Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, ale co z tego? Nie napisali i nie dali info, ze wszyscy maja sie tam przeniesc. To dosyc wazna sprawa, jak sie przenosi kanal na inne parametry - jak kanal sie przenosi na inny transponder albo satelite to powinno sie dac info o tym podczas dzialania kanalu na starych parametrach ... Zadnego info o tym na kanale Eurosportu nie bylo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak macie własny sprzęt to nie marudźcie, że same się Wam kanały nie ustawiają :| Są wady i zalety posiadania własnego sprzętu, konieczność ręcznej zmiany takich rzeczy jest wadą, jak Wam nie pasuje to weźcie sobie dekoder od operatora. Czy nc+ nic nie zrobiło w tej sprawie? Mieliście kilka miesięcy na podmiankę na liście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pincet ale ja się nie żalę tylko piszę jak jest. Zresztą również musiałem sobie wyszukać kanał Eurosportu w wersji HD z nowych parametrów, poszperałem trochę w internecie i gra :) Dlatego sprzęt prywatny jest dla tych którzy w jakimś stopniu interesują się nowinkami satelitarnymi, a kto nie ma na to czasu i chce tylko włączyć i oglądać powinien wziąć dekoder operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze sie interesuje, dlatego mam wlasny - wiedzialem od poczatku, gdy bylo info, ze sa jakies nowe parametry dla Eurosportu, ale skoro dzialaly stare a byly lepsze bo bez tych wszystkich reklam od CP, to zostawilem sobie kanal na starych parametrach, to chyba logiczne ... NIe mam sprzetu od operatora, bo cenie sobie niezaleznosc i nie mam zamiaru dzialac na jakims szrocie z przemialu ...

Siedzialem w internecie troche, czytalem ,ale nawet na satkurierze nie bylo zadnego info o tym, ze wylaczyli finalnie stare parametry dla Eurosportu glownego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam problem, mam 2 dekodery i oba do tej pory działały OK, teraz działa tylko jeden (poziom sygnału 85% a na drugim poziom sygnału wynosi zero. Oba dekodery zasilane są z jednego talerza z jednego konwentera. Jak myślicie jaka może być przyczyna że nie mam sygnału na jednym dekoderze? Uważam że muszę sprawdzić wszystkie połączenia kablowe na nie działającym dekoderze, w końcu drugi dekoder działa wiec ustawienia anteny powinny być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie działania dekodera.

Mam dwa dekodery Turbobox+ oraz Box+ połączone w usłudze multiroom premium skrętką.

Wcześniej miałem problem z dekoderem turbobox+, który został wymieniony na nowy.

Mój problem jest następujący kiedy pojemność dysku w turboboxie+ jest zajęta w 80% to znika EPG na niektórych kanałach (Domo+ 46, Alekino+ 41 itd.) i muszę co 2 dni wyłączyć każdy dekoder z sieci i na nowo go uruchomić.

Dodam, że EPG na DOmo+ 131 jest i Alekino 53 też.

Czy ktoś jeszcze ma takie problemy, czy jest to spowodowane jakimiś wadliwymi dekoderami u mnie, czy po prostu oprogramowaniem?

Jeżeli przywrócę oba dekodery do ust. fabrycznych i wyczyszczę dysk to dekodery chodzą bez problemów przez dłuższy okres czasu.

 

Poza tym czy jest jakis sposób na wyłączenie opcji podczas przeglądania EPG na programie po naciśnięciu przycisku INFO i wybierania informacji o programach w dalszych godzinach, menu samoczynnie powraca do informacji o programie aktualnie oglądanym. Nie da się przeczytać opisu programu który będzie za 2 godziny, bo przeskakuje na program aktualnie oglądany. Strasznie to denerwujące, a wcześniej tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z pilotem. Posiadam Turbodekoder i multiroom z białym nboxem, oba jeszcze z n. Od jakiegoś czasu pilot w Turbo działa kiepsko - często trzeba mocniej wcisnąć przycisk albo wcisnąć go kilkukrotnie, bo za pierwszym razem nie ma reakcji. Czasem chcę wybrać jakiś kanał, np. C+ Sport, wpisuję 35, a dekoder reaguje tylko na 5 itp.

 

Początkowo myślałem, że to baterie, ale raz i drugi wsadziłem nowe baterie, wielkich rezultatów to nie dało. Myślałem też, że może dekoder jest kiepsko ustawiony i dlatego pilot nie łapie, ale dekoder od początku stoi w tym samym miejscu, a kiedyś takich problemów nie było. Wziąłem więc pilot od drugiego dekodera i tamten śmiga elegancko, zero opóźnień, dekoder momentalnie reaguje. Pilot od turbo w białym działa nieco lepiej niż przy turbo, ale zmiana kanałów także przebiega ciężko.

 

Problematyczne jest to też przy time-shifcie, bo chcę coś szybko przewinąć, później ciężko jest to zatrzymać jak dekoder za pierwszym razem nie reaguje itd.

 

Czy coś takiego nadaje się do wymiany? Co mam mówić w punkcie, żeby mnie facet nie spławił jak stwierdzi, że u niego działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Dostałem Wifibox+ podłączyłem no i działał.Wszystko ok wszystkie programy odbierał. Wracam ze świąt a tu sprawdź instalację antenową.No to sprawdzam wszystko wydaje się ok. Włączam ponownie działa ale nie wszystkie programy. I co ciekawe np: wszystkie C+ działają poprawnie siła i jakość na poziomie 70-80% prócz C+sport tu jakość 0% a siła wariuje od 9% do 85% w ciągu 5sekund. Inny przykład N sport HD działa super na kanałach 40 i 111 natomiast na 214 czyli N sport SD już nie ( sprawdź instalację komunikat i podobna sytuacja jak C+sport) Podobnie sprawa ma się z Eurosport HD 113 nie działa (znów komunikat i brak lub szalejący poziom sygnału) a już Eurosport2 HD 114 kanał działa pięknie z siłą i jakością 80%. Zaznaczę że podobnie jest z kanałami nie sportowymi. Tvp1Hd działa Tvp2Hd już nie. Wyszukać kanałów ponownie nie mogę gdyż poziom i siła sygnału wynosi 0% a chciałem również przywrócić ustawienia fabryczne lecz nie znam 4 cyfrowego kodu.Próby 1111 2222 itp nic nie dały. Wybieram się zwrócić wymienić dekoder. Wysłałem również zgłoszenie przez formularz kontaktowy ale cisza koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła wiadomość z formularza kontaktowego. Podobno przesłano nowe uprawnienia dostałem kod do przywrócenia ustawień fabrycznych i powinno wszystko zadziałać. Więc włączam dekoder na tvp1HD siła i jakość sygnału na poziomie 80% następnie wprowadzam kod dekoder wraca do ustawień fabrycznych chcę wybrać wyszukiwanie kanałów a tu niespodzianka siła i jakość sygnału 0%! A kilka sekund temu 80% było. I tak to zostałem bez tv. Więc mam nadzieje że wymienią mi ten wadliwy dekoder bez problemu. Zresztą napisałem wiadomość zwrotną do nich że chcę wymienić ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic nigdzie pisać, idziesz i wymieniasz dekoder..... ale jest jedno "ale" :-) Lista kanałów pobierana jest przez dekoder z transpondera (częstotliwości), której nie odbierasz (nsport SD) a więc jeśli uszkodzeniu uległ konwerter to po przywróceniu ustawień fabrycznych dekoder nie może zaprogramować kanałów bo nie ma sygnału z transpondera nsport SD (10.719/V) i dlatego pokazuje jakość 0 % :idea:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z canalplus sport online? Mi w przeglądarce Firefox alarmuje, że mam nieaktualny Silverlight -a przecież mam najnowszy, który wydano. Cóż począć? Jeszcze jakiś czas temu wszystko było ok.

 

Edit:

Usunąłem Silverlight, zainstalowałem raz jeszcze i już działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,wszystkim dziękuję za porady.Diagnoza "cyfra.tv" okazała się bezbłędna.Konwerter. Po wymianie konwertera wszystkie programy działają poprawnie i bezproblemowo. Sygnał na wszystkich kanałach o podobnych parametrach. Forum kolejny raz okazało się nieocenione. Formularz kontaktowy nc+ w tym temacie niestety zawiódł. Pierwszy kontakt bardzo fajny i rzeczowy natomiast drugi kompletna porażka. Pozostał jednak jeden mało może istotny feler. Chodzi o radio przez dekoder wi-fibox+ Niektóre stacje działają poprawnie a np eska go i zawarte tam radia grają około 20 sekund i nagle przestają. Ponowne włączenie znów 20 sekund i przestaje radio grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiły się u mnie problemy z odbiorem nc+.

 

Pierwszy raz problem wyskoczył 2 tygodnie temu w niedzielę. Nc+ odbieram na komputerze, mam kartę DVB-S2 + programator Phoenix, w który włożona jest karta. Karta Cameleon, jeszcze stara z Cyfry+, umowę już mam spory czas, coś ponad 3 lata. Wcześniej praktycznie w ogóle nie było żadnych problemów.

 

2 tygodnie temu, chciałem obejrzeć mecz Polska-Irlandia, a tu czarny obraz. Rachunki zawsze płacę na czas. Pomyślałem zaloguję się do ICA, zrobię reaktywację karty i prześlę uprawnienia. Ustawiłem ProgDVB na TVP1 HD i czekam, minęło kilkanaście minut i nic. Zrobiłem reaktywację jeszcze raz. Dalej nic. Przedzwoniłem na infolinię, mówią że oni nie widzą żadnego problemu, a uprawnienia mogą być przesyłane max. aż 24h. No to myślę, po meczu.... I faktycznie meczu nie obejrzałem.

 

Wkurzyłem się, ale co zrobić. Następnego dnia rano odpalam, obraz jest, wszystko wróciło do normy.

 

Ale minęły 2 tygodnie, wczoraj chcę obejrzeć coś w tv, znowu to samo.... Ciemność. Reaktywacja karty, minęły ok. 2 godziny obraz wrócił.

Tylko, ze tym razem szczęście nie trwało długo - dziś znów nie mogę nic obejrzeć - czarny obraz.

 

Muszę przyznać, że mega mnie to zdenerwowało. Za coś jednak ten abonament się płaci. Na infolinii na żadną pomoc nie mogę liczyć. Mówią, żebym włożył kartę do ich dekodera (którego de facto nie mam, brałem go od nich 3 lata temu na własność i sprzedałem), potem proponują Wi-Fi boxa, ew. obwiniają mój sprzęt i mówią że po ich stronie wszystko jest ok. No tylko, że niestety nie jest, bo nie mogę normalnie oglądać programów, jak dotychczas.

 

Czy ktoś mógłby coś doradzić? Nie mam pojęcia, co stoi za takimi utrudnieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...