Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę w związku z problem odbioru kanałów z MUX1.

Wszystkie programy z MUX2 i 3 odbierane są bezproblemowo. Żadnych przeszkód. Kanały z MUX1 bardzooooo rzadko się pojawiają i są to obrazy rozmazane, z których niewiele można zobaczyć. Telewizor to LG tradycyjny. Dekoder Manty i antena na dachu też tradycyjna.

Mógłby by ktoś coś poradzić jak rozwiązać usterke?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz symetryzator to od anteny idzie kabel od razu do odbiornika, jeśli masz wzmacniacz to masz dodatkowo zasilacz. A Ty jak masz? Jeśli masz symetryzator to spróbuj zamontować wzmacniacz, w tym przypadku z serii LNA - 101 LINK, a w przypadku gdy masz w okolicy zabudowania lub wysokie drzewa zamontuj LNA 177 LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego:

http://www.manta.com.pl/pl/dvbtusb01

 

Mieszkanie w centrum Kielc - na Warszawskiej. Antena przy oknie, na wysokości 2,15 m:

MUX1 - odbiór średni, MUX2 - odbiór przeciętny, MUX3 - odbiór idealny

 

Czyli nie wszystko odbiera, ale to można wytłumaczyć tymi "wieżowcami", które mogą jakoś tłumić sygnał. Jako ciekawostkę można dodać, że DVB-T na takiej antence działa bezproblemowo np. w Instytucie Nauk Politycznych UJK na Świętokrzyskiej. Więc wychodzi na to, że w zależności od otoczenia zewnętrznego można wszystko obejrzeć, trzeba się tylko nagimnastykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX 3 , to przede wszystkim bardzo dobry odbiór z lokalnych nadajników małej mocy - m.in na Kominie EC.

Odbiór ze Świętego Krzyża w Kielcach jest punktowo utrudniony , z powodu ukształtowania terenu (zasłaniają góry).

Jeżeli terenowo nie trafimy na taką przeszkodę - odbiór powinien być osiągalny na "drucie" , tak jak jest to np : w Skarżysku - gdzie natężenie sygnału ze Świętego Krzyża jest - zwłaszcza w wyższej części miasta - potężne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytam, ponieważ u mnie do dziś dnia wszystko odbierało bez zakłóceń. Ale to może wina wiatru, który mógł jakoś zmanierować ustawienie anteny.

Dzisiaj jeszcze odczekam obserwując sytuację, a jutro najwyżej pobawię się bezpośrednio z instalacją antenową. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć wszystkim.

Słuchajcie mam taki problem. Ostatnio zainstalowałem nową instalację antenową skierowaną na Święty Krzyż. Mieszkam w ścisłym centrum Kielc i akurat antena jest nieco zasłonięta parkingiem wielopoziomowym przy rynku. Dekoder to Cabletech URZ0191. MUX3 odbierany jest na poziomie 80%/80%, natomiast pozostałe MUXy 1 i 2 mają już gorsze notowania, wahają się w okolicach 50%/50%. Stąd też i problem bo wiele kanałów pochodzących z tych Muxów zwyczajnie tnie i nie da się niczego obejrzeć. Skąd wynikają różnice w sile sygnału dla tych muxów skoro MUX3 z tego samego miejsca daje te 80% siły i jakości a kanały z niego działają idealnie? Co dalej z tym zrobić bo już mnie to troszkę irytuje :( Nie umiem sobie z tym poradzić, nawet nie znam innych możliwości. Czy mieszkając tak blisko nadajnika z ul. Targowej może to być wina jakichś zakłóceń? Ewentualnie gdzie powinienem skierować antenę aby mieć wszystkie MUXy?

 

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi dla nuba i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, szczerze powiedziawszy to nie mam zielonego pojęcia. Wiem, że to coś z Dipola ale szczegółów nie znam. Wygląda jak ta http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2675.htm . Musiałbym jutro wbić na dach i sprawdzić co tam siedzi konkretnie. Natomiast nie wiem czy to w czymś pomoże, ale kiedy w opcjach dekodera włączam funkcję zasilenia anteny (taka opcja w menu) to wyskakuje informacja, że antena przeciążona... Może to wskazywać na obecność symetryzatora czy to nie ma nic do rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...