Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po tych zmianach coś tam pogrzebałem demboxeditem ale za [beep]ę nie dodaje mi picon. Pobrałem sobie listę kanałów z tunera oraz ściągnąłem zestaw picon i po najechaniu na wybrany kanał podświetla się ścieżka do picony np. 1_0_1_3397  itd i pokazuje że do danego kanału jest picon po czym wysyłam powrotnie do tunera i jak nie było tak dalej nie ma picon na kilku kanałach. Coś robię źle tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli usterka wystąpi w APS możesz liczyć na wymianę na DSI83.

 

Tak jak kolega napisał, jeżeli masz problem z dekoderem DSI 87 to w każdym punkcie APS wymienią ci go na DSI83 za darmo bądź na model wyższy za dopłatą. Z DSI87 to już klasyka że pomimo dobrego sygnału występują błędy w odbiorze programu. Sam borykałem się z takim problemem, nie pomagał nawet twardy reset.

 

Dodam jeszcze że gdy dochodziło do zacinania kanału w zakładce diagnostyka ->parametry techniczne siłę miałem 90% a jakość 85%

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieramy pustą plansze.

 

a ) Wyłączyli ich bo nie zapłacili rachunku (emisja w kablu i internecie działa non stop)

b ) lub mają problemy techniczne.

 

Jak ich wyłączyli trwale i nie wrócą to przypominam, że kanał był

a ) gwarantowany i można wypowiedzieć umowe.

b ) można złożyć reklamacje na podstawie

 

RŚU z dnia 22.12.2014 rozdział X pkt 2 który brzmi:

Abonentowi przysługuje odszkodowanie za Awarię trwająca nieprzerwanie dłużej niż 24 godziny lub

dłużej niż łącznie 24 godziny w miesiącu kalendarzowym, pod warunkiem zgłoszenia przez Abonenta

reklamacji w tym zakresie. Wysokość odszkodowania stanowi kwotę 1/30 Opłat miesięcznych za usługi

dotknięte Awarią, z których Abonent korzystał, za każde kolejne rozpoczęte 24 godziny Awarii.

 

:wink:

Edytowane przez erwere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka rada potrzebna, więc poratujcie proszę. Założyłem instalację od nc+, kabel położyłem NS113, niecałe 15m. Antenę ustawiłem na kąty wszystkie i chciałem przystąpić do ustawiania bez miernika (bedę miał go jutro i liczyłem na szczęście :P). Włączyłem dekoder jest to wifi box+ sagemcomDSIW74 i nie pokazuje ani siły ani jakości. O ile jakość mnie nie zdziwiła to na siłę się deko wściekłem. Kabel pierwyj sort, końcówki zielone PCT zaprasowałem elegancko i siła 0. Podejrzenie padło na konwerter ale na starym z cp który chodził do końca też to samo. Jechać do punku z dekoderem i robić wojnę czy może jest jakiś myk który trzeba wykonać żeby ustrojstwo "ruszyło"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz mieć siłę, skoro w sat nie pocelowałeś. Jesli choć trochę namierzysz satelitę to i siła się pokaże.

 

Z tego co mi wiadomo siła jest zawsze jeżeli jest połączenie galwaniczne konwertera z dekoderem. Mniejsza, większa ale jest. Miałem tak np. z cp, gdzie konwerter leżący w pokoju już pokazywał siłę prawie 50%. Tutaj jest zero, i gdzie nie czytam i kogo nie pytam to każdy powiedział że albo konwerter albo dekoder walnięty.

 

Teraz już sam nie wiem co myśleć o tym, przecież ten konwerter musi łapać jakiś szum, nie ma cudów. Ten z cp na pewno łapał a teraz podłączony nie łapie :/ Kable na 100% git bo naziemna mi na nich chodzi i przestrzeliłem je miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, siła jest wtedy kiedy pocelujesz w jakaś satelitę, jak we właściwą to i jakość się pojawia.

 

Kolego cierpliwości i zwróć uwagę na kat pionowy bo bez tego możesz machać na prawo i lewo a nie trafisz. Początkujący zazwyczaj za mocno zadzieraja czasze do góry.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo siła jest zawsze jeżeli jest połączenie galwaniczne konwertera z dekoderem. Mniejsza, większa ale jest. Miałem tak np. z cp, gdzie konwerter leżący w pokoju już pokazywał siłę prawie 50%. Tutaj jest zero, i gdzie nie czytam i kogo nie pytam to każdy powiedział że albo konwerter albo dekoder walnięty.

 

Teraz już sam nie wiem co myśleć o tym, przecież ten konwerter musi łapać jakiś szum, nie ma cudów. Ten z cp na pewno łapał a teraz podłączony nie łapie :/ Kable na 100% git bo naziemna mi na nich chodzi i przestrzeliłem je miernikiem.

Pomocne do ustawienia anteny:

 

SatLex Digital :: Technika :: Kalkulatory :: Kalkulator AZ/EL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, siła jest wtedy kiedy pocelujesz w jakaś satelitę, jak we właściwą to i jakość się pojawia.

 

Kolego cierpliwości i zwróć uwagę na kat pionowy bo bez tego możesz machać na prawo i lewo a nie trafisz. Początkujący zazwyczaj za mocno zadzieraja czasze do góry.

 

Właśnie trochę podzwoniłem i trochę poczytałem, okazuje się, że dekodery marki sagemcom pokazują siłę podobno dopiero po trafieniu w satelitę. Szkoda tylko że nc+ daje instrukcję instalacji napisaną dla dekoderów innego producenta z której wynika, że siła pokaże się po prawidłowym podłączeniu zestawu, a jakość po ustawieniu anteny (powinna być uwaga, że nie dotyczy dekoderów sagemcom). Zmylił mnie też fakt, że w cp było inaczej. Właśnie tak sobie pomyślałem, że mimo użycia poziomicy i zrobienia wszystkiego zgodnie ze sztuką to kąt elewacji ustawiony w oparciu o podziałkę na uchwycie może być daleki od prawdy. Dzisiaj będę miał konkret miernik więc będę kręcił, ale że po drodze mam punkt nc+ to zalecę niech sprawdzą czy dekoder jest git, zajmie to 5 minut, a będę miał pewność co do sprzętu. Dam znać jak się temat zakończył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak tam dziś z odbiorem kanałów? Antenę mam dobrze ustawiona a dziś ewidentnie od mocnego wiatru od dobrych 2 godzin rwie sygnał i widać mozaikę ma ekranie, dowolny bl kanał choćby canal + sport. Lokalizacja Wrocław.

Edytowane przez Jawor86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...