Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z odbiorem MUX 3 zaobserwowany przeze mnie dotyczy zarówno odbioru na telewizorze w wersji do DVB-T jak i kilku rodzajów tunerów tylko do DVB-T np. Globo Opticum jak i tunerów combo np. Ferguson Ariva.

Na tych samych instalacjach antenowych był odbierany poprawnie MUX 1 na kanale 62 znacznie trudniejszym do odbioru, więc wykluczam równoczesne wady kilku różnych instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytając obecne posty , postanowiłem pokazać jak wygląda odbiór u mnie. Oczywiście RTCN Święty Krzyż.

 

MUX 1

2

 

MUX 2

2

 

MUX 3

2

 

 

Sam odbiór jest stabilny , a na dodatek antena siatkowa znajduje się w wewnątrz domu . Przy odpowiednim ustawieniu i miejscu położenia anteny , można spokojnie uzyskać 100% jakości. Sam teren w którym się znajduje ( w Suchedniowie) jest dość niekorzystny - las , budynek przemysłowy. One powodowały dość spore odbicia na analogu. Z dawnym MUX 1 (k.62) także nie było problemów , mimo znacznie słabszego sygnału.

Sprzęt : Tuner Canva DVB-T 5101

 

@a.cisek - przydałoby się zamieścić jak przedstawia się odbiór u Ciebie MUX 1 oraz 2 obecnie w miejscach , gdzie MUX 3 sprawia problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór MUX 1 i MUX 2 bez zarzutu, sygnał bardzo stabilny, siła sygnału 83%, jakość 90%. Natomiast MUX 3 zdarzają się czasem ale bardzo rzadko dłuższe momenty z siłą sygnału ok. 80%, jakość 90%, lecz najczęściej są to skokowe zmiany siły i jakości od kilkunastu procent lub nawet od zera do maksymalnych powyższych wartości co skutkuje co kilkusekundowym zamrażaniem obrazu i zanikami fonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to sam odbiór MUXÓW 1 i 2 jest bardzo dobry. Co prawda moja wiedza jest dość ograniczona ale nie wiem czy nadajnik na Kominie EC w Kielcach nie miałby tutaj udziału w tym problemie. W samym Skarżysku oraz Suchedniowie Komin EC ponoć odbierał całkiem przyzwoicie za czasów analogu. Jeżeli jest możliwość to może odbij anteną trochę z kierunku ze Św.Krzyża na Kielce i zobacz co wtedy pokażą wskaźniki. Później możesz ewentualnie od kierunku na Św.Krzyż odbić kilka stopni w lewo i sprawdzić zachowanie k.47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Połaniec. Mux 1 sila 100% jakosc kolo 80% Mux 2 sila 90%(w porywach 100 ale za dnia) jakosc kolo 50% wczoraj mi troche przycinalo a Mux 3 sila 100% jakosc prawie 100% Mux 4 brak co mnie wkurza bo mam T-hd1000 a CP sobie jaja robi. 8KW z Kielc to zdecydowanie za malo przynajmniej ze 30 KW powinno byc;/

Antena siatkowa+ LNA 177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta telewizji mobilnej jest skierowana do dużych aglomeracji. Na pozostałych obszarach Cyfrowy Polsat oferuje telewizję satelitarną.

 

Mimo wszystko jeżeli chcesz popróbować z dostępem do tej oferty, musisz zainstalować odrębną antenę z polaryzacji pionowej skierowaną na Tarnów. Powinno działać, aczkolwiek nie zapewniam, że będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Odczuwam pogorszenie odbioru MUX2. Obecnie mam 67-69 % Jakości i 28-29 % Siły.

Reszta wygląda tak :

 

MUX 1 (k.30) Siła 46-50% , Jakość 96-100%

MUX 2 (k.36) Siła 28-29% , Jakość 68-69% (wcześniej - Siła 40-43% , Jakość 90-100%)

MUX 3 (k.47) Siła 38-40% , Jakość 90-100%

 

Dodam , że instalacja antenowa jest raczej ok - inne nadajniki (Kozłowiec) nie spadły mi z mocy. Taki stan rzeczy objawił się wczoraj popołudniu. Rano jeszcze MUX 2 miał u mnie parametry takie jak w nawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody spadek siły odbioru Mux-2 spowodowany jest przygotowaniem tego nadajnika tj. Św. Krzyża do emisji SFN z Przysuchą/Kozłowcem oraz ze zmianą kanału nadawania już we wtorek 23 lipca z kanału 36 na 37. U mnie w Skarżysku siła Mux-2 spadła nieznacznie tj. z 95% na 91%. Jakość nadal pozostaje na poziomie 100%. Odbiór na zwykłej siatce z symetryzatorem oraz dwóch tv: Sony i Samsung z wbudowanym tunerem DVB-T.

PS. Dodam, iż spadek siły sygnału nadawania Mux-2 nastąpił wczoraj tj. 16 lipca po nocnej przerwie konserwacyjnej, która była na Św. Krzyżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...