jest taka sama w całej sieci (z wyjątkiem kanałów lokalnych). Więc nie widzą sensu w dokładaniu do analoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, dobre rabaty w UPC ciężej uzyskać, niż w MM. Szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma konkurencji. Paczki premium są droższe i trzeba od początku się na nie decydować, bo inaczej jest opłata aktywacyjna. W moim przypadku, na początku wyjdzie spora sumka, ponad 200zł. Ale stać mnie. Jednak, nie wszyscy to tak łatwo przełkną.

Brak opłaty aktywacyjnej jest dla tych, którzy sobie to wywalczą.

Zobaczymy jak nas potraktują. Kto wie, może zrobią specjalne (dynamiczne, bez stałych cen - jak w MM) oferty dla nas, żebyśmy tylko do nich przeszli, a potem jak już będziemy upolowani to będą próbowali nas doić przy kolejnych umowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rp.pl/Media-i-internet/310199846-Powstaje-pierwsza-ogolnopolska-kablowka.html#ap-4


W transakcji, której finalizacja planowana jest w ciągu 12 miesięcy, Multimedia zostały wycenione na 3 mld zł wraz z długiem.
Wynosił on na koniec czerwca netto 1,1 mld zł, co daje wycenę akcji kablówki na 1,9 mld zł i około 20 zł na akcję.
Sprzedający firmę Tomek Ulatowski, Ygal Ozechov i Andrzej Rogowski bezskutecznie próbowali osiągnąć taką wycenę na warszawskiej giełdzie.
Gdy spółka ją opuszczała w 2011 r., za akcję płacono 8 – 9 zł. Gdy próbowała wrócić w 2014 r., nie było zbyt wielu chętnych, aby zapłacić dwa razy więcej.
Cena za Multimedia nie obejmuje najnowszego biznesu spółki: sprzedaży gazu, prądu, ubezpieczeń, i może zostać skorygowana w dół. Wszystko zależeć będzie od wyników firmy.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chełmie jak się dobrze orientuje w analogu UPC jest tylko 13 kanałów. Ciekawe jak to będzie z tym połączeniem, UPC bedzie dostępne z tej samej sieci co MM, czy na klatce przełącza na sieć UPC i ta MM zostanie sprzedana? No i czy konieczna bedzie wymiana modułów, modemów na UPC , tak wiem jeszcze dużo czasu minie do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie przedłużania umowy poprosiłem o wymianę dekodera. Obecnie posiadam ADB-5810CD, który dość wolno działa. Chciałbym dekoder bez PVR, więc jaki model jest nowszy/lepszy - ADB-3830CD czy ADB-3831CD?

Na stronie Multimedia w zakładce dekodery jest napisane, że 3831CD posiada dysk, ale z tego co wyczytałem wcześniej, nie jest to prawdą.

Nie ma też dokładnej specyfikacji tego modelu, więc nawet nie mogę sprawdzić czym się różni od 3830CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu27

UPC nie przejmie nic od MM. Także wszystko do wymiany. Oczywiście, tylko jak zgodzisz się przejść na nową umowę. Oferty UPC automatycznie nie dostaniesz.

 

@Ever22

3831CD. Z dyskiem jest wersja 3831CDX - z X na końcu. Więcej info: http://dekodery.mm.pl

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej liście nie ma wszystkich dekoderów. Ja np. mam "Ferguson Ariva 102 cable", to jest dekoder na kartę.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...