Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2019 o 09:48, doxa123 napisał:

mam pilne pytanie, prosiłbym o pomoc. Mam dekoder PVR BOX+ 5800SX. Po braku prądu pokazuje ekran aktywacyjny, siłe sygnału, i obraz nie chce sie właczyć. resety itp nie pomagają, Setup na pilocie nie działa, dzwoniłem mieli coś tam zresetowac ale nie pomogło.

 

Pytanie drugie - chce ten dekoder wymienic na nowszy,  ale że umowe mam nie z NC+ a ze starą Nką pani przez telefon powiedziała że wymiana mi sie nie należy. Aczkolwiek jak sie uszkodzi itp to wymienią........generalnie zacinał sie już od dawna po wejściu w nagrania albo EPG. I teraz są dwa dekodery MediaBOX+ i 4K Ultra Box.  Czy pomiedzy nimi są jakies róznice w jakości obrazu itp ? telewizor mam plazme Panasonica,  4K i tak na razie raczkuje dopiero.  Za 4K pewnie coś trzeba płacić a i tak rachunek mam 70 zł wiec skłaniam sie ku MediaBox+

Skoro masz umowę jeszcze z "N" to na wymianę dostaniesz turboboxa. Mediabox, wifipremiumbox i ultrabox 4K tylko po przejściu na ofertę Platformy CANAL+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem co nie co i w pierwszej kolejności podejrzewałem konwerter. Mam problemy z kanałami z transponderów 11.449,11.488 i 11.508. Ale okazuje się, że te same częstotliwości z Astry również są problemowe. Więc to nie konwerter.Czyli pojawiło się jakieś silne zakłócenie w tym zakresie.Ktoś wie co to może być ?Jakiś router LTE ?Jak namierzyć źródło zakłóceń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, szunaj napisał:

Mam taki problem, do konwertera Unicable jest podłączony Evobox  oraz mini2000. Po odłączeniu tego mini i podłączeniu wifiboxa+ siła i jakość sygnału zero. Czy wifibox nie pójdzie na pojedynczym sygnale z Unicable czy  jest popsuty?

Wymieniłem dekoder podłączam nowy i to samo. Wymieniłem konwerter z Unicable na zwykły i wszystko śmiga. Więc ten Wifibox+ nie działa na Unicable podłączony do gniazda Legancy.

Edytowane przez szunaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szunaj napisał:

Wymieniłem dekoder podłączam nowy i to samo. Wymieniłem konwerter z Unicable na zwykły i wszystko śmiga. Więc ten Wifibox+ nie działa na Unicable podłączony do gniazda Legancy.

Do konwertera unicable podpięte są dekodery evobox i mini 2000 jednym kablem i po drodze rozgałęźnik? Czy każdy dekoder osobnym do konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, szunaj napisał:

zaczął właśnie od wciśnięcia tego "+" lecz to nic nie dało

Samo wciśniecie nic nie daje. Trzeba jeszcze zmienić DVB-S na DVB-S2.

Jeżeli jednak tak masz ustawione i brak sygnału, to dekoder do weryfikacji na innej, sprawnej instalacji. Podejrzane jednak że HD2000 dział na obydwu legacy, a Wifibox nie chce.

15 minut temu, szunaj napisał:

na zwykłym konwerterze wszystko śmiga

"Wszystko" czyli Wifibox? Na tej samej czy innej instalacji?

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, mam siłe sygnału 90 % a jakość 40 %. (turbobox+) Czemu tak jest ?  czym sie różni jakość sygnału od siły ?  czytalem kiedys że jakość dużo zalezy od podłączenia i samego kabla przy dekoderze, ale gmeram przy gniezdzie i nic to nie daje a kabel mam profesjonalny Van den Hul

Edytowane przez doxa123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...