Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ciekawe, ciekawe. Przed akcją promocyjną mówiło się o ok. 4 tys. dekoderów dziennie - ciekawe jak jest teraz. I ciekawe jak generalnie ta oferta będzie rozwijana. Wczoraj robiłem mały przegląd kanałów, które nadają w MPEG-2. I wyszło mi, że TNK może jeszcze co najmniej raz nas zaskoczyć, bowiem zacząłem widzieć TNK w docelowej formie jako ofertę następującą:

Pakiet bezpłatny (TVP1, TVP2, TVN, TVN7, Polsat, Religia.tv, TVN Warszawa) - w zasadzie grzebie to całą ideę DVB-T, bo w tym pakiecie nie będzie tylko TVP Info

Pakiet podstawowy (TV4, Polsat2, TVN24, TVP Info, Polsat News, TVN Meteo, TVN CNBC Biznes, TVN Style, TVN Turbo, TVN Lingua, NSport, TVP Sport oraz Disney)

Pakiet tematyczny (Filmbox, TCM, Comedy Central, Eurosport, Eurosport2, Polsat Play, Polsat Cafe, MTV, VH1, Nickelodeon, Cartoon Network oraz Discovery Channel)

oraz pakiety Premium: NFilm (nowa produkcja dla N) oraz Filmbox (HD, Extra, Family - przy czym HD dla tego, kto może, jak w C+)

 

Taka oferta wymagałaby umieszczenie na TP TVN/ITI dodatkowo w MPEG-2 kanałów NFilm1, NFilm2, Discovery Channel oraz skorzystanie z przekazu Cartoon Network poza TP Nki. Reszta kanałów nadaje w tym standardzie dla wszystkich. Zauważcie, że w ten sposób tworzy się ciekawa oferta mixerska, której brakuje w N. Jednocześnie nie proponuje HD, VOD, a jedynie czystą ofertę telewizyjną. W ten sposób ITI zapełnia cały target. Kwestią otwartą pozostaje cena takiego pakietu tematycznego - jak sądzę kosztowałby w płatności rocznej ok. 15-20zł w przeliczeniu miesięcznym. Razem taka oferta już łatwo atakuje Familijny Polsatu, a przecież jednocześnie N z wysokim ARPU na poziomie 60zł buduje swój byt w wyższych segmentach.

 

A takie wyobrażenie skłania mnie do wniosku, że branża DTH będzie się coraz bardziej upodabniać do rynku komórkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to co napisałem to i tak mrzonka i raczej moje wyobrażenie TNK niż jej szefów. Co nie znaczy, że nierealne. Zakładam bowiem, że w nowym roku po prostu Polsat podpisze pełną umowę z ITI. A jeśli do tego nie dojdzie no to mamy i tak drugi model, gdzie Familijny traci przecież kanały TVN (sztuk 6), więc na jedno wyjdzie, a na dwoje babka wróżyła ;-) (Bo gdyby Polsat wszedł to też wniesie 6 kanałów).

 

Osobiście wolałbym, żebyśmy się skupili na kanałach Viacomu itp., bo to jest meritum tej sprawy, a nie ew. obecność kanałów Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż szefowstwo wymyśli pakiety w TNK. Podoba mi się rozwiązanie TNK (brak umowy, abo, itd), ale wybór kanałów jest po prostu mierny, i można powiedzieć że się na nim bardzo zawiodłem.

 

Wlasnie tak ma ta oferta wygladac jak chcesz pakiety to wybierz CP tam takze nie musisz podpisywac umowy placisz za miesiac w ktorym chcesz ogladac programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QWERTY raczej miał na myśli EPG na kanale nSport w TNK.

 

Tak zgadza sie o EPG pisałem i dalej go nie ma na tym kanałe

 

 

BARTEK to co na pisałes fajnie tylko wyglada ale rzeczywistosc bedzie inna i skad ci przyszło do głowy ze Cyfrowy polsat da swoje kanały do konkurencji czyli do TNK?? A po drugie to po co one tutaj TNK to ma byc ciekawa oferta za niskie pieniądze a nie "wpychanie" czego sie tylko da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Pakiet bezpłatny (TVP1, TVP2, TVN, TVN7, Polsat, Religia.tv, TVN Warszawa) - w zasadzie grzebie to całą ideę DVB-T, bo w tym pakiecie nie będzie tylko TVP Info.....

Ja za taki bezpłatny pakiet mógłbym nawet płacić, tak z 5 zł miesięcznie ;) A jakby jeszcze z TVP Info :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Pakiet bezpłatny (TVP1, TVP2, TVN, TVN7, Polsat, Religia.tv, TVN Warszawa)

Ja za taki bezpłatny pakiet mógłbym nawet płacić, tak z 5 zł miesięcznie ;) A jakby jeszcze z TVP Info :brawo:

 

 

A Ja nie te kanały powinny juz byc dawno za darmo z satelity. Kazdy powinien miec dostęp do tych kanałów ogolnych bez wnoszenia wpłach.

Dobrze TNK daje tez mozliwosc ogladania tych kanałow bez wnoszenia za nich opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 zl to dałbym dopiero gdyby dozucili paolsat i tv 4. Ale i tak jest nezle bo w CP za praktycznie takie same kanały tylko oprócz tv4 bo polsat to mozna naziemnie odbierac każą sobie płacic 10 zl a tu jest za darmo. SUPER.

 

A tak wogóle to ciekawe kiedy zrobią coś takiego żeby można było sobie wybierać pojedyńczoo kanały jakie się chce anie tyko w pakietach, wtedy człowiek płaciłby tylko za to co chce ogłądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz poprostu w google "układ kanałów tnk" i odrazu na poczatku wyswietli ci sie forum i tam jest.

 

To znaczy, że domyślnie nie ma kanałów FTA?

 

1. TVN

2. TVP 1

3. TVP 2

4. TVN Siedem

5. Religia.tv

6. TVN24

7. TVP Info

8. TVN CNBC Biznes

9. N Sport

10. TVN Turbo

11. TVN Style

12. TVN Meteo

13. TVP Sport

14. Disney Channel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe, ciekawe. Przed akcją promocyjną mówiło się o ok. 4 tys. dekoderów dziennie - ciekawe jak jest teraz. I ciekawe jak generalnie ta oferta będzie rozwijana. Wczoraj robiłem mały przegląd kanałów, które nadają w MPEG-2. I wyszło mi, że TNK może jeszcze co najmniej raz nas zaskoczyć, bowiem zacząłem widzieć TNK w docelowej formie jako ofertę następującą:

Pakiet bezpłatny (TVP1, TVP2, TVN, TVN7, Polsat, Religia.tv, TVN Warszawa) - w zasadzie grzebie to całą ideę DVB-T, bo w tym pakiecie nie będzie tylko TVP Info

Pakiet podstawowy (TV4, Polsat2, TVN24, TVP Info, Polsat News, TVN Meteo, TVN CNBC Biznes, TVN Style, TVN Turbo, TVN Lingua, NSport, TVP Sport oraz Disney)

Pakiet tematyczny (Filmbox, TCM, Comedy Central, Eurosport, Eurosport2, Polsat Play, Polsat Cafe, MTV, VH1, Nickelodeon, Cartoon Network oraz Discovery Channel)

oraz pakiety Premium: NFilm (nowa produkcja dla N) oraz Filmbox (HD, Extra, Family - przy czym HD dla tego, kto może, jak w C+)

 

Taka oferta wymagałaby umieszczenie na TP TVN/ITI dodatkowo w MPEG-2 kanałów NFilm1, NFilm2, Discovery Channel oraz skorzystanie z przekazu Cartoon Network poza TP Nki. Reszta kanałów nadaje w tym standardzie dla wszystkich. Zauważcie, że w ten sposób tworzy się ciekawa oferta mixerska, której brakuje w N. Jednocześnie nie proponuje HD, VOD, a jedynie czystą ofertę telewizyjną. W ten sposób ITI zapełnia cały target. Kwestią otwartą pozostaje cena takiego pakietu tematycznego - jak sądzę kosztowałby w płatności rocznej ok. 15-20zł w przeliczeniu miesięcznym. Razem taka oferta już łatwo atakuje Familijny Polsatu, a przecież jednocześnie N z wysokim ARPU na poziomie 60zł buduje swój byt w wyższych segmentach.

 

A takie wyobrażenie skłania mnie do wniosku, że branża DTH będzie się coraz bardziej upodabniać do rynku komórkowego.

Bardzo ciekawa dedukcja. Przyznam się, że przeczytałem z wielką uwagą. Bardzo fajny post :wink: Na razie jeszcze to trawię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...