Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w posiadaniu TNK SD stare zasady i nie swieci TVP KULTURA, po telefonie na infolinie (ok 30min) dowiedziałem się ze TVP ten kanal zakodowal wszystkim operatorom zostaje jedynie w abonamencie. Nawet niechcial ponowić uprawnien bo to nic nie da. Pytanko czy dzwonic za jakiś czas trafic na innego gościa. Czytalem pare stron wstecz niektórym się udało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dziś postaram się zadzwonić dziwi mnie fakt ze na prosbe przeslania uprawnien ten odmowil chyba się nieznal .

Nie cala godzina później oczekiwaniu ok 7 min po prośbie o aktywacje Polsatu bardzo kumaty gościu powiedział ze niema problemu i wlaczyl i wszystko smiga . Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerobiony na Enigmę, to zadziała z kartą TNK SD. Jest to wtedy bardzo dobry dekoder w kategorii cena/jakość.

Jeśli nie, to nawet FTA nie pooglądasz.

 

Jeśli chciałbyś nieprzerobiony dekoder, to zdecydowanie lepiej ADB2850, ale wtedy zapominasz o swojej startej karcie i doładowujesz TNK HD.

 

A trzecie rozwiązanie to zakup całkiem nowego tunera np. Fergusona Ariva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zastanawiam się nad zmianą tunera.Posiadam TechniSat S2 CD.Kanały w MPEG 2 znikają,niedługo nie będzie co oglądać.Mogę kupić tuner Stb ITI 5800s,zastanawiam się czy będzie działał popprawnie z kartą TNK SD?

Moja rada jest taka: wstrzymać się jeszcze te kilka miesięcy (1 czerwca 2015) i poczekać na rozwój sytuacji czyli na ruch Cyfrowego Domu. Jeśli nic (ciekawego) nie zaproponują to kupić w maju lub czerwcu dekoder Combo (np. Cabletech za 180 zł, Ferguson Ariva 252 za 340 zł) i przez te 17 miesięcy mieć TNK SD plus naziemną, a po zakończeniu oferty (31 października 2016) naziemna plus HB FTA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poczekam jeszcze trochę, może Cyfrowy Dom zaszaleje i wymieni tunery SD na HD :)

Na taką wymianę raczej nie ma co liczyć. Byłoby to może możliwe, gdyby "Cyfrowy Dom" dawał też dekodery na wypożyczenie, ale tak nigdy nie było. "Cyfrowy Dom" jest tylko i wyłącznie dostawcą usługi, czyli w tym przypadku oferty "TnK SD". A w odpowiedni dekoder to już użytkownik musi zaopatrzyć się sam. Dekodery takie były tylko sprzedawane na własność. Taki dekoder (a właściwie to tzw. tuner niezależny) można było kupić albo jako zestaw wraz z starterem "TnK SD" albo sam tuner i starter "TnK SD" osobno. Obecnie podobna sytuacja jest w przypadku oferty "Smart HD+".

 

 

Od bidy oddadzą kasę za proporcjonalny jej czas niewykorzystania i tyle.

To też nie wiadomo. Z tego, co tu też czytałem na forum, w regulaminie oferty "Telewizji na Kartę" są zapisy mówiące o tym, że dostęp do usługi może wymagać tunera zgodnego z DVB-S2/MPEG-4. I taki zapis w regulaminie jest już chyba od dawna.

 

Więc raczej nie ma co liczyć na jakieś zwroty kasy przez "Cyfrowy Dom", a tym bardziej na jakąś wymianę obecnie posiadanego tunera "SD", który to użytkownik wcześniej sam sobie kupił w tzw. wolnej sprzedaży, na tuner typu "HD", czyli obsługujący DVB-S2/MPEG-4.

 

Jak już też wcześniej nieraz pisałem, w mojej ocenie najrozsądniej by było, aby po 31.10.2016r. "Cyfrowy Dom" dokonał migracji wszystkich obecnych kart "TnK SD" do oferty "Smart HD+". Tym bardziej, że technicznie jest to jak najbardziej możliwe i nawet użytkownik obecnej "TnK SD" może to już sam dzisiaj zrobić, gdyby chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK SD, a dokładniej roczny bądź dłuższy pakiet bez opłat będzie dostępny do końca oferty w 2016 roku. Teraz jednak oferta zostanie przełączona do DVB-S2. Jakby nie patrzeć jest to korzystne dla użytkowników tej oferty, bo oznacza to kanały podstawowe w wersji HD. Tak na marginesie, czy na TNK SD po przełączeniu CAID działają kanały podstawowe w HD? Z tego co pamiętam po przełączeniu do SmartHD uprawnienia pakietu podstawowego się nie zmieniły, to było dalej 0100...01, tylko pakiet płatny zmienił się z 0100...03 na 0100...14, więc może TVP, TVN i Polsat są dostępne w HD w ramach TNK SD z nowym CAID.

 

Oferta z dekoderem HD na pewno będzie, ale raczej nie będzie korzystna. Cena będzie taka jak nowego zestawu SmartHD+ z dekoderem i będzie oznaczać przejście do SmartHD+, czyli rezygnację z długiego pakietu bez opłat. Takie oferty były już w przeszłości i nawet dekodery HD były w ciekawych cenach. Problemem jednak było to, że przepadała kwota wpłacona na TNK SD, co czyniło cały interes nieopłacalny, gdy ktoś miał zapłacone na rok z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem o co chodzi w tym wszystkim ale nie działa mi karta która ma jeszcze aktywny pakiet bez opłat przez trzy miesiące a od dwóch tygodni na wszystkich programach poza tvp info pokazuje się informacja brak dostępu.Dodzwonić się na info nie dałem rady dekoder mam opticum x80 ale kartę sprawdzałem też w innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK SD, a dokładniej roczny bądź dłuższy pakiet bez opłat będzie dostępny do końca oferty w 2016 roku. Teraz jednak oferta zostanie przełączona do DVB-S2. Jakby nie patrzeć jest to korzystne dla użytkowników tej oferty, bo oznacza to kanały podstawowe w wersji HD. Tak na marginesie, czy na TNK SD po przełączeniu CAID działają kanały podstawowe w HD? Z tego co pamiętam po przełączeniu do SmartHD uprawnienia pakietu podstawowego się nie zmieniły, to było dalej 0100...01, tylko pakiet płatny zmienił się z 0100...03 na 0100...14, więc może TVP, TVN i Polsat są dostępne w HD w ramach TNK SD z nowym CAID.

 

Oferta z dekoderem HD na pewno będzie, ale raczej nie będzie korzystna. Cena będzie taka jak nowego zestawu SmartHD+ z dekoderem i będzie oznaczać przejście do SmartHD+, czyli rezygnację z długiego pakietu bez opłat. Takie oferty były już w przeszłości i nawet dekodery HD były w ciekawych cenach. Problemem jednak było to, że przepadała kwota wpłacona na TNK SD, co czyniło cały interes nieopłacalny, gdy ktoś miał zapłacone na rok z góry.

Po przejściu na DVB-S2 wcale nie oznacza ,że użytkownicy TNK SD będą mieli dostęp do HD.Operator może nadawać tę garstkę kanałów w SD .Raczej wątpię ,żeby operator wymieniał dekoder ,prędzej obstawiam ,że da możliwość przejścia na SMART HD. Czas okaże co zrobi operator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, czy na TNK SD po przełączeniu CAID działają kanały podstawowe w HD? Z tego co pamiętam po przełączeniu do SmartHD uprawnienia pakietu podstawowego się nie zmieniły, to było dalej 0100...01, tylko pakiet płatny zmienił się z 0100...03 na 0100...14, więc może TVP, TVN i Polsat są dostępne w HD w ramach TNK SD z nowym CAID.

Nie działają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym prosić o pomoc; może mi ktoś wyjaśnić jak działają te Eurosporty w TNK SD?

 

Mam doładowaną kartę, odbieram standardowo Eurosport niemiecki z Astry 19,2 E, ale wyszukałem też ostatnio na HotBirdzie Europort po Polsku jak i Eurosport 2 po Polsku. Wszystko ładnie świeciło przez ostatnie kilka dni, a teraz już drugi dzień ciemność.

 

Napiszcie proszę jakie Eurosporty, z których satelit mogę poprzez TNK SD odbierać i które z nich są darmowe, a które zgasną po wygaśnięciu doładowania.

 

Szukałem również kanału Travel, ale jedyny który znalazłem nie świeci :(

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...