Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czasami błąd odczytu się pojawia się rzadko. Na Ułamek sekundy i znika, najczęściej pojawia się monit o braku sygnału... 

U mnie też Water planet nie działał na pozycji pozycji 626 był zakodowany, a na pozycji 198 świecił. Ale @support458pomógł i rozwiązał problem. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_

Twierdziłem że jakość po IPTV jest gorsza od SAT. Muszę to jednak odszczekać bo odbieram ofertę PB już tylko przez internet od dwóch tygodni i stwierdzam że obraz jest takiej samej jakości jak drogą satelitarną. Różnica jest przy przełączaniu kanału, zmiana odbywa się szybciej i po zmianie obraz jest lekko rozmyty ale po sekundzie wskakuje normalna jakość. Nie odczuwam żadnej różnicy odkąd odłączyłem antenę satelitarną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowy spadek jakości przy przełączaniu kanałów w technologii iptv jest naturalny żeby go zmniejszyć warto połączyć dekoder z modemem kablem.

Dobrze słyszeć że działa to ok pozostaje mieć nadzieję że konkurencja również w niedługim czasie zaprezentuje prawdziwy hybrydowy dekoder nietylko dla mnie ale i dla wszystkich którzy nie chcą albo nie mają możliwości montażu anteny satelitarnej bo niestety ceny w canal+ rosną a dekodery są coraz gorszej jakości default_smile.png)

@_Artek_ Już chyba masz rozwiązanie na swoje problemy z anteną..  default_icon_wink.gif
 

Rozwiązania nie mam bo w Polsat box nie dostanę ani rabatu na Viaplay ani paczki canal+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie dziś po wyjściu z radia satelitarnego wyskoczył błąd odczytu nie obsługiwany format video, pomogła zmiana kanału... W dodatku po włączeniu dekoder zatrzymał się na mozaice i chwilę dłuższą myślał zanim zareagował na wyjście z niej pilotem...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 4 pytania.? Na wstępie przepraszam za obszerna rozpiskę chce jak najdokładniej opisać mój problem. 

1. Wczoraj zauważyłem dziwne zachowanie tego dekodera. Otóż. Wczoraj o 20 oglądałem serial z przesunięciem czasowym w tyl nagle pojawił się czarny ekran przy przewijaniu do tyłu, wyskoczył jakiś komunikat na który nie zwróciłem uwagi, pewnie jakiś problem z internetem musiał być? Chociaż tam pisało chyba że jakiś problem z internetem nie pamiętam już. Dokonałem  zmiany kanału następnie powróciłem do tego samego kanału Timeszift nie chciał za nic ruszyć do tyłu, postanowiłem zrobić reset wtyczkowy wyjąłem wtyczkę od dekodera z zasilania i dekoder nie chciał się uruchomić to znaczy cały czas paliła się zielona dioda. Po drugim resecie wtyczkowym to samo dopiero za trzecim resetem wtyczkowym zapaliła się czerwona dioda i dekoder się włączył?1. Co mogło być tego powodem bug w sofcie wraz z tym słynnym czarnym ekranem tutaj na forum? 

2. Czy ten zabieg w postaci czterech resetow wtyczkowych mogl uszkodzić dekoder? Dodam że chyba przy rozruchu dekodera pojawia się logo Polsat Box i napis trwa uruchamianie dekodera proszę czekać? Bo mój tv co prawda się uruchamiał ale był wyłączony. 

2. Czy zatem coś moglo się stać złego przez ten zabieg? 

2. Podczas powyższego po pierwszym resecie wtyczkowym pilot rozłączył się z dekoderem bluetooth po tym jak się uruchomił to przy próbie sparowania pilota dekoderem pojawiał się komunikat parowanie pilota zakończone niepowodzeniem? 

1. Dlaczego tak się stało? Czy to było spowodowane tym czarnym ekranem? 

2. Czy po prostu po resecie wtyczkowym parowanie się rozłącza? Ale dlaczego sam się nie sparował automatycznie? 

3. Dopiero po zamianie baterii od pilota od tv parowanie pilota zakończone zostało pomyślnie? Dodam że dwa tygodnie temu kupiłem nowe baterie i zastanawiam się dlaczego na nich nie chciał sparować tylko na tych starych bateriach od pilota od tv już się udało sparowanie? 

4. Czy te resety wtyczkowe mogły uszkodzić moduł bluetooth lub sam pilot? 

5. Czy stare baterię Polsatowskie trzymane w pilocie przez kilka miesięcy które były słabe i zamienianie iz bateriami od pilota od tv by poziom starych na chwilę na dwa tygodnie się podniósł mogły uszkodzić lub lozlac się w pilocie? 

Dodam że opisywałem ten problem tutaj w tym wątku ostatnio.? 

6. Teraz gdy udało się sparować pilot z dekoderem pilot działa wyśmienicie chociaż czasem dziala wolniej jakby dekoder zaliczal zadyszkę? To normalne tak ma być? Kwestia sprzętowa? Czy stare baterie mogły narobić jakiś szkód w samym pilocie?

3. Wczoraj przez godzinę oglądania serialu dioda i pilota mrugala gdy używałem go do przewijania oczywiście bez bluetooth strasznie ciężko działa? Czy dioda może się spalić od takiego częstego mrugania? 

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź czekam? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. 😊 

Ps. To dodam że dziś robiłem próby restartowania pilota jednocześnie naciskając przyciski 7i 9 przez 5 sekund aż dioda nie mrugnie dwukrotnuie wraz z resetami wtyczkowymi i za każdym razem pilot pomyślnie się sparował z dekoderem to dlaczego wczoraj nie chciał? Tylko przełożenie baterii pomogło rozwiązało problem? 

Tak na marginesie to bluetooth blokuję regulacje głośności tv pilotem od dekodera bo po rozłączeniu parowania restartowaniu pilota to działa a podczas sparowania już nie? 

@support458@support458 Moglibyście to poprawić.?

🙂 

Dodam iż jestem osobą niepełnosprawną i nie mam możliwości i kogoś kto by objechał mi do apsu z dekoderem dlatego pytam czy mogę w takim wypadku nadal normalnie swobodnie bez żadnych obaw o jakieś uszkodzenie korzystać z dekodera...? 

Dodam również że taka sytuacja z parowaniem pilota wystąpiła już pare razy od póltora roku odkąd jestem jego posiadaczem, w odstępie czasowym kilku miesięcy...?

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

 

Pytanie czy ktoś tak miał.

Nagle po włączeniu Polsatu na każdym kanale są dwa pionowe paski czarne od góry do dołu. 

Matryca TV bez uszkodzeń, bo w aplikacjach obraz jest dobry. Satelita sprawna, wejścia sprawne. Sygnał i jakoś na 80%. Infolinia CP mówi, że to problem anteny, ale jak anteny, jak wcześniej było dobrze, wszystko sprawdzone, wyniki sygnałowe bardzo dobre. W czym może tkwić problem? Konwerter zmieniany, testowany. Kabel też. 

 

Ekran wygląda tak: https://ibb.co/5sR1pd2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak sprawdziłeś wejście HDMI ?

2. Czy przywracałeś ustawienia fabryczne dekodera?

3. Czy zmieniałeś wejście HDMI w telewizorze?

4. Jaką rozdzielczość wyjściowa wideo masz ustawiona w dekoderze?

    Ustaw rozdzielczość wyjściową wideo w ustawieniach dekodera na 1080i.

 

To że jest dobrze w aplikacjach wcale nie świadczy o tym, że tv jest sprawny.

Podłącz inne urządzenie/dekoder pod wejście hdmi i wtedy sprawdź obraz

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piszon napisał(a):

Nagle po włączeniu Polsatu na każdym kanale są dwa pionowe paski czarne od góry do dołu. 

Tara mi się tak co jakiś czas.. przywrócenie ustawień fabrycznych nie rozwiązuje do końca problemu bo co jakiś czas pojawiają się te pionowe paski.. wybór na pilocie EPG i powrót rozwiązuje u mnie ten problem.. oczywiście do czasu pojawienia się na nowo.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...