Skocz do zawartości

SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachowań ludzkich też nie zmienisz. Od dziecka nieciekawie prezentowana wiedza na lekcjach dzieci nie interesowała. Nauczycieli którzy potrafili nudną wiedzę przekazać w sposób ciekawy było jak na lekarstwo.

Tak samo jest z informacją. Monotonne prezentowanie tej samej z doświadczeń z dzieciństwa daje jasną wskazówkę co do weryfikacji kanału :) Ale czas pokaże.

Pewną sondą jest także liczba komentarzy w tym wątku negatywnie oceniających zmiany. Jest ich zdecydowanie więcej licząc osoby niż tych pozytywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to oznacza że mam tylko DVB-T?

 

Wydarzenia 24 raczej nie nadają na żywo wszystkich serwisów. Polsat poszedł na skróty i chyba puszcza z "taśmy" :)

Poświęciłem się, obejrzałem 2 godziny i po godzinie te same wpadki językowe i graficzne w tych samych miejscach. To nie może być przypadek.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że od 1 września 2021 r. w Grupie Polsat Plus rozpoczął się KANIBALIZM wśród kanałów informacyjnych tej grupy bo sam nadawca powołał do życia dla swojego innego kanału informacyjnego Polsat News konkurencję Wydarzenia 24, który to kanał przygotowuje zespół Polsat News. :-)

A to nie to samo co Polsat News 2, który jest powtórkowym kanałem Polsat News więc tutaj zagrożenia nie ma.

Śmieszne jest dla mnie teraz że głównie wydania serwisu Wydarzeń są teraz emitowane na trzech kanałach: Polsat, Polsat News i Wydarzenia 24 a dodatkowe wydania Wydarzeń są emitowane na dwóch kanałach: Polsat News i Wydarzenia 24.

Powinni wszystkie wydania serwisów Wydarzeń emitować tylko na kanale Wydarzenia 24 a główne wydania Wydarzeń dodatkowo w głównym Polsacie.

U konkurencji serwis Fakty jest emitowany tylko na głównym TVN-ie i TVN BiS. Ten serwis nie jest emitowany na TVN24 bo tam lecą osobne serwisy i premierowe programy jak przystało na kanał płatny informacyjny.

Tutaj Polsat powiela serwis Wydarzenia na trzech antenach a całość jego na dwóch antenach w tym na płatnym Polsat News. Pasmo Wydarzeń w Polsat News powinni zastąpić premierowymi serwisami kanału czyli Informacje oraz nowymi programami. Widz pay TV płaci za coś więcej niż to co ma w otwartym naziemnym kanale: Polsat i Wydarzenia 24.

Tak przy okazji powiem że Polsat mógł zamiast nazwy Wydarzenia 24 dać nazwę Polsat 24 wzorem TVN-u :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że od 1 września 2021 r. w Grupie Polsat Plus rozpoczął się KANIBALIZM wśród kanałów informacyjnych tej grupy bo sam nadawca powołał do życia dla swojego innego kanału informacyjnego Polsat News konkurencję Wydarzenia 24, który to kanał przygotowuje zespół Polsat News. :-)
Ten kanał został stworzony tylko i wyłącznie pod telewizje naziemną. Ma stanowić konkurencję dla TVP Info (i dobrze). Kto wie czy kiedyś nie bedzie miał lepszej widowni niż satelitarny Polsat News.
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten kanał ma się utrzymywać z reklam jako otwarty a Polsat News z opłat i reklam w pay TV. :-) Tylko że zasięgi oprócz DVB-T obu kanałów się nakładają i to niestety prowadzi do ich konkurencji pomiędzy sobą. Polsat powinien odkodować kanał Wydarzenia 24 HD na sat. skoro przekaz naziemnie jest niekodowany i otwarty czyli tak jak TVP Info HD. Beznadziejna polityka nadawcy. :-(

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z nadawaniem FTA na satelicie jest taki, że jak się emituje treści licencjonowane, to potrzebna jest licencją obejmująca całą Europę, Bliski Wschód i Północną Afrykę w przypadku 13E, a taka jest droższa zazwyczaj, a W24 licencjonują choćby relacje z wydarzeń sportowych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Przed chwilą też przeczytałem właśnie ten artykuł ;)

To może dla formalności zacytuje tylko dwie wypowiedzi

Cytat

Bardzo możliwe, że aby uspokoić kablarzy zdecydowali się na rozdzielenie kanałów i udają, że to jest co innego, dwa kanały. Chyba tylko takie wytłumaczenie ma sens. Nie liczyłbym też na jakąś dużą oglądalność tego kanału – mówi portalowi wirtualnemedia_pl Jakub Bierzyński, prezes domu mediowego OMD.

 

Czy inne opakowanie okrojonych o publicystykę treści ma szansę na sukces? – Myślę, że ten rynek jest niebywale nasycony. Pokazał to przykład Superstacji, która próbowała tworzyć kanał informacyjny obok liderów rynku i miała marginalne wyniki oglądalności. Działania Polsatu są o parę lat spóźnione. Chyba, że liczy na zakończenie nadawania TVN24 i zajęcie jego miejsca – ocenia Bierzyński.

Cytat

Janusz Daszczyński, poprzednik Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej przypomina okoliczności w jakich doszło do zakończenia nadawania Superstacji, która została zastąpiona przez Wydarzenia24. W maju 2019 roku z serwisów nieistniejącej już telewizji usunięto politykę. Ze stacją pożegnali się m.in. Eliza Michalik czy Jakub Wątły, którzy delikatnie mówiąc nie słynęli z przychylnego podejścia do rządu. Później szefem Superstacji został Grzegorz Jankowski, a profil tabloidowy bez polityki zupełnie się nie sprawdził. Nadającą od 2006 roku Superstację wyprzedziła nawet TV Republika. Zdaniem Daszczyńskiego wówczas Superstacja straciła jakąkolwiek wyrazistość. – Nasuwa się pytanie, czy praktyczna rezygnacja z publicystyki w Wydarzeniach24 nie jest podobnym zabiegiem, jak wspomniana już przeze mnie likwidacja programów Elizy Michalik i Jakuba Wątłego w Superstacji?

Cytat

Daszczyński sceptycznie podchodzi do przyszłości kanału Wydarzenia24. – Zapoznając się na razie bardziej teoretycznie niż praktycznie, z nową polsatowską ofertą muszę stwierdzić, że nie wróżę temu przedsięwzięciu specjalnego sukcesu. Pożyjemy, zobaczymy – mówi portalowi wirtualnemedia_pl.

Specjaliści rynkowi potwierdzają obawy większości tutaj komentujących. Kanał raczej widowni nie zdobędzie.

Tym bardziej że daje się zauważyć cięcia materiałów przy wypowiedziach prowadzących. Zatem bloki są prawdopodobnie powtarzane poprzez odtwarzanie nagranego materiału i sklejane, aby dało wrażenie że coś się zmienia.. Jak dla mnie słabe.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati06 znów zaczynasz?

Będę oglądał co chce i kiedy chcę :)

Jestem ciekawy świata, w tym ciekawy nowych kanałów telewizyjnych. Póki co żadna z Twoich idealistycznych wizji tego kanału przed startem się nie sprawdziła.  Z przykrością stwierdzam że moje przewidywania były bardziej trafne. Z przykrością dlatego że zależy mi na dobrym kanale informacyjnym w DVB-T jako konkurencję dla TVP Info. Ale ten tej luki nie wypełni, chyba że zmieni się jego formuła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przecież tylko żartowałem śmieje się bez urazy za bardzo do siebie dobierasz niektóre moje żartobliwe posty. 😊

Przezywasz ten kanał jak baba w ciąży. 😄

A jednak z tym 5 minutowym serwisem informacyjnym nie trafiłeś.😂

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi dopiero co wróciłem od rana z rehabilitacji... 😊

@pablo21Wierzysz ze Polsat odkodowal by markę wydarzeń? 😁 🙂

Gdzie jest Wandałowicz on by ci wszystko wytłumaczył o kodowanym kontencie. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że przy ocenach komentatorzy pomijają jedną drobną, ale istotną różnicę między Superstacją a Wydarzeniami24. Ta druga stacja jest dostępna w NTC. Dla części widzów, może coraz mniejszej, ale jednak nadal niemałej, będzie to więc jedyna konkurencja dla TVP INFO. Spodziewam się, że na starcie nie będą mieli oszołamiających wyników, ale jak już zakończy się przejście na DVB-T2 i wszyscy będą mieli odbiorniki pozwalające na oglądanie tej stacji, to zapewni sobie przynajmniej rentowność.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6 Mam pewną "reprezentatywną" grupkę ludzi odbierających DVB-T, których obsługuję i kogo nie spytam, Wydarzenia 24 włączyli z ciekawości, ale sympatią do tego kanału nie pałają. Wszyscy pomstują że usunięto im Polsat News.

Moi rodzice przestali oglądać ten kanał po pierwszym dniu. Jak widać nawet starsze pokolenie które siedzi w domu z racji emerytury i ma czas na telewizję, nie przekonało się do kanału.

Konkurencją dla TVP Info ten kanał nie jest w żadnym stopniu, gdyż nie posiada publicystyki, a informacje jakie serwuje to raczej pendolino, powtarzane w kółko, a nie informacje.W wieczornym pasmie publicystyka przyciąga ludzi w kanale informacyjnym. Skoro stracili ją w DVB-T w Polsat News, wracają do TVP Info, narzekając jednocześnie bardziej lub mniej na rzetelność tego kanału.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 15:55, dvbtowiec napisał:

Takie nudne te gadające głowy ze biły rekordy oglądalności :)

Paradokumenty też są chętnie oglądane, ale czy to oznacza, że powinno być ich więcej? Osobiście oczekuję kanału informacyjnego, który jak sam to stwierdziłeś oceniając Telewizję News 24 będzie inny niż wszystkie. Ważne, aby dziennikarze nie bawili się w polityków, tylko przekazywali informacje prawidłowo. Liczę na to, że Wydarzenia24 będą takim kanałem, chociaż doskonale wiem, że jest to kanał niskobudżetowy.

7 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Kanał raczej widowni nie zdobędzie.

Bo nie musi. Od tego jest Polsat News, a Wydarzenia24 mają tylko zarabiać, a mają na to szansę, bo ramówka jest dostosowana do niskich wyników oglądalności. Z drugiej strony zmiana nazwy na Wydarzenia24 ma uświadomić odbiorcom, że kanał obrał nowy kierunek, co może pomóc w zyskaniu nowych widzów, zwłaszcza tam, gdzie nie ma płatnej konkurencji.

Cytat

Czy inne opakowanie okrojonych o publicystykę treści ma szansę na sukces? – Myślę, że ten rynek jest niebywale nasycony. Pokazał to przykład Superstacji, która próbowała tworzyć kanał informacyjny obok liderów rynku i miała marginalne wyniki oglądalności.

Jakich liderów? Gdy Superstacja rozpoczynała nadawanie, to na rynku był tylko jeden kanał informacyjny, czyli TVN 24. Dlaczego Superstacja nie osiągnęła tego, co Polsat News i TVP Info? Może zabrakło szczęścia lub odpowiedniego podejścia, a może wystarczającej promocji i zasięgu, które wymienione wyżej kanały zyskały na starcie. Tak, czy inaczej Wydarzenia24 mają być odskocznią od stylu prezentowanego przez inne kanały informacyjne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...