Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Brak dźwięku na kanale Wydarzenia 24. I tylko na tym kanale jest taki problem. Stara 10-letnia plazma LG plus tuner LTC101 (bez robionej aktualizacji oprogramowania). Co ciekawe przed zmianą 28 marca (Żagań Wichów) był dźwięk, ale oczywiście nie było obrazu. Wie ktoś co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 16:9 rulez napisał:

Brak dźwięku na kanale Wydarzenia 24. I tylko na tym kanale jest taki problem. Stara 10-letnia plazma LG plus tuner LTC101 (bez robionej aktualizacji oprogramowania). Co ciekawe przed zmianą 28 marca (Żagań Wichów) był dźwięk, ale oczywiście nie było obrazu. Wie ktoś co może być tego przyczyną?

Bo zaszła u ciebie przecież zmiana standardu z DVB-T na DVB-T2. Kanał Wydarzenia 24 GD nadaje teraz oprócz obrazu w kodeku HEVC także audio w nowym kodeku EAC3 a nie jak dotychczas w MPEG-2. Wszystko zgodnie z Rozporządzeniem dot. przejścia na standard DVB-T2/HEVC i wymaganiami odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pablo21 napisał:

Bo zaszła u ciebie przecież zmiana standardu z DVB-T na DVB-T2. Kanał Wydarzenia 24 GD nadaje teraz oprócz obrazu w kodeku HEVC także audio w nowym kodeku EAC3 a nie jak dotychczas w MPEG-2. Wszystko zgodnie z Rozporządzeniem dot. przejścia na standard DVB-T2/HEVC i wymaganiami odbiorników.

 

Blisko, coraz bliżej. Twoja odpowiedź naprowadza, ale popełniłeś chyba dwa błędy. Po pierwsze dotychczasowe kanały w mux3 nadawały(?) i nadają teraz nadal nie w MPEG-2 ale w MPEG-1. Po drugie napisałem, że ten problem z dźwiękiem jest tylko na kanale Wydarzenia 24, a na pozostałych jest OK. Kanały w kodeku EAC3 jak te z mux1 czy mux2 są odbierane poprawnie. Co jest więc nie tak z kanałem Wydarzenia 24, przynajmniej u mnie? Ano to, że dźwięk, jak sprawdziłem, jest w AC3. Czym to się różni od EAC3 to nie wiem, ale z pewnością jest jakaś różnica. Aha i jeszcze jedno. Jak podłączyłem ten dekoder LXDVB101 na innym, nowszym telewizorze to dźwięk na tym kanale był. Czyżby więc moja stara plazma LG miała problem akurat z kodekiem AC3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nierzetelna informacja, która jest powielana z artykułu na artykuł. 

Redacja porównuje wzrost do kanału Superstacja, która nie była obecna naziemnie FTA. 

Widać wzrosty Wydarzenia24, ale nie aż duże jak się porównuje do dnia debiutu. I tylko tak należy te dane porównywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. To , ze coś jest naziemnie to nie oznacza, ze bedzie to oglądane, wszak liderem kanalow informacyjnych jest generalnie nieobecne w naziemnej TVN 24. Pozatym piszesz tak jakby Wydarzenia 24 mialy zasięg Tvp1, a tak nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do TVN24 jest o tyle nietrafione że kanał faktycznie wyrobił sobie markę i widownię. 

Sama Superstacja miała większą oglądalność zanim nie zaczęto przy niej manipulować. Ale cały czas był to kanał niszowy. 

Gdyby Superstacja była dostępna naziemnie zyskałaby premię w postaci dodatkowego widza i oglądalność na pewno byłaby większa. 

Taką samą premię dostał Polsat News gdy był dostępny do zaledwie 30% obszaru kraju. 

Wydarzenia 24 mają naziemne zasięg ponad 70% zatem ta premia jest z miesiąca na miesiąc większa, gdyż coraz więcej osób z tego obszaru po zmianie sprzętu zaczyna kanał odbierać. 

Na tym forum są osoby które mają dostęp do wyników panelu badawczego. Jeśli to nie tajemnica można przytoczyć z ciekawości jaki procent tego udziału w rynku to widowna naziemnego MUX4. 

Wtedy będzie realne porównanie dwóch kanałów Superstacja vs Wydarzenia 24.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność Wydarzenia 24 podskoczy do góry dopiero po zmianach na DVB-T2 HEVC. Nadal wiele ludzi nie wie o nim i nie posiadają odpowiednich tunerów do odbioru Wydarzeń 24.

Za kwiecień mam nadzieję, że im wpadnie 1 % :) Lubuskie i Dolny Śląsk już przełączone ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2022 o 13:04, dvbtowiec napisał:

To jest nierzetelna informacja, która jest powielana z artykułu na artykuł. 

Redacja porównuje wzrost do kanału Superstacja, która nie była obecna naziemnie FTA. 

Widać wzrosty Wydarzenia24, ale nie aż duże jak się porównuje do dnia debiutu. I tylko tak należy te dane porównywać. 

W takim razie jak porównywać do Superstacji? Z wyłączeniem w danych wyników z DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że przełączenie zwiększy drastycznie oglądalność naziemną W24. Ten kanał nadaje naziemnie od września, więc każdy zainteresowany mógł już dawno dostosować swój telewizor do jego odbioru. Lepiej dowiedzieć się, ilu panelistów Nielsena korzystało do tej pory tylko z odbiornika z DVB-T i nie miało DVB-T2 Hevc? Chyba, że chodzi o użytkowników dekodera Play Now TV Box, którym dopiero niedawno dodali/odblokowali kanał do listy stacji naziemnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, enski napisał:

W takim razie jak porównywać do Superstacji? Z wyłączeniem w danych wyników z DVB-T?

Dokładnie tak. 

Dwa różne zasiegi nie da się porównywać 1:1

Poza tym jak już wspominałem Superstacja w ostatnim okresie traciła widzów, gdy ją przeprofilowano i odfiltrowano politykę. 

To zupełnie dwa różne kanały z różnymi zasięgami. 

Porównujmy W24 z dnia debiutu bo tylko tak to ma sens. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem się dowiedzieć co tam się  dzieje w świecie. Odpalam TVP Info, a tam cały czas o Giertychu, włączyłem Wydarzenia 24 i w ciągu 5 minut dowiedziałem się więcej niż przez  30 minut z info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przydałoby się ekonomiczne podsumowanie dnia po zamknięciu warszawskiej giełdy ok. 17:15. Przedstawienie wyników notowań głównych indeksów, krótki komentarz analityka i parę newsów ze świata biznesu. Pigułka do 10 minut. Potem można powtórzyć bliżej północy.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Biznes, Giełda, Inwestycje i Oszczędzanie to temat tabu w telewizji a zwłaszcza w kanałach otwartych.  Zupełnie nie rozumiem takiej polityki informacyjnej, to są tak samo ważne tematy jak każde inne. Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że jest problem z tego typu programami, bo ciężko jest oddzielić informacje od doradztwa, a wynika to z wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego i Komisji Europejskiej 

Edytowane przez tomekjot
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2022 o 14:05, 16:9 rulez napisał:

Brak dźwięku na kanale Wydarzenia 24. I tylko na tym kanale jest taki problem. Stara 10-letnia plazma LG plus tuner LTC101 (bez robionej aktualizacji oprogramowania). Co ciekawe przed zmianą 28 marca (Żagań Wichów) był dźwięk, ale oczywiście nie było obrazu. Wie ktoś co może być tego przyczyną?

 

Od kilku dni dźwięk na kanale Wydarzenia jest ponownie u mnie - zmiana kodeka na (powrót?) MPEG-2.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.06.2022 o 20:40, 16:9 rulez napisał:

 

Od kilku dni dźwięk na kanale Wydarzenia jest ponownie u mnie - zmiana kodeka na (powrót?) MPEG-2.

A u mnie dla odmiany jeden z 4 odbiorników nie daje rady z dźwiękiem na tym kanale i mam ciszę.

 

 

Aktualizacja:

miałem wyszukane z mpeg2, przeskanowałem ponownie i mam eac3 i dźwięk jest :)

Edytowane przez qbic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania należy słać do nadawcy. Nadaje niezgodnie z normami. 

Co rusz inne telewizory sobie nie radzą z odbiorem, po kolejnej konfiguracji. 

Na telewizorze Sony odbiór w każdej konfiguracji póki co działa prawidłowo. Zobaczymy co jeszcze nadawca wymyśli i czy telewizor to zniesie :)

Na forum Emitela od ostatniej konfiguracji użytkownicy piszą że niektóre telewizory na W24 mają taką pikselozę obecnie na kanale że nie da się oglądać. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...