Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwłaszcza, że Beverly Hills 90210 ostatni raz było emitowane na CBS Drama, ale.... Nie dość, że nie było wszystkich sezonów to jeszcze to, co wyemitowali, było mocno ocenzurowane i pocięte. Wykastrowany został wątek narkotyków i przemocy, a przecież one były nie bez powodu, bo miały uczulić młodzież na te kwestie. No ale CBS Drama było na koncesji brytyjskiej, a tam takie tematy dla młodzieży są tabu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jantar napisał(a):

Może jednak bez Gliniarza i prokuratora, czy Nasha Bridgesa, bo to seriale już tak przewałkowane w ostatniej dekadzie, że mam odruch wymiotny, choć je nagrałam i bardzo je lubię. Lepiej, żeby Antena dała od nich jeszcze dłużej odpocząć.

W sumie masz rację,jest tyle innych niepokazywanych seriali w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, k05 napisał(a):

Patrząc na ich dotychczasową działalność powątpiewam w to, że będą kolejne zakupy serialowe. 

Jednak powoli coś się pojawia... Dostałam teraz Mistrzów muzyki filmowej, z czego niesamowicie się cieszę.

 

Lista naszych życzeń jest dość spora, więc logiczne jest, że nie wszystko będzie od razu. Niech się pojawia stopniowo, ale niech będzie. I najważniejsze: do starych seriali niech będzie prawidłowy format obrazu, żebyśmy nie żałowali ich emisji w tym kanale.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jax TVP2 wyemitowała niecałe 150 odcinków Santa Barbary i to w dodatku była jakaś wyrwana seria ze środka. Jakąś serię odcinków emitował też lokalny kanał ATV. Serial liczy prawie 2200 odcinków, więc wątpię, czy Antena się zdecyduje. Nawet nie śmiałam proponować, choć bardzo bym chciała wreszcie zobaczyć całość.

 

Lata świetlne temu podglądałam też na szwabskim RTL-u serial Falcon Crest. Ten jest znacznie krótszy, a też od lat za mną "chodzi"... Jednak szanse są znikome, bo jest to serial nieznany u nas.

 

39 minut temu, Telewizja Urbanski napisał(a):

Skoro mówicie o "BH90210" to ja jeszcze dorzucę od siebie "Melrose Place".

CBS Drama wyemitowało kilka razy całość. Jeszcze za wcześnie na emisję. Może widownia nie dopisać, bo w sumie kto chciał to oglądał na Dramie.

36 minut temu, Beks napisał(a):

Mogliby pokazywać jeszcze "MacGyver". Lubiłem ten serial. 

Już był na liście naszych życzeń. Choć zaledwie kilka lat temu całość wyemitowała TV6.

Natomiast dopisałabym jeszcze Diagnozę morderstwo, bo AXN Crime wyemitowała bodajże 6 sezonów, CBS Drama jakoś ze 4 sezony, a TV6 skończyła na sezonie 3-im. Serial liczy 8 sezonów + kilka filmów pełnometrażowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k05 napisał(a):

@Jantar na pewno "BH90210" to byłby dobry pomysł.  W sumie zabierały się za powtarzanie tego serialu też Polsat i Czwórka i nie zajechali dalej jak do końca 5-tego sezonu. 

Z drugiej strony- skoro to kanał dla seniorów to serial chyba nie bardzo skierowany pod grupę docelową. 

Czwórka wyemitowała tylko 1-y sezon w 2007 roku i powtórzyła go jakoś później. Nawet go jeszcze pierwotnie nagrywałam na vhs, a później powtórzyłam na dvd. Polsat nie pamiętam, na którym sezonie skończył, ale emisja była jakoś w 2006 r.

 

A co do tego, że serial był kierowany do młodzieży, a ten kanał jest kierowany do widzów starszych, więc nie ten target to jednak widzę tę sprawę nieco inaczej. Target stacji to są widzowie, którzy oglądali ten serial w latach 90-ych i chętnie go sobie przypomną, bo łączy się z nim ich wiele wspomnień z najlepszego okresu ich życia.

7 minut temu, Jax napisał(a):

Z innych seriali chętnie zobaczyłbym "Niebezpieczną zatokę".

Też niezły pomysł.

 

Ja bym jeszcze dodała legendarne Dallas, ale to pierwsze, z serialowym J.R. Ewingiem 😉

Edytowane przez Jantar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że Polacy lubią oglądać powtórki. Taki TVP Seriale utrzymuje się tylko z wałkowania powtórek rodzimych seriali i ma się znakomicie - najlepiej ze wszystkich kanałów tematycznych TVP. Również na kanałach płatnych z wyższej półki powtórki mają dużą widownię. Novelas+ utworzyło pasmo na powtórki telenowel po innych kanałach i to pasmo jest chyba najlepiej oglądanym pasmem z całej ramówki. Ostatnia Avenida Brasil emitowana kilka lat po emisji w naziemnym Polo TV miała wyższą widownię, niż premiery w innych pasmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między powtarzaniem w kółko tych samy seriali, a emisją tych, co już dawno zostały zapomniane przez telewizję, ale spokojnie @dvbtowiec, zapewne doczekamy się wymienionych wyżej seriali tak samo, jak oczekiwanych przez nas kreskówek w TopKids. Z drugiej strony czego mamy oczekiwać? Hitów Netflixa?

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 11:37, A&G napisał(a):

I przy okazji - w niedzielę oglądałem "Baśń o następcy tronu" - czułem się jakbym oglądał Puls 2. Oby tak dalej. Jak dla mnie dobra decyzja MWE o emisji filmów z tego gatunku. Dobre kino familijne. Czekam na kolejną niedzielę.

Wygląda na to, że czeskich baśni kupili 6 tytułów. Fajnie, Czesi potrafią robić takie filmy. No to dopisuję kolejną pozycję oglądaną na tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2023 o 16:32, k05 napisał(a):

@Jantar na pewno "BH90210" to byłby dobry pomysł.  W sumie zabierały się za powtarzanie tego serialu też Polsat i Czwórka i nie zajechali dalej jak do końca 5-tego sezonu. 

Z drugiej strony- skoro to kanał dla seniorów to serial chyba nie bardzo skierowany pod grupę docelową. 

Nie zajechały daleko, bo oglądalność topniała, stąd zrezygnowali z dalszej emisji. Poza tym, jak Antena HD będzie dalej inwestować w programy nagrane w 4:3 i w SD, to może niech przejdą od razu z nadawania w HD na nadawanie w SD, bo po co, skoro 90% ramówki nagle będzie wypełnione formatami nagranymi w SD i 4:3, to po co nadawać w HD?

W dniu 6.04.2023 o 11:29, Jantar napisał(a):

Ostatnia Avenida Brasil emitowana kilka lat po emisji w naziemnym Polo TV miała wyższą widownię, niż premiery w innych pasmach.

Myślę, że to efekt dobrej godziny emisji (godz. 17:45), a nie tylko zasługa samego tytułu.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bloo411 napisał(a):

Poza tym, jak Antena HD będzie dalej inwestować w programy nagrane w 4:3 i w SD, to może niech przejdą od razu z nadawania w HD na nadawanie w SD, bo po co, skoro 90% ramówki nagle będzie wypełnione formatami nagranymi w SD i 4:3, to po co nadawać w HD?

 

Jakoś inne kanały HD nie mają problemu z emitowaniem tytułów nagranych oryginalnie w 4/3. Oglądalność też na nich mają. I robią to nie tylko kanały naziemne, ale i płatne. Telenowele emitowane w 4/3 na TV4 i TV6 miały dość dobrą oglądalność. Esmeralda nawet najwyższą. Nikomu nie przeszkadzał format obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jantar, jest różnica w emitowaniu kilku pozycji w formacie 4:3 i w SD, a większości formatów, które stanowią 70-80% ramówki stacji. Jeżeli Ty nie widzisz różnicy, no to cóż... Jakoś takie stacje jak CBS Action i CBS Drama, których oferta stanowiła odgrzewane serialowe i filmowe kotlety z lat 80 i 90, nagrane w 4:3 i w SD się nie przyjęła i stacji już nie ma dziś na rynku, więc nie mów, że Polacy tak ochoczo lubią powtórki i nie przeszkadza im format obrazu. Piszesz o "Esmeraldzie" i super, hiper oglądalności, a szkoda, że nie wspominasz już nic o "Paulinie", która już nie cieszyła się takim entuzjazmem i spadła do TV6, które ma mniejszą widownie, a wszystko przez to, że już oglądalność nie była zadowalająca. "Maria z Przedmieścia" to kolejny przykład, że hity sprzed lat niekoniecznie cieszą się takim samym zainteresowaniem, jak kilkanaście lat temu. To, że powtórkowe TVP Seriale jest uwielbiane przez Polaków nie stanowi reguły co do reszty serialowych powtórek.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Nocy zauważyłem że na początku programu wyświetlane są informacje o udogodnieniach wraz z odpowiednim do tego oznaczeniem graficznym. Może i sie czepiam Pierdół ale moim zdaniem mogło być trochę mniejsze i bardziej przezroczyste pod oznaczeniem wiekowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...