Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Mieszkam 10 km od Skarżyska na wschód (miejscowość Gadka).

Odbieram sygnał ze Świętego Krzyża przy pomocy anteny kierunkowej i tunera USB podłączonego do komputera.

 

Mój problem polega na tym, że mux 2 odbiera bez najmniejszych problemów (siła sygnału 100%), natomiast zestaw kompletnie nie widzi mux 1. Antena, umieszczona na wysokości 1-piętra na ścianie budynku, odbiera mux 2 w praktycznie każdym ustawieniu w kierunku południowym. Zakres pracy podany w specyfikacji anteny również nie powinien stanowić problemu z odbiorem kanału 62.

Wie ktoś jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Czy jest sens dokupować zasilacz?

 

Tuner USB DVB-T Media-Tech MT4163

19-elementowa antena kierunkowa o zysku 9-14 dB z zakresem częstotliwości 470-862 MHz z symertyzatorem.

Próbowałem programów: Windows Media Center, Total Media 3.5 (dołączony do tunera) i ProgDVB 6 (jako jedyny umożliwia ręczne wprowadzenie częstotliwości jednak i on nic nie wskórał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qksi jeśli nie zależy Ci na TVP Info Kielce - to przestaw antenę w kierunku na Dęblin/Ryki- tam nadaje MUX-1 na niskim 22 kanale zaś MUX-2 na k.24 a zamiast TVP Info Kielce będziesz miał TVP Lublin. Ostatnio koledze na Jagodnym tak ustawiłem antenę ATX-55 i odbiór ma 99% ze wzmacniaczem MC9102 i przy okazji odbiera tez MUX-3 z Raszyna na k.55. Natomiast co do MUX-1 ze Św. Krzyża na k.62 to jest to bardzo wysoki kanał i nie wszystkie anteny odbierają kanały powyżej 60. U mnie w Skarżysku zarówno MUX-1 k.62 jak i MUX-2 k.36 odbierają bez problemu na antenie siatkowej z symetryzatorem. Przy czym MUX-1 siła 93 poziom błędów 0 zaś MUX-2 siła 95 poziom błędów 0 (odbiór na dwóch TV Samsung podłączonych zwykłym trójnikiem do w/w anteny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Winę upatrywałbym we sprzęcie skoro tylko i wyłącznie nie działają te dwa kanały czyli kanały HD.

Jakiego używasz sprzętu do odbioru telewizji naziemnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na allegro wynika ze ten tuner obsługuje tylko standard SD.Jak by był tuner HD to obraz widać także na starym odbiorniku oczywiście wg możliwości odbiornika.Musisz więcej czytać na naszym forum zanim coś będziesz kupował.Zrobiłeś kiepski zakup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sygnal na kanale 62 jest u mnie nie stabilny, ostatnio wieczorami zanikal. Przekierowalem antene w kierunku na przysuche kanal 50 i ze zdziwieniem stwierdzam poprawe. Sygnal 50-60% czasem wieczorami spada na 40% ale nie zacina sie tak jak wczesniej na 62 kanale i co najwazniejsze nie zanika w czasie deszczu. Ciekawe czy stara plytka przedwzmacniacza SWA-7/LUX mogla by poprawic odbior na kanale 62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to coś po stronie odbiorczej, tym bardziej, że poziom sygnału jest u ciebie dziwnie niski jak na taką małą odległość do obiektu nadawczego. To że lepiej odbiera bokiem anteny wynika z wielodrogowośći sygnału, czyli odbijania się go od przeszkód.

 

Dzięki telewizji cyfrowej, w wielu miejscach możliwe jest odbieranie programów np. poprzez odbicie od sąsiedniego bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnal z Krzyza jest u mnie mocno tlumiony przez budynki, antena kierunkowa 8 elementow jest na parapecie i w tym caly klopot. Niedlugo bedzie wystawiona na dach i pewnie to zalatwi sprawe. W sumie sam sobie diagnoze postawilem ;) przetestuje jeszcze plytke SWA-7/LUX. Poziom sygnalu o ktorym pisalem powyzej jest z obiektu RTCN Przysucha kanal 50 oddalony ok. 80km od Kielc. Tamte strony mam bardziej otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy w naszym kraju nigdy nie może być normalnie? DVB-T jest za darmo to nie może być tak, że po prostu podłączasz i oglądasz.

 

Mieszkam kilka km od Nagłowic. Z Kielc odbieram MUX 2 z mocą 97% a MUX1 się tnie. Żeby było śmieszniej z Krakowa jest dokładnie na odwrót. Szału można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problem z twoją anteną, która nie jest przystosowana do odbioru sygnałów na kanałach >60.

 

Multipleksy masz na kanałach

Kraków - Chorągwica: 25 MUX1 (29kW), 64 MUX2 (63kW)

Kielce - Św.Krzyż: 36 MUX2 (50kW), 62 MUX1 (50kW)

Tarnów - G.Św.Marcina: 23 MUX2 (50kW), 45 MUX1 (50kW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Świętego Krzyża odbieram MUX 1 i MUX 2 na zwykłej antenie siatkowej i zero problemów. Tuner ADB 2850 ST. Czy po wyłączeniu telewizji analogowej wzrośnie w MUX 1 i MUX 2 moc sygnału nadawania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...