Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sklep RTV-SAT

Tak jak wczesniej napisalem te konwrtery sa bardzo kiepsko wykonane, w zaleznosci od pasma i polaryzacji trzeba je ustawiac pod innym katem, teraz po prostu usredniles ustawienie, w normalnym konwerterze ustawilbys kąt np na TVN i na innych kanalach tez bys mial OK :-)

 

Podsumowując, dzisiaj zabrałem się jeszcze raz do ustawiania. Sprawdziłem kable i wtyki, gdzieś znalazłem taki prosty miernik sf-95 i wycisnalem co się dało z anteny. Na TVN jakosc 70%/54%, na tv1 75/70, po czym wchodzę na BBC.... Brak sygnału :-S. Ps konwerter skrócony jakieś 25 stopni w prawo. W końcu dałem tak na oko w połowie wystawienia konwertera w uchwycie i z 10-12 stopni w prawo. Patrzę TVN jest i o dziwo BBC tez z tym ze jakość sygnałów 7/30%, TVN tez słaby sygnał, i na miernik rowierz. Grunt ze wszystko odbiera, ale nijak ma się to do mocy sygnału. Dodam że na wifibox w drugim pokoju jakość rzędu 98% NA TVP1 HD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego jest tak, że np. dzisiaj bezproblemowo odbieram nc+, jutro siła i jakość sygnału wynosi w obu przypadkach 0%, pojutrze znowu bezproblemowo odbieram nc+ przez powiedzmy pół dnia, a przez drugie pół siła i jakość sygnału to ponownie 0%. Nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną. Dekoder? Antena? A może kabel?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam dekoder ADB BSKA5800 na własność, odbieram HOT BIRDa, chciałem obejrzeć mecz na niemieckim kanale Sport 1 który jest prawdopodobnie tylko na Astrze, jakie mam opcję? Dodam, że mam dodatkową antetnę w piwnicy z konwerterem twin sharpa, ale nie bardzo się na tym znam dlatego proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o porade, mam troche stara antene 60, lekko pordzewiala, po podlaczeniu do niej dekodera nc+ philipa, odbior jest powiedzmy 1/3 kanałów, na reszcie slaby/brak sygnalu, pytanie teraz czy warto sie z nia bawic i ustawiac na milimetry, ewentualnie technik nc+ (ok 70zl) czy tez kupic nowa antene o srednicy 80, z montazem i ustawieniem biora ok 200 (antena+montaz),

co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić nową antenę o średnicy 80 lub 90.

 

Tak, powinien posiadać miernik obsługujący standard DVB-S2 i za jego pomocą ustawi precyzyjnie antenę, tak byś mógł bez problemu odbierać kanały w HD, a zakup anteny 80-90cm to podstawa, by spełnić ten warunek.

 

Ok, zatem jeszcze jedna wątpliwość, jeśli kupię antenę 80 cm, to skoro udało mi się samemu ustawić większość kanałów sd oraz część hd, to raczej z ustawieniem tego w antenie 80 cm powinno być łatwiej z uwagi na jej czułość ?

 

Druga wątpliwość, chciałbym się tylko upewnić, że takie problemy to sprawa tylko rozmiaru czaszy anteny, nie jest to raczej wina konwertera czy ustawień w dekoderze ?

 

Ok, mam nadzieję, że tym razem nie zapomniałem żadnego przecinka, podniecenie niczym przed klasówką w podstawówce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa antena tym trudniej się ją ustawia, najlepiej to zlecić instalatorowi, który ustawi precyzyjnie antenę i sprawdzi miernikiem czy konwerter jest sprawny, jeśli jest już bardzo stary, można także go wymienić. Warto też sprawdzić w jakim stanie jest kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek polecam http://www.dipol.com.pl/antena_satelita ... _A9606.htm

Wiem że koszt trochę wyższy ale antena będzie służyć na lata i co też ważne z większą średnicą. Mam antenę aluminiową już około 20 lat i nic się z nią nie dzieje w porównaniu ze stalową gdzie po kilku latach pewnie pojawi się korozja, pogorszenie jakości odbioru...... i znów kolejny zakup anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek polecam http://www.dipol.com.pl/antena_satelita ... _A9606.htm

Wiem że koszt trochę wyższy ale antena będzie służyć na lata i co też ważne z większą średnicą. Mam antenę aluminiową już około 20 lat i nic się z nią nie dzieje w porównaniu ze stalową gdzie po kilku latach pewnie pojawi się korozja, pogorszenie jakości odbioru...... i znów kolejny zakup anteny.

 

Zakupiłem antenę o średnicy 80 cm, zamontowałem, ustawiłem na Hot Bird i bach ta sama sytuacja co wcześniej! jest spora część kanałów, ale nadal nie ma tych samych kanałów co z poprzednią anteną, głównie tych z grupy TVNu w wersji HD, w wersji SD są, okablowanie i konwerter został ten sam no i dekoder Philips PVR box+ DSR 7201/91 też, dodam jeszcze, że po drodze zaktualizowałem software dekodera po podlączeniu do internetu aczkolwiek za wiele to nie pomogło.

 

Zanim jeszcze wezwę technika, jak sądzicie co mógłbym jeszcze sprawdzić we własnym zakresie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dekodera PVR muszą iść dwa kable bezpośrednio od konwertera który ma dwa złącza tzw. Twin, nie można rozdzielać sygnału z jednego kabla na dwa w takim przypadku, bo można uszkodzić sprzęt. A ten jeden kabel masz podłączony do wejścia w dekoderze SAT1 czy SAT2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, że z konwertera przy antenie wychodzi jeden kabel, prawdopodobnie w ścianie jest jakiś rozdzielacz na dwa sygnaly (kable) bo w mieszkaniu przy drzwiach juz wychodzą dwa kable, jeden jest jest podłączony do wejścia SAT1 w tym dekoderze, a drugi kabel jest "niezarobiony",

 

Nie do końca zrozumiałem, czy zatem sugerujesz aby założyć końcówke do drugiego kabla i podłączyć go do SAT2 ? czy chodzi o to aby tego drugiego kabla nie podłączać do drugiego dekodera ?

 

philips_pvr_hd_tyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie podłączaj tego drugiego kabla, musisz wymienić konwerter na nowy w wersji Twin i wtedy od konwertera puścić dwa kable do dekodera bezpośrednio, bez stosowania żadnych rozgałęźników, wtedy będziesz mógł nagrywać jeden kanał a oglądać inny. W ustawieniach anteny masz teraz ustawiony typ konwertera na pojedynczy?

33asbw7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...