Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, maks27 napisał:

Włączyłem Świętą Wojnę i no cóż kolejna ingerencja nadawcy w proporcje ekranu !!!

Podejrzewam, że to samo czeka nas z oryginalną Nianią. To samo także nadawca robi z filmami 4/3 na Filmaxie (Bonanza). Jeszcze do tego obcinając także sceny przed czołówką i same czołówki, co niekiedy jest w sumie nawet 5 minut odcinka!!!

@maks27 I chyba najlepiej będzie zgłosić tą praktykę do KRRiT, bo tego zabraniają przepisy ustawy medialnej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mateusz2006 napisał:

KRRiT pewnie nie wykryje tych nieprawidłowości

Spróbować nie zaszkodzi... Skarżyłam kiedyś autopromocję na napisach końcowych seriali Pulsu i uznali skargę za zasadną. A to też ingerencja nadawcy w materiał.

Przyspieszanie i obcinanie napisów końcowych też można skarżyć, bo to też ingerencja w materiał (muzyka).

Edytowane przez Jantar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest zakaz ingerencji w materiał, to większość stacji go łamie. Np. puszczanie pojedynczych skeczy kabaretowych lub fragmentów meczów, albo pojedyńczych scen z seriali. Że o przemontowywaniu jednego programu w inny już nie wspomnę (np. Polsat i TVP parę programów kabaretowych zmontowało ze swoich archiwalnych gal). Dochodzą też praktyki dzielenia odcinków telenowel tureckich na 2 lub 3. Więc albo jest jakiś zapis, który na to w jakimś stopniu zezwala, albo KRRIT przymyka na to oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kolis napisał:

puszczanie pojedynczych skeczy kabaretowych lub fragmentów meczów, albo pojedyńczych scen z seriali.

W kwestii kabaretów regulują to licencje. W kwestii seriali - każdy nadawca ma prawo do przygotowania materiału do autopromocji i to właśnie tu są te pojedyncze sceny z seriali.

7 minut temu, kolis napisał:

Że o przemontowywaniu jednego programu w inny już nie wspomnę (np. Polsat i TVP parę programów kabaretowych zmontowało ze swoich archiwalnych gal)

Polsat i TVP są producentami tych gal i mają do nich prawa autorskie, a to zmienia postać rzeczy.

7 minut temu, kolis napisał:

Dochodzą też praktyki dzielenia odcinków telenowel tureckich na 2 lub 3.

To akurat przygotowują dystrybutorzy tureccy na rynki zagraniczne. Nie jesteśmy jedynym krajem, w którym są emitowane odc. po 45 minut i takiej długości odc. sprzedają dystrybutorzy do wszystkich krajów. Chyba, że któryś nadawca z jakiegoś powodu decyduje się kupić odc oryginalnej długości. O, zobacz tutaj na seriale tureckie - dystrybutor podaje ilość odc w wersji 45 minut, chociaż oryginalne są od 55 minut do 2 godzin: 

https://ecchorights.com/series

Edytowane przez Jantar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca w ramach promocji, bo z tego co przyuważyłem jest to zabieg mający na celu zapełnienie godziny zegarowej. Np mają 2 seriale po 21 minut, co daje 18 minut wolnego. 12 reklam+2autopromocji+sponsorzy i jingle daje koło 15 min, więc mają luz 3 minuty. Tak robi masa stacji serialowych.

A przykład z kabaretem był w niedziele na Polsacie. Po transmisji F1 nie mieli co puścić, to puścili fragment jakiegoś programu kabaretowego. Czyli wcięli początek, koniec i puścili tyle ile potrzebowali.

Na moje oko nie różni się to niczym od wycinania napisów końcowych lub czołówki na Antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku stacji serialowych jest jeszcze sprawa, czy nadają na koncesji polskiej, czy z innego kraju. Bo te przepisy też mogą się różnić i np. kwestia autopromocji i ilości reklam może być inaczej rozpisana w ustawach medialnych w tych krajach, z których jest koncesja.

 

W kwestii kabaretów TVP i Polsatu, jako producenci, mogą dowolnie dysponować materiałem. Bo np. kabaretów produkowanych przez innych nadawców tak emitowanych na tych stacjach nie widziałeś, prawda?

 

A fragmenty meczy są zazwyczaj w kanałach newsowych i w programach informacyjnych. Takie emisje reguluje odpowiednia ustawa i jest to zgodne z prawem. Ewentualnie regulują sprawę także zapisy licencyjne na emisje danego wydarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jantar napisał:

Spróbować nie zaszkodzi... Skarżyłam kiedyś autopromocję na napisach końcowych seriali Pulsu i uznali skargę za zasadną. A to też ingerencja nadawcy w materiał.

Przyspieszanie i obcinanie napisów końcowych też można skarżyć, bo to też ingerencja w materiał (muzyka).

Widać przysłowiowych kapusiów tu nie brakuje. Musisz mieć nudne życie skoro masz czas i ochotę pisać jakieś zawiadomienia do KRRiT. Jak jesteś taka wnikliwa to nie lepiej wykupić sobie HBO i oglądać bez reklam i przyspieszonych napisów? Wtedy może czas który poświęcała na wypisywanie donosów będziesz mogła spożytkować np. na spacer lub bardziej wartościowe rzeczy? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jantar napisał:

@exmartino Korzystam z przysługujących mi praw. Wbrew powszechnej opinii dvb-t nie jest taka darmowa, bo każdy płaci haracz za dostęp do niej w postaci abonamentu rtv, a także podatku w cenie sprzętu. A skoro płacę to mam prawo wymagać określonej jakości.

Bo abonament RTV idzie na Woronicza i na aleje niepodległości.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przedstawiciel nowej stacji telewizyjnej, której powinno zależeć na widzach w początkowej fazie nadawania na ich negatywne opinie odpisuje coś w stylu "Nikt się nie będzie wtrącał w to co robimy, nam to się podoba i git" - moglibyście napisać cos w stylu "Ok, podpatrzymy, przez wakacje to potestujemy, jeśli będą negatywne opinie to skasujemy takie praktyki" - od razu byłby lepszy PR. Niestety teraz jest słabo pod tym względem. Uczcie się słuchać. Widzowie to zapamiętują i szanują, jeśli ktoś ich wysłucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mateusz2006 napisał:

Bo abonament RTV idzie na Woronicza i na aleje niepodległości.

A stacje komercyjne zarabiają na reklamach emitowanych w trakcie filmów. Czas antenowy dla reklamodawców ma cenę w zależności od pasma i ilości widzów. Nadawca będzie w taki sposób ingerował w emitowane seriale to nie będą one miały widowni, co będzie skutkowało niższą ceną za czas antenowy dla reklamodawcy i w konsekwencji niższymi wpływami dla nadawcy.

 

To, że jakiejś tam grupie widzów takie emisje odpowiadają, nie oznacza, że wszyscy mamy milczeć i się na to zgadzać, bo ktoś nas skrytykuje i nazwie "donosicielami". Nie, naszym prawem jako widzów, jest żądać odpowiedniej emisji. Nadawca będzie robił po swojemu, nie będzie nas słuchał to mamy formy nacisku poprzez skargi do urzędów i pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jantar napisał:

@exmartino Korzystam z przysługujących mi praw. Wbrew powszechnej opinii dvb-t nie jest taka darmowa, bo każdy płaci haracz za dostęp do niej w postaci abonamentu rtv, a także podatku w cenie sprzętu. A skoro płacę to mam prawo wymagać określonej jakości.

Płacisz tylko na tvp i polskie radio 1,2,3 24 tylko i wyłącznie.

Abonament + 2 mld idzie na tvp i polskie radio tylko 

 

 

Tv i radio prywatne masz za darmo w naziemnej, dzięki reklamie oglądasz za darmo, proste 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jantar napisał:

@exmartino Korzystam z przysługujących mi praw. Wbrew powszechnej opinii dvb-t nie jest taka darmowa, bo każdy płaci haracz za dostęp do niej w postaci abonamentu rtv, a także podatku w cenie sprzętu. A skoro płacę to mam prawo wymagać określonej jakości.

Abonament płacisz na DVB-T? Hmmm, to ciekawe, bo mnie przez całe życie wydawało się, że za samo posiadanie telewizora lub radia, więc zastanów się co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mcl1 napisał:

Abonament płacisz na DVB-T? Hmmm, to ciekawe, bo mnie przez całe życie wydawało się, że za samo posiadanie telewizora lub radia, więc zastanów się co piszesz.

W pewnym sensie tak można to ująć, bo przecież bez radia czy telewizora nie mogę odbierać, prawda? Owszem, to jest pewnego rodzaju skrót myślowy. A nadawcy komercyjni zarabiają na reklamach i znów zarabiają dzięki temu, że mają widzów / słuchaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisy wolniej się przewijają w Świętej Wojnie. Brawo. A nie możecie naprawdę nie przycinać obrazu? To żaden problem przecież, nie dostajecie chyba takich przyciętych nagrań. Co to za problem dla was? Ja takie rzeczy robię w prostym programie na komputerze do otwierania plików wideo...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, exmartino napisał:

Widać przysłowiowych kapusiów tu nie brakuje. Musisz mieć nudne życie skoro masz czas i ochotę pisać jakieś zawiadomienia do KRRiT. Jak jesteś taka wnikliwa to nie lepiej wykupić sobie HBO i oglądać bez reklam i przyspieszonych napisów? Wtedy może czas który poświęcała na wypisywanie donosów będziesz mogła spożytkować np. na spacer lub bardziej wartościowe rzeczy? 

Nigdy w Polsce nie będzie dobrze, jeśli będziemy szacunek wobec prawa nazywali kapusiostwem. Jeżeli jest tak, jak twierdzi nadawca, to KRRiT uzna skargę za niezasadną, ale mimo wszystko uważam, że złożyć warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PowerTV napisał:

To decyzja nadawcy czy i w jaki sposób ingeruje w audycje. Czasami nawet musi, aby dostosować właśnie zagraniczną audycję do lokalnych przepisów.

KRRIT nie zabrania zmiany formatu obrazu czy przyspieszania napisów końcowych.

 

Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś przeczytałem, że KRRiT w zamian planuje zabronić cynizmu, przypodobywania się władzy, wykorzystywania wszelkich możliwych patologii mechanizmów rynkowych, niekreowania wartości, braku dążenia do piękna, stawiania wyniku ekonomicznego za jedyny i najwyższy cel wszelkich działań. Ja osobiście kompletnie w to nie wierzę. Bylibyśmy chyba jedynym państwem na świecie bez radia i telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to się na pewno nie stanie. Musiałby wydarzyć się cud. KRRiT też wie, że media jakoś muszą zarabiać a samo KRRiT dzięki mediom ma pracę i ludzie tam utrzymują swoje stanowiska. Wszystko to system naczyń połączonych. Istnieje TVP, POLSAT, TVN, MWE itd. to istnieje KRRiT 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MWE to nie nadawca, to stan umysłu.

Będzie przez kilkadziesiąt minut nadawać wnętrze pustego kościoła albo kolorowe pasy (TVC/NTL), nie przejmując się oglądalnością zupełnie. Ale napisy końcowe przyspieszy o 5 sekund, bo inaczej widz mu ucieknie przed reklamami. :D

Będzie szczycić się tym swoim pseudo-HD, a jednocześnie materiały wyprodukowane w SD przycinać do 14:9. :D PałerTV, liczyliście, ile linii obrazu zostaje po takiej obróbce? Czy za ciężka matematyka?

 

Edytowane przez wot
  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...