Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To se ne vrati, jak to mawiają Czesi. Nie ma co się łudzić, że w miejsce TNK SD powstanie jakaś nowa oferta na kartę z pakietem bezpłatnym ważnym co najmniej rok. Cyfrowy Dom tylko czeka na magiczną datę 31.10.2016, aby pozbyć się "balastu" jakim jest TNK SD, szczególnie karty aktywowane na starych zasadach. Zresztą, komu dziś potrzebny pakiet bezpłatny ? Ludziom, którzy nie mają dostępu do polskiego DVB-T, czyli głównie Polakom mieszkającym za granicą, którzy chcą mieć darmowy dostęp do podstawowych kanałów. Pod koniec 2016 roku zostaną zmuszeni do zasilania kart (jestem prawie pewien, że będzie automatyczna migracja do Smart HD+) i na pewno większość z nich to zrobi.

 

Tymczasem karty TNK SD aktywowane na starych zasadach osiągnęły chyba cenowy szczyt (nawet 75 zł na aukcjach). Sprzedałem, bo wiem, że za 2 lata będzie warta grosze, a i tak leżała nieużywana. I tu jakby na potwierdzenie moich wcześniejszych słów - kupił ją Polak mieszkający w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się rok 2014 i dalej nic nie słychać, co z Telewizją Na Kartę SD?

 

Przecież był tu już niedawno wklejany link do artykułu, w którym jakiś przedstawiciel NC+ zapewniał, że całkowite przejście tej platformy na MPEG-4 nastąpi dopiero w październiku 2016 roku, bo muszą wywiązać się z umów. Na pewno chodziło o użytkowników TNK SD, którym wypada zapewnić dostęp do oferty na dekoderach DVB-S/MPEG-2 właśnie do 31.10.2016. Większość oferty NC+ może przejść na DVB-S2/MPEG-4 już wkrótce, ale dla kanałów TNK SD najpewniej zostawią jeden albo dwa transpondery w starym standardzie.

 

Tak sobie przeglądam listę kanałów TNK SD i trzeba powiedzieć jasno, że tych kanałów, które trzeba użytkownikom zapewnić do 31.10.2016, nie jest znowu tak dużo. Są to TVN, TVN 7, TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TV4, TV Puls, Polsat, TVP Regionalna, TVN24, nSport+, TVN Turbo, TVN Style, TVN24 Biznes i świat, TVN Meteo, TVP Sport, Disney Channel, Discovery Channel i Kino Polska. Tylko 19 kanałów! Prawie wszystkie są nadawane z transponderów NC+, więc to od NC+, a nie od Cyfrowego Polsatu, będzie zależeć, do kiedy te kanały będą dostępne w TNK SD na starszych dekoderach.

 

Przy kanałach TTV, Viva Polska, Polsat Biznes (Polsat News 2) i Puls 2 znajduje się notka, że to kanał promocyjny, nie stanowiący oferty TNK. Więc te kanały nie muszą być dostępne w DVB-S/MPEG-2 aż do 31.10.2016 i mogą przejść na DVB-S2/MPEG-4 dużo wcześniej (Puls 2 już jest tylko w nowszym systemie). Religii TV nie liczę, bo wkrótce zakończy nadawanie.

 

Nie widzę powodów do obaw. Kanały, które oficjalnie należą do oferty, raczej pozostaną dostępne do 31.10.2016 na starszym sprzęcie DVB-S/MPEG-2. A co będzie potem, na razie jeszcze za wcześnie na takie domysły... Jeszcze prawie dwa lata istnienia TNK SD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się rok 2014 i dalej nic nie słychać, co z Telewizją Na Kartę SD?

 

Przecież był tu już niedawno wklejany link do artykułu, w którym jakiś przedstawiciel NC+ zapewniał, że całkowite przejście tej platformy na MPEG-4 nastąpi dopiero w październiku 2016 roku, bo muszą wywiązać się z umów. Na pewno chodziło o użytkowników TNK SD, którym wypada zapewnić dostęp do oferty na dekoderach DVB-S/MPEG-2 właśnie do 31.10.2016. Większość oferty NC+ może przejść na DVB-S2/MPEG-4 już wkrótce, ale dla kanałów TNK SD najpewniej zostawią jeden albo dwa transpondery w starym standardzie.

 

Tak sobie przeglądam listę kanałów TNK SD i trzeba powiedzieć jasno, że tych kanałów, które trzeba użytkownikom zapewnić do 31.10.2016, nie jest znowu tak dużo. Są to TVN, TVN 7, TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TV4, TV Puls, Polsat, TVP Regionalna, TVN24, nSport+, TVN Turbo, TVN Style, TVN24 Biznes i świat, TVN Meteo, TVP Sport, Disney Channel, Discovery Channel i Kino Polska. Tylko 19 kanałów! Prawie wszystkie są nadawane z transponderów NC+, więc to od NC+, a nie od Cyfrowego Polsatu, będzie zależeć, do kiedy te kanały będą dostępne w TNK SD na starszych dekoderach.

 

Przy kanałach TTV, Viva Polska, Polsat Biznes (Polsat News 2) i Puls 2 znajduje się notka, że to kanał promocyjny, nie stanowiący oferty TNK. Więc te kanały nie muszą być dostępne w DVB-S/MPEG-2 aż do 31.10.2016 i mogą przejść na DVB-S2/MPEG-4 dużo wcześniej (Puls 2 już jest tylko w nowszym systemie). Religii TV nie liczę, bo wkrótce zakończy nadawanie.

 

Nie widzę powodów do obaw. Kanały, które oficjalnie należą do oferty, raczej pozostaną dostępne do 31.10.2016 na starszym sprzęcie DVB-S/MPEG-2. A co będzie potem, na razie jeszcze za wcześnie na takie domysły... Jeszcze prawie dwa lata istnienia TNK SD!

Czy aby na pewno oto w moim poście chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aktywowalam nową kartę przez internet do dekodera w którym juz kiedyś ogladalam kanały telewizji na kartę niestety gdy w menu wchodze w ,,aktywacja telewizji na kartę" wyświetla sie napis ,,brak aktywowanego transp."dekoder ma ustawienia fabryczne i nie wiem co robić bo siła i jakość hotbird są 50 i 70a dekoder od ustawienia satelity odbiera sam tylko 3 polskie kanały a w menu dekodera wyświetla się numer karty wiec jest chyba dobrze wlozona.proszę o pomoc co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszukalo mi ze 400kanalow i tylko 3polskie ida Polonia kultura i TVS. Jedynka i dwójka pisze ze zakodowany. Opticum x11 to mój dekoder. Kiedyś juz na nim ogladalam tnk ale potem się przeprowadziłam kupilam nowa kartę i ustawienia dekodera się mi nie chcący skasowaly. A zawsze w menu ,,aktywacji karty było ze jest aktywowana a teraz lipa tylko ten napis ze ,brak aktywowanego transp'. Był monter i ustawił dobrze antenę na hotbirda i jej juz nie chce ruszać bo nie chce potem znowu mu płacić. Pewnie to wina dekodera albo jeszcze mi nie włączyli.martwi mnie to bo zawsze to mi tak prosto szło a teraz jak po grozie. Proszę poradzić mi cos jeszcze na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z tym modelem dekodera, czy karta jest dobrze włożona do czytnika? Czy jest widoczny jej numer w menu dekodera? Pierw to utwórz listę kanałów z oferty TNK, chyba jest tam opcja fast scan?

 

Skoro kartę aktywowałaś przez internet to teraz tylko kwestia pobrania uprawnień, zostaw na kilka godzin na kanale TVP1.

 

Karta stykami do dołu poradnik.

 

Polskie kanały które wyszukałaś są niekodowane, więc będą działały bez karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyświetla się w menu numer karty która jest włożona. Będę trzymać na tej TVP 1 może w końcu włącza. A jezeli chodzi o ta listę kanałów to wlaczylam przeszukanie satelity i na końcu sama lista się sortuje a ja nic więcej nie mogę raczej tu zeskanowac tak jak piszesz bo to jest bardzo prosty dekoder i nie ma takiej funkcji . kiedyś tak robilam i wtedy działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji u mnie w dekoderze. Ale listę tych transporterów znalazłam w menu a wcześniej przeczytałam na stronie telewizji na kartę ze ich transponder jest 10719 no i ja taki tutaj mam pierwszy na liście ale nie umiem jakby aktualizować tej listy

 

Ten transponder o którym Ty piszesz mam na 54miejscu listy tutaj da się tylko ręcznie dodawać je i zaznaczać. Jak zaznaczyła ten transponder to i skanuje z niego kanały to po 2sekundach się przerywa i wyskakuje zakodowany kanal Canal+

 

Z transpondera 10892 pokazuje jakość i sygnał około 70 i 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 15 lipca tego aktywacja jest na kanale TVP1 (10892MHz, pol.H) https://satkurier.pl/news/102954/tnk-sd- ... -kart.html dlatego nie działa Ci funkcja Aktywacja Karty w MENU.

Włącz kanał TVP1 z tej częstotliwości i czekaj na odblokowanie kanałów. Jeśli aktywacja będzie trwała bardzo długo (10-12 godzin) to pozostanie Ci telefon do BOK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włączyli mi takie kanały jak tvp1 tvp2 regionalna info puls ale reszta które powinny być włączone nie są. A i satelita czy z karta czy bez nie wyszukuje mi takich kanałów jak TVN i Polsat i te powiązane z nimi nie wiem jak sobie z tym poradzić.proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Burito wyświetla się mi takie cos jak chce napisać tutaj wiadomość ,, Przepraszamy, ale nie masz uprawnień do korzystania z tej funkcji. Możliwe że dopiero się zarejestrowałeś i dopiero po dłuższym uczestnictwie w życiu forum będziesz mógł ją wykorzystać.'' chyba mam za krótko konto bo od wczoraj.;). Jeżeli mi nie włącza resztybtych kanałów to napisze jutro może się uda ten numer karty

 

A Burito może wiesz czemu satelita nie wyszukuje mi w tych 400kanalow ani Polsatu ani TVN i z tych firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłaś skanowanie wszystkich transponderów to napewno musiało znaleźć te kanały które chcesz, teraz musisz listę dobrze ułożyć. Odebrałaś moje PW? Mam możliwość spowodowania ponowienia tobie uprawnień ale potrzeba numer karty TNK SD.

Jak jest w tym modelu listę trzeba samemu utworzyć czy jest opcja Fast Scan, gdzie wybierasz listę tnk sd i tylko kanały z tej oferty wskakują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie samemu trzeba edytować lub dodawać te transpordery . No tu jest tak ze albo skanuje satelitę sama albo wchodze w menu TnK i tak jest szukanie kanałów z tej ofert to wlaczam to a potem samo się sortuje ale jakoś Lipnie się sortuje bo jest 400 kanałów i polskich jest moze z 20a idzie z 5. Nie mam jak wyslas tego numeru karty bo tu mi sie wiadomości nie wysylaja

 

Wszystkie te transportery maja zasięg i jest np z TVN bo sprawdziła na internecie jaki ma numer. A teraz jak chciałam w menu TnK przeszukać satelitę to wyświetla mi się brak sygnału i nie da sie wyszukac a nie rozumiem czemu bo TVP1 i 2 ja INFO plus Regionalna puls Polonia ida i przecież jest zasięg dość wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...