Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam zamiar zmienić instalacje sat do NC+ , z 2 talerzy na jeden porządny z konwerterem monoblock quad ( astra hotbird )

Teraz mam mediaboxa i mr standard-2 dekodery i pomysł padł na taki oto zestaw http://www.hollex.pl/tani-zestaw/antena ... block-quad ,

pytanie do was bo myślę ze w zasadzie wiem jak to podpiąć do dekoderów , lecz wolę zapytać Was ... a wiec spojrzcie na obrazek konwertera

 

-mediaboxa podłączam 2 kablami ale do lewego i prawego wejścia do konwertera na zdjęciu czy po prostu np 2 wejscia z obojętnie ktorej strony ( lewe prawe ) konwertera i kolejno 3 wejscie konwertera 1dekoderMR i 4 wejscie konwertera 2dekoderMR

 

wiadomo że 2 wejscia -2 kable do mediaboxa z racji nagrywania , i kolejne 2 wolne na 2 dekodery MR ,

 

Dobrze to rozkminiłem ?

Jeśli post w nieodpowiednim kanale zamieściłem proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce na forum przez moderatora

 

Pozdrawiam i dzięki za info oraz pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem 10-cio letni konwenter na nowy na taki najtańczy http://www.neonet.pl/1_antenowy_konwert ... ingle.html i zaczęły się problemy...o ile siła sygnału jest na 90% i jakość na 74-75% to na kilku kanałach a może i więcej ale nie sprawdzałem jakość sygnału lata między 32 a 60% ( TVP2 HD, POLSAT HD, HBO HD i pewnie na kilku innych też.. ) Czy to wina taniego konwentera czy żle ustawiony? Jest ustawiony idealnie prosto konwenter i czy nim samym tez kręci się w lewo lub w prawo? Talerz 90cm i tuner arriva 100e...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem darmowego wifiboxa sagem, do tej pory używałem zwykłego boxa sagem, po podłączeniu tego nowego kilka kanałów nie odbiera: TVP1, MGM i jeszcze jakieś mniej ważne dla mnie, pojawia się komunikat sprawdź instalacje anteny :evil:

Niby nowszy model a takie problemy. Chyba czeka mnie wycieczka na dach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, mam pewien problem. Chcialem sobie podlaczyc dodatkowy sygnal antenowy do dekodera z MRP. Mialem wczesniej na drugiej antenie kabel i bylo ok. Teraz chcialem sygnal rozdzielic z kabla od glownego dekodera, kupilem rozdzielacze itp, niby wszystko podlaczam i dziala jak jest jeden dekoder wlaczony, jak wlacze oba to od razu robi sie zwarcie LNB. Czy to norma? Wiem ze w dekoderach konkurencyjnej stacji mozna tak smialo zrobic bo sam to robilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sygnału satelitarnego nie można rozdzielić na 2 dekodery ani w nc+ ani u innego operatora, tutaj masz fachowe wyjaśnienie, tylko kolejny kabel bezpośrednio z LNB (konwertera) - viewtopic.php?f=34&p=563666#p563666

 

"Gdy podłączymy zwykły rozgałęźnik - dwa tunery będą próbowały jednocześnie wysterować konwerter po swojemu, wg. potrzeb. Może to działać różnie, ale nigdy w 100% dobrze, a w najgorszym przypadku - może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu! Nie wolno tak podłączać dwóch tunerów satelitarnych do jednego przewodu z konwertera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialem sobie podlaczyc dodatkowy sygnal antenowy do dekodera z MRP. ...Teraz chcialem sygnal rozdzielic z kabla od glownego dekodera, kupilem rozdzielacze itp,

Jeśli korzystasz z usługi Multiroom Premium HD i masz dekodery mediaBOX+ (główny) oraz dekoder BOX+ (dodatkowy), możesz skorzystać z instalacji SCR. Wymienione dekodery współpracą z konwerterem Unicable®. Trzeba zmienić konwerter i zastosować dzielniki sygnału spełniające wymagania zawarte w opisie: http://forum.ncplus.pl/forum/files/faq_ ... er_SCR.pdf (opis dla starszych dekoderów). W nowych dekoderach konfigurację dla takiej instalacji (Tryb jednokablowy) przeprowadzamy na ekranie:

 

2qurz8j.jpg

 

Wybór "Tryb jednokablowy" w mediaBOX+ dostępny jest po wybraniu DWIE ANTENY na poprzednim ekranie.

 

[*]Włączenie "Tryb jednokablowy" uniemożliwia odbiór kanałów z satelity Astra 19,2E.

[*]Obsługa tego typu konwerterów jest również w dekoderach turboBOX+, ale nie działa w pełni poprawnie.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dekoderem dodatkowym do multiroom standard a mianowicie po podłączeniu do prądu pojawia się ekran o uruchamianiu dekodera i jest wyświetlany przez około 1 minutę. Potem ekran robi się czarny i pisze brak sygnału, tak jakby TV nie widział dekodera. Kabel HDMI sprawny bo na różnych kablach dzieje się tak samo. Poradzicie coś?

Dodam jeszcze że do tej pory działał dobrze tylko dzisiaj nie było prądu przez około godzinę i po tym już się nie załączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam multiroom na swoim ferdku 102e oraz na ichniejszym dekoderze sagemcom dsi83, i o ile na segemie u dzieci sam się "ustawia" pod nowe częstotliwości tak u mnie na ferdku jak coś zmienią robi się zonk.

W związku z tym mam pytanie czy na sagemie są gdzieś podane częstotliwości ( ja nie znalazłem w menu ) aby nie zawracać głowy tutaj na forum ? No chyba, że jest możliwość w inny sposób znaleźć parametry programów, które je niedawno zmieniły.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dzieki. Wlasnie tego szukalem. Napisze to samo co w innym poscie:

"Dlaczego nie bylo zadnego info, ze wylaczaja cokolwiek teraz w nC+? Nie mogli by dac jakiejs plansze na tym kanale, ktory zostal wylaczony przez 2 dni ze bedzie przeniesiony czy cos? Albo dawac info wczesniej przez jakis czas ze zostanie przeniesiony i podawac parametry?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...