Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie EPG już chyba widać na tydzień w przód, ale jest ogołocony ze wszystkich dodatkowych informacji, typu kategoria (film, serial itd.), reżyser, aktorzy, skrócony opis fabuły. Bardzo irytujące bo przez to nie mogę sobie np. wyszukać wszystkich filmów które się zaczną za parę godzin by zaplanować co oglądać, albo wyszukać filmu po tym czy występuje w nim jakiś mój ulubiony aktor itd. Mam nadzieję że jak najszybciej to dodadzą...

No chyba, że to tylko jakiś u mnie problem? Jakiegoś hard resetu mojego mediaboxa nie chcę robić bo mam mnóstwo rzeczy nagranych, które muszę jeszcze obejrzeć...

 

BTW, mam jeszcze inny irytujący problem, mianowicie pilot coraz częściej zamiast robić to co chcę, reaguje na moje polecenie jedynie czerwonym miganiem przycisku AV. Za którąś próbą parę sekund później wraca wszystko do normy, ale STRASZNIE to wkurzające, próbuję przełączyć kanał, a tu nic, naciskam jeszcze raz, nic, naciskam, patrzę i miga ta [beep]ona dioda mówiąca - [beep] you, nie posłucham, sam se przełącz! :D Ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszanie może być związane z błędami w EPG, tu może (ale nie musi) pomóc wyłączenie dekodera od prądu na 5min, sprawdź też stan baterii w pilocie.

Okrojone opisy mają wszyscy bo na szybko wklepywali, pewnie ogarną temat dopiero przy kolejnym wprowadzaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ok tygodnia mam problemy z odbiorem tzn obraz tnie,jest taki zielony i poszatkowany. Jak zresetuje dekoder to jakis czas jest ok a po chwili znowu jest to samo. Mam biały dekoder po telewizji n-adb 5800. Soft dekodera ostatnio zostal chyba z aktualizowany i nie wiem czy to wina tego czy moze ustawienia anteny?. Proszę o pomoc-moze ktoś z forumowiczów będzie potrafił mi pomóc. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ok tygodnia mam problemy z odbiorem tzn obraz tnie,jest taki zielony i poszatkowany. Jak zresetuje dekoder to jakis czas jest ok a po chwili znowu jest to samo. Mam biały dekoder po telewizji n-adb 5800. Soft dekodera ostatnio zostal chyba z aktualizowany i nie wiem czy to wina tego czy moze ustawienia anteny?. Proszę o pomoc-moze ktoś z forumowiczów będzie potrafił mi pomóc. Dzięki

 

A jaki jest sygnał na dekoderze?

Przyczyną taki problemów w tym okresie to przeważnie drzewa, pojawiły się liście i przysłaniają odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na pewno nie chodzi o liście, sygnał odpowiedni, problem z liśćmi byłby już w maju, kabel możliwe, bo pewnie 6-7 lat , i może zaśniedziały się połączenia, albo przedmuchać ten stary dekoder sprężonym powietrzem w aerozolu. Czyli rozkręcić obudowę i przedmuchać sprężonym powietrzem ... tak jak się to robi w komputerach. Podobnie może być z telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ok tygodnia mam problemy z odbiorem tzn obraz tnie,jest taki zielony i poszatkowany. Jak zresetuje dekoder to jakis czas jest ok a po chwili znowu jest to samo. Mam biały dekoder po telewizji n-adb 5800. Soft dekodera ostatnio zostal chyba z aktualizowany i nie wiem czy to wina tego czy moze ustawienia anteny?. Proszę o pomoc-moze ktoś z forumowiczów będzie potrafił mi pomóc. Dzięki

Być może dekoder się przegrzewa. Ustaw go w przewiewnym miejscu, ewentualnie zdejmij jeszcze górną pokrywę. To może pomóc. Jeśli nie, to jeszcze sprawdź kondensatory (czy nie powybrzuszane) - może być konieczna ich wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów :)

 

Piszę do Was z pytaniem, otóż nabyłem nc+ na kartę i mam nie lada problem, zakupiłem opcję z dekoderem + nagrywarką, wszystko podłączone, wydawałoby się, że zaraz zasmakuje chwili relaksu przed telewizorem, a tu klops, podczas pierwszego uruchamiania przy sprawdzaniu sygnału pojawił się problem. Dekoder widzi sygnał siłę praktycznie na 90%, ale jakość już tylko na 10-20%, i tylko w opcji na dwie anteny (jeden kabel), kiedy mam podłączony dekoder na jedną antenę, w innych opcjach, np. bez DiSEqC w ogóle nie widzi jakości, więc przesiedziałem na dachu pół dnia, łapałem nawet zalecane 60% w opcji na dwa kable, bo w innych cały czas 0%, i teraz moje pytanie, co jest nie tak, co robię źle, że w bez DiSEqC nie widzi jakości, a opcji na dwie anteny już tak?

 

Mam dekoder nbox, konwerter Technisat quad, do którego mam podpięty jeszcze inny dekoder (opcja Smart HD z TNK SD, tam śmiga wszystko).

 

Dziękuję za wszelkie poszlaki i porady,

Pozdrawiam Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to normalny objaw jeden z kilku że kondziory padają :szukaj:

Czyli dni mojego dekodera sa juz policzone?. Orientujecie się czy warto to wogóle naprawiać?.Mam umowe z nc+ ale dekoder jest moją własnością i nie wiem czy muszę to robić u nich w ich serwisie czy moge gdzieś indziej.

Umowa mi sie kończy za 2m. ale oni nie chca mi wypożyczyć dekodera od siebie bo ta kwestia poruszana już była wielokrotnie-cóż najwyżej stracą abonenta-bo jeżeli ten dekoder to złom to nie warto go już reanimować!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adik1990: kondensatory. Dekoder używany NIEODNOWIONY :(.

 

@krisss3114: jeżeli to jest BSKA/BSLA, to go przerób na Enigmę, za parenaście złotych magik Ci dodatkowo wymieni wszystko, co trzeba. Jeżeli nie i jeszcze na gwarancji - to wysyłaj do naprawy, jeżeli po gwarancji, to taniej wyjdzie kupić nowy (o ile jeszcze będziesz chciał te złomy). Albo poszukaj jakiegoś speca od TV, na necie jest info co trzeba wymienić, to też ci to powinien to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adik1990: kondensatory. Dekoder używany NIEODNOWIONY :(.

 

@krisss3114: jeżeli to jest BSKA/BSLA, to go przerób na Enigmę, za parenaście złotych magik Ci dodatkowo wymieni wszystko, co trzeba. Jeżeli nie i jeszcze na gwarancji - to wysyłaj do naprawy, jeżeli po gwarancji, to taniej wyjdzie kupić nowy (o ile jeszcze będziesz chciał te złomy). Albo poszukaj jakiegoś speca od TV, na necie jest info co trzeba wymienić, to też ci to powinien to zrobić.

A czy po takiej przerobce/naprawie bede mogl dalej korzystac z nc+ plus normalnie-dekoder jest z kartą sparowany-wymienić na inny w tym układzie nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już drugi kabel, zamontowałem, na obu antenach 55% +, mam nadzieję, że nie będę musiał dalej walczyć z anteną, bo w mojej lokalizacji naprawdę ciężko o utrzymanie 60%, no i czekam na aktywację, na infolinię nie mogę się dobić, a aktywacja smsem nawet nie wiem czy jest sprawdzoną opcją :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem deka ale nie wiem jak wkleić tu fotke-moim jednak zdaniem przynajmniej dwa te kondensatory są wybulwione tak u góry-no nic zadzwonie do nc+ jutro i zobacze co mi zaproponują bo szczerze mówiąc chciałbym ten dekoder już wymienić na jakiś inny i nie mam ochoty w niego inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Napisał, że dekoder jest jego, wykupiony na własność :idea:

 

Czyli dni mojego dekodera sa juz policzone?. Orientujecie się czy warto to wogóle naprawiać?.Mam umowe z nc+ ale dekoder jest moją własnością i nie wiem czy muszę to robić u nich w ich serwisie czy moge gdzieś indziej.

Umowa mi sie kończy za 2m. ale oni nie chca mi wypożyczyć dekodera od siebie bo ta kwestia poruszana już była wielokrotnie-cóż najwyżej stracą abonenta-bo jeżeli ten dekoder to złom to nie warto go już reanimować!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...