Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na poprzednim oprogramowaniu nie było żadnych problemów? Może soft, który wgrałeś zawiera jakieś błędy i źle przyjmuje uprawnienia dla TnK.

 

Być może wyda się to dziwne, ale zapytam się... Nie korzystasz z żadnego telefonu bezprzewodowego? Bywały przypadki, że niektórzy mieli problemy z odbiorem transpondera 11.393V w momencie, gdy blisko telewizora był telefon bezprzewodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w sumie to nie wiem bo odrazu wymieniłem na conax z uniwersalnego poniewaz dlugo wczytywał mi kanały i to było irytujące. A z tymi telefonami dales mi do myslemia w domu mam tylko tel komorkowe a one sciagaja fale słychac to nawet na tv jak ktos dzwoni to sie robi taki dzwiek na w tv. ale nie jestem pewein czy w tym momencie jak tracił mi sie obraz z dzwiekiem to czy wtedy był w poblizu telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wystarczy. Możesz spróbować pokusić się o korektę ustawienia w pionie i poziomie, może jeszcze uda się "wydusić" tych decybeli - tak na wypadek huraganów ;)

Huraganów się nie spodziewam :D Dziękuje za pomoc.

Poszukuję opisu działania systemu conax w TNK. Jak to jest z tymi uprawnieniami, na jakiej zasadzie to działa, że po włożeniu karty kanały są odkodowane - coś w rodzaju FAQ dla początkujących.

Szukałem w internecie i nie mogę znaleźć takiego opisu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkim uproszczeniu dekodowanie leci dlatego, że raz na 10s posyła się do karty pochwyconą z satelity paczkę danych na podstawie których karta przygotowuje i odsyła do tunera klucze (dwa ciągi po 8 bajtów jeden dla video, drugi dla audio). Klucze te sa ladowane do wbudowanego do procesora descramblera i służa do odkodowywania pakietow z danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w sumie to nie wiem bo odrazu wymieniłem na conax z uniwersalnego poniewaz dlugo wczytywał mi kanały i to było irytujące. A z tymi telefonami dales mi do myslemia w domu mam tylko tel komorkowe a one sciagaja fale słychac to nawet na tv jak ktos dzwoni to sie robi taki dzwiek na w tv. ale nie jestem pewein czy w tym momencie jak tracił mi sie obraz z dzwiekiem to czy wtedy był w poblizu telefon.
No nie wiem, czy ten problem może być spowodowany użytkowaniem telefonu komórkowego, ale możesz sprawdzić... Nawet proponuję udać się do jakiegoś znajomego, czy też do punktu ze sprzętem satelitarnym i sprawdzić zachowanie się tunera na innej instalacji. Później pomyślimy, co dalej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w sumie to nie wiem bo odrazu wymieniłem na conax z uniwersalnego poniewaz dlugo wczytywał mi kanały i to było irytujące. A z tymi telefonami dales mi do myslemia w domu mam tylko tel komorkowe a one sciagaja fale słychac to nawet na tv jak ktos dzwoni to sie robi taki dzwiek na w tv. ale nie jestem pewein czy w tym momencie jak tracił mi sie obraz z dzwiekiem to czy wtedy był w poblizu telefon.
No nie wiem, czy ten problem może być spowodowany użytkowaniem telefonu komórkowego, ale możesz sprawdzić... Nawet proponuję udać się do jakiegoś znajomego, czy też do punktu ze sprzętem satelitarnym i sprawdzić zachowanie się tunera na innej instalacji. Później pomyślimy, co dalej ;)

 

Sprawdziłem swoja karte u kolegi w fergusonie i działała poprawnie, a w swoim fergusonie uaktualniłem oprogramowanie jeszcze raz i tez nie zauwazyłem tej sytuacji zeby działo sie tak jak wczesniej. wiec temat mojego problemu zakonczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem - z którym jak widzę spotyka się część uzytkowników TNK - nigdzie jednak nie potrafię znaleść sensownego rozwiązania! Chodzi mianowicie o odbiór TVP1, TVP2, nSportu i TVPsport! Te kanały po prostu nie działają! Pomimo, iż zakupiłem oryginalny zestaw z tunerem TechniSat! - a właściwie 4 zestawy dla rodziny ( mieszkającej w kamienicy ) z czego już teraz wiem, że na 2 te kanały nie działają! Tunery są podpiete do multiswitcha, a antena jest ustawiona na HotBirda 13 i Astrę 19,2. Sygnał jest w porządku. Wszystkie pozostałe kanały są ok! Karty TNK są aktywowane! Pani z pomocy usilnie wmawia mi, że na 10892/h/27500 powinienem mieć TVP1 i TVP2 :/ niestety tuner tam NIC nie znajduje... W ogóle wkurza mnie to, że pomoc jest pod numerem 0-300 -> te numery są na moim telefonie zablokowane - podobnie jak 0-700 - z wiadomych powodów! Natomiast minuta rozmowy z komórki to 1,22 z czego pierwsze 2-3 to wesoła muzyczka :/ Można by przeciez udostępnić zwyczajnie numer stacjonarny lub coś w stylu 0-800. Jeżeli ktoś ma jakieś rozwiązanie tego problemu to bardzo proszę o info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z pomocy ma racje kanały TVP 1 i TVP 2 se pobierane z tp C+ tp. 119 (10,892 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4) - TVP 1 (166/104/166/4807/1007) - TVP 2 (167/108/167/4808/1008), sprobuj recznie wyszukac te kanały i dodac do listy, a jak nic nie da to zareklamuj karte lub sprzet ale to dziwne ze na 2 sprzetach jest taki sam problem moze to wina multiswitcha???? JA miałem miałem kiedys problem z TVN obraz z głosem mi znikał ale juz nie mam tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej problem leży w multiswitchu :) Kabelki idące do tunerów, z których występują problemy z TnK, podłącz do innych gniazd tego urządzenia. A nawet zamień miejscami z tymi, z których TnK działa prawidłowo. To powinno rozwikłać problem. ;)

 

PS: Posty scaliłem z właściwym tematem. Mam nadzieję, że bez problemów znajdziesz swój wątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tuner też nie łapie TVP1 i TVP2 :/ CO JEST???? w ogóle mam takie pytanie - z góry mówie że jestem nowy w temacie - TVP jest podobno na 10982/h/27500-lub 29900 tylko że na tych częstotliwościach i przy tej polaryzacji W OGÓLE NIE MAM SYGNAŁU na HotBirdzie - tzn w momencie kiedy próbuje ustawić kanał ręcznie :/ mój sygnał testowy - który pojawia się w TechniSacie kiedy wybieram ustawienia HotBirda to 11393/v/27500 - i tam sygnał leci na dosyć wysokim poziomie! Czy jest możliwe, żeby antena była źle ustawiona pomimo, że mogę odbierać prawie wszystkie kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyszekSWCE: wygląda na problem z odbiorem polaryzacji H i niskiego pasma. Czy masz sygnał z sąsiednich częstotliwości?

 

Powodem może być uszkodzone jedno z wyjść konwertera (odpowiadające za to pasmo) lub wejście multiswitcha (lub coś w samym multiswitchu), a może po prostu jest coś nie tak z kabelkiem łaczącym to wyjście konwertera z multiswitchem.

Zacznij od sprawdzenia kabelka, a później możesz spróbować podmienić konwertery - tego od Asty wstawić na miejsce tego od HB i zobaczyć czy pojawi się sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek 14 listopada zakupiłem standardowy tuner tnk i aktywowałem kartę.Po aktywacji przyszły mi uprawnienia odbioru (od 1 listopada do 30 listopada). Facet w sklepie mówił mi że przez 3 miesiące za darmo będę odbierał wszystkie programy na doładowanie i jak aktywuję kartę to uprawnienia odbioru będą od 14 listopada do 14 grudnia potem od 14 grudnia2008r. do 14 stycznia2009r. itd. Czy te kanały przez to będę miał 2 tygodnie krócej?Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...