Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ATM Rozrywka TV, Dla Abonentów/Blue Hustler, Discovery Science, ID Investigation Discovery, MTV Rocks, Polsat Jim Jam, Polsat Sport News, Superstacja, TCM, TLC, TV6 oraz komplet stacji radiowych: Jedynka (PR1), Muzo.fm, Radio ZET, Radio ZET Gold, RMF Classic, RMF FM, RMF Maxxx, Trójka (PR3) i Radio Złote Przeboje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Forumowicze!,

Jestem abonentem nc+.

z jakiego transpondera powinienem odbierać kanały POLSAT HD, TVP 2 HD, HBO HD?

Czy to ma być 12 265?

 

Jeśli tak to mam dodatkowe pytanie:

Mam tuner Big Sat Golden 1 CR HD, który nie chce albo nie potrafi z racji mojej indolencji w tym temcie zobaczyć transpondera 12265 z kanałami jw. Fastscan na nc+ ignoruje ten transponder (moze nie powinienem tych kanałów wogole tu szukac?). Ręczna edycja transpondera w porównaniu do drugiego tunka jest bardzo skromna. W tej samej instalacji (monoblock twin inverto) mam takze drugi tuner FERGUSON HF8900, który po wyedytowaniu wartości FEC dla transpondera oraz pozostałych go widzi.

Edytowane przez kemezrp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak ta częstotliwość 12264 V DVB-S2 8PSK 27500 3/4

Dzieki za podpowiedz. Tuner BIG SAT niestety nie ma (lub nie potrafię jej odkryć) mozliwosci edycji parametrów innych niż te: częstotl.12264, polar V i  27500 :) Ręczne dodanie transpondera to tez tylko w oparciu o te 3 parametry.

Jesli potwierdzicie, ze nie ma to by znaczyło ze musiałbym go oddac jako towar niezgodnyz umową.

Edytowane przez kemezrp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kanały?

W moim przypadku Boomerang i Polsat Sport News (Eurosport w sumie tez, ale sobie zamienilem na HD, bo juz nie mam nerwow do tego). Z pozostalymi kanalami z tego TP tez jest podobna sytuacja, bo sprawdzalem (nie ogladam ich ale dodalem na chwile, zeby sprawdzic o co chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder ten nie obsluguje kart po cyfrze+ TYLKO SMART HD+ w conax jak już.( chyba ze cudem znajdziesz soft alternatywny ja szukałem 3h i niema...)

 

Wracajac do kwestii problemów z 12188 operator cały czas coś miesza.

Ja mam ten dekoder i kartę po cyfrze cameleon i odbieram kodowane kanały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. do kogo to piszesz? Ja nic nie pisalem.

Boomerang zaczal pikselowac znowu i PS News po 10 minutach ogladania normalnie ... PO kolejnych kilku minutach zniknal calkowicie obraz, za to audio dziala ... Czarny obraz i audio - o co chodzi?

 

Jak dla mnie to cos kombinuja mocno - nie wiem z jakiej racji dany kanal dziala normalnie, potem pikseluje a potem jest info "zakodowane" albo w ogole nie mozna wyszukac recznie z transpondera tego kanalu pomimo, ze oczywiscie znajduje sie w pakiecie i nie ma opcji, zeby byl zakodowany ...

 

To jest jakis zart, ze nie moge normalnie ogladac tych kanalow w TV ...

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie. Posiadam multiroom i na jednym dekoderze (wifibox) odbieram wszystkie kanały idealnie, żadnych zacięć obrazu czy dzwieku, a na drugim dekoderze w salonie (Sagemcom DSI87) na kanalach takich jak TVP 1 HD, TVN HD, TVN Fabuła i kilku innych obraz i dźwięk zacinają się, tak że nie da się nic obejrzeć a nawet wyskakuje info o Słabym sygnale. Skąd to się może brać, że na jednym odbieram wszystko idealnie a na drugim występują takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponów uprawnienia przez satelitę, powinno pomóc.

Dzwoniłem już kilkukrotnie, były wysyłane uprawnienia, był resetowany dekoder, wgrywana lista kanałów. Jedynie co zauważyłem wcześniej nie miałem dostępu do kanału polsat romance, a od momentu wprowadzenia atm kanał jest dostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie. Posiadam multiroom i na jednym dekoderze (wifibox) odbieram wszystkie kanały idealnie, żadnych zacięć obrazu czy dzwieku, a na drugim dekoderze w salonie (Sagemcom DSI87) na kanalach takich jak TVP 1 HD, TVN HD, TVN Fabuła i kilku innych obraz i dźwięk zacinają się, tak że nie da się nic obejrzeć a nawet wyskakuje info o Słabym sygnale. Skąd to się może brać, że na jednym odbieram wszystko idealnie a na drugim występują takie problemy?

Są dwie możliwości - albo kabel łączący DSI87 z konwerterem jest uszkodzony albo antena/konwerter są źle ustawione i różnice w długości kabli/czułości dekoderów powodują, że jeden z dekoderów jeszcze działa, a drugi już nie. Czy kabel do DSI87 jest np wyraźnie dłuższy? To by przemawiało za tą drugą opcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości - albo kabel łączący DSI87 z konwerterem jest uszkodzony albo antena/konwerter są źle ustawione i różnice w długości kabli/czułości dekoderów powodują, że jeden z dekoderów jeszcze działa, a drugi już nie. Czy kabel do DSI87 jest np wyraźnie dłuższy? To by przemawiało za tą drugą opcją

Kabel do DSI87 jest o wiele wiele krótszy, tylko jego wyjście u konwertera (który jest dosyć nowy) jest w słabym stanie, ten kabel ma około 10 lat więc jednak może to być powodem. Ale skoro na jednym dekoderze odbieram wszystko dobrze a na drugim mam problemy, to chyba powodem nie jest złe ustawienie anteny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podziele swoim problemem, zanim zadzwonię na infolinie i stracę nerwy.

 

Od kilku dni mam czasowe problemy z odbiorem niektórych kanałów - wszsytkich nie pamiętam, ale są to m.in. Polsat news, eurosport, canal + (a canal+1 działa), tvp1, tvp 2, cześć kanałów discovery, tvn, tvn style, canal+sport, tvp sport i jeszcze pare innych.

Część kanałów działa bez zarzutu  -np. HBO, Animal planet, domo+, kuchnia+, canal + discovery i wiele innych.

 

Na kanałach które nie odbierają wyświetla się komunikat " sprawdź czy dekoder jest poprawnie podłączony do anteny" (mniej więcej taki tekst). Problemy pojawiają się czasami, raz działa by po kilku minutach, godzinach znowu było to samo.

 

Dodam tylko, że próbowałem manewrować konwerterem bo myślałem, że to problem jest z sygnałem. Kręciłem kręciłem i nic z tego, nie reaguje, antena to samo. Siłę sygnału mam mam na poziomie 85-95 % a jakość ok. 50 % (niestety więcej nie da rady).

 

Co ciekawe - kilka razy zresetowałem dekoder (w menu ustawienia --> informacje o systemie i żółty przycisk na pilocie) i problem znikał na jakiś czas po czym znów się pojawiał.

 

Czy ktoś może miał/ma podobne problemy ? Czy to faktycznie może być wina połączenia kabel-antena czy może z dekoderem jest coś nie tak ? (albo jeszcze coś innego)

 

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedź

 

PS. dekoder wifiPremium Box

Edytowane przez krav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw kanał który ci nie odbiera i sprawdź siłę i jakość sygnału bo prawdopodobnie to jest problemem odbioru miałem tak samo nie odbierały - tvp1 tvp2 polsat hd i inne też na premimbox. Na innych kanałach które odbierały poprawnie siłę i jakość miałem około 90% a te co nie odbierały siła 90% jakość 15-20% po manewrowaniu anteną wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakim cudem niektóre programy mi odbierają bez zarzutu i po zresetowaniu dekodera wszystkie odbierają ok ? Poza tym jak pisałem wczesniej, manewrowałem anteną i konwerterem - nic to nie dało wręcz pogorszyło sprawę bo traciłem sygnał całkowicie czasami.

Edytowane przez krav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...