Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku nie widzę najmniejszego sensu, aby dla samej kontynuacji "Telewizji na Kartę" musiałbym kupować dekoder HD.

Chyba, że taki dekoder otrzymałbym gratis.

Jak podpiszesz umowę z operatorem telewizyjnym, to na czas trwania umowy dostaniesz za darmo dekoder HD. Natomiast w TV bez umowy dekoder to już twój koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mamy gwarancję oferty do 2016. Po tym terminie liczę się z tym, że będę musiał kupić jakiegoś nboxa, ale na razie nie widzę sensu. Czekam na ruch Cyfrowego Domu, czy coś zaproponują. Jak o niczym nie informują, to pewnie zostanie DVB-S. Informacja, że przyjmują wpłaty do 2016, także by potwierdzała, że oferta jest niezagrożona.

 

Nawet jak ktoś jest fanem HD, to i tak lepiej mieć podstawowe kanały w DVB-S ze względu na odbiór w czasie złych warunków atmosferycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi, którzy się bronią przed HD. Zakupili 10 lat temu za psie pieniądze dekodery mpeg2 i chcieliby ich używać do końca swojego życia.

Noo, ja swojego poprzedniego tunera (MPEG-2/SD) wcale za psie pieniądze nie kupiłem. Dałem za niego wtedy ok. 350 zł. Dla mnie wcale to niemała kwota. Tuner ten to Ferguson AF-7318UCI. I służył mi dość długo. W zasadzie do końca posiadania przeze mnie telewizora kineskopowego. W tunerze tym korzystałem z karty Cameleon dawnej CYFRY+, gdy byłem wtedy jeszcze jej abonentem. Gdy "przesiadłem" się na LCD-ka to kupiłem wówczas nowy tuner, Ferguson Ariva 202E aby też od razu mieć dostęp do kanałów HD. Poprzednik działa jednak do dnia dzisiejszego i obecnie korzysta z niego moja babcia z kartą TnK SD na swoim telewizorze kineskopowym. I tutaj też zapewne będzie ją czekał zakup nowego tunera przed 31 maja 2015r. :roll: Bo ten mój stary "Ferdek" stanie się już wtedy bezużyteczny. A już tym bardziej, jak oferta TnK SD zmieni się np. w Smart HD+, co zapewne będzie wiązało się z przejściem karty z Conax B00 na Conax B01, których to ten mój stary "Ferdek" nie obsługuje (sprawdzone za pomocą mojej obecnej karty Smart HD+ brak dekodowania czegokolwiek).

 

Wątpię, aby posiadacze kart TnK SD i tunerów SD dostali od "Cyfrowego Domu", czy też platformy nc+ jakiś dekoder HD na wypożyczenie tylko po to, aby móc nadal korzystać z dotychczasowej oferty TnK SD. Przy tej ofercie nigdy nie było żadnych dekoderów na wypożyczenie. Były tylko dostępne zestawy karta TnK SD + tuner niezależny kupowany na własność, a oprócz tego można było też kupić osobno sam starter TnK SD i we własnym zakresie jakiś inny tuner obsługujący system Conax. Tak więc, ja nie widzę tutaj żadnych podstaw, aby domagać się od operatora oferty TnK SD dekodera HD, czy to na wypożyczenie, czy to na własność. Taka możliwość zapewne pojawi się tylko w opcji z podpisaniem umowy o abonament z platformą nc+... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oferta TnK SD zmieni się np. w Smart HD+, co zapewne będzie wiązało się z przejściem karty z Conax B00 na Conax B01

Kartę już w tej chwili mam aktywowaną do B01. I co z tego wynika? Nic. Przyjdzie wyznaczony termin i wszystko się skończy. Pozostaną kanały FTA. Tylko bezpłatnym dekoderem HD mogą mnie jeszcze zanęcić, aby zechciał ewentualnie łaskawie opłacać kanały HD po gwarantowanym okresie, jaki nastąpi pod koniec 2016 roku. Mając obecnie dwie platformy i jeszcze telewizję cyfrową naziemną, to taki obrazek ze Smart HD+ nie chodzi mi po głowie. I pewnie wielu osobom.

Ale spokojnie obserwuję całą sytuację. Co wymyślą? I, czy w ogóle coś wymyślą? To już nie moja sprawa.

Ja jestem do zwerbowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ ma do dyspozycji aż jedenaście transponderów (wliczając w to transpondery TVN - 11393 i 11508). Nie sądzę, żeby pozostawienie jeszcze przez półtora roku dwóch z nich w DVB-S było aż takim wielkim problemem. Przełączenie w maju tylko dziewięciu transponderów do DVB-S2 zapewni NC+ na tyle dużo wolnego miejsca, że przez bardzo długi czas będzie mogła dodawać nowe kanały do oferty na tych dziewięciu transponderach. Nie musi potrzebować od razu wszystkich jedenastu transponderów w DVB-S2, więc spokojnie dwa transpondery mogą zostać w DVB-S, żeby do 31.10.2016 użytkownicy TNK SD mieli dostęp do 19 gwarantowanych kanałów na odbiornikach DVB-S/MPEG-2.

 

Nie ma co się martwić na zapas, tym bardziej, że wciąż przyjmują wpłaty za doładowanie na okres przekraczający 31.05.2015 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystkie przejdą na DVB-S2

https://satkurier.pl/news/109716/nc-od-czerwca-2015-wylacznie-w-mpeg-4.html

 

W czerwcu 2015 roku platforma satelitarna nc+ planuje zakończenie nadawania w standardzie DVB-S MPEG-2. Dotychczasowy standard nadawania zostanie zastąpiony przez nowocześniejszy MPEG-4. Oznacza to, że od czerwca przyszłego roku wszystkie programy tej platformy będą nadawane w MPEG-4, a starsze modele dekoderów SD, pracujące w dotychczasowym standardzie, nie będą mogły służyć do odbierania kanałów oferty programowej nc+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przypomnieć link do pewnego artykułu sprzed kilku miesięcy: http://pclab.pl/news59950.html

 

Kolejnym operatorem przygotowującym się do przejścia na nowy standard jest NC+, ale nastąpi to dopiero około półtora roku później, bo zarząd firmy stwierdził, że cały proces zostanie przeprowadzony do 31 października 2016 roku. Tak duże opóźnienie względem konkurencji wynika z dotychczas podpisanych umów i zobowiązań z klientami, które przestaną obowiązywać właśnie w tym terminie.

 

To ja już nie wiem, co o tym myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku 2 karty TNK SD kupowałem z myślą o wykorzystaniu ich w górach gdzie najpierw z analogiem a teraz z DVB-T kiepsko niestety a bywa się tam jednak od czasu do czasu. Więc aby cywilizacja pod strzechą była to na chwilę TNK SD pasowała. Teraz natomiast karty leżą w szufladzie, bo lepszą darmową ofertę ma CP ze swoim DARMOWYM HD. Do tego wymieniłem już 2 samsungi na ich HD 5000, trzeci w kolejce wymienię na dniach. Dla mnie projekt TNK SD umarł. W porównaniu do DARMOWEGO HD to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ciężko dzisiaj z nabywaniem uprawnień na karcie, czekam już chyba drugą godzinę i nic.

 

Jeśli chodzi o TVP Kultura, jest przy niej kodowanie Conax 0B01, natomiast brak 0B00. Także nie na każdej karcie zadziała, tylko na tych po "aktualizacji". To tak woli wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak sprawdzałem działa na TNK SD kupionej przed 2010 rokiem.

Działa także w TNK SD w pakiecie bez opłat 1 rok po doładowaniu. Oprócz tego TVP Kultura działa również w Smart HD także w pakiecie bez opłat. Na tych dwóch pierwszych kartach aktywowany był kiedyś Polsat 0B01.

A i jeszcze w TNK HD też nie ma problemu w pakiecie bez opłat po rocznym doładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...