Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, djadijos napisał:

Taki jest unicast. Im więcej STB tym gorzej z jakością jeśli nie ma dołączenia łącz i maszyn. Niestety ogólnoświatowa tendencja jest taka,że jakość spada. Mamy niby marketingowe cyferki typu 4K w VOD itp.,ale co z tego jak jakość to nie tylko rozdzielczość a przede wszystkim odpowiedni kodek i bitrate. Niestety rządzi tym wszystkim marketing, nie realne dane. Takim sposobem DVD lepiej wygląda niż pseudo streaming w player.pl, tidal itp. Ale ludzie wolą VOD bo "HD". Szkoda,że niestety pseudo. Tak samo coraz mniej ludzie chcą oglądać TV to ISP na maksa oszczedzają na niej. Bo zyski małe, a koszty też nie za niskie. Licencje itp.

Bo telewizja już nie ma racji bytu, większość nie ma czasu czekać na ulubiony film czy serial  a VOD oglądasz kiedy masz czas wolny a młodzież już tak nie ogląda telewizji. Ja pamiętam telewizje kiedyś a teraz to jest różnica.

Edytowane przez michal_dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michal_dragon napisał:

Bo telewizja już nie ma racji bytu, większość nie ma czasu czekać na ulubiony film czy serial  a VOD oglądasz kiedy masz czas wolny a młodzież już tak nie ogląda telewizji.

 

To fakt. Wyścig na liczbę kanałów w ofercie też nie ma już sensu. Może inea powinna pójść w kierunku platformy premium, bez kanałów śmieciowych  i na odciążonych łączach świadczyć tv wysokiej jakości?

 

Co do streamingu: rzeczywiście player+ itp to kaszana straszna. Ipla np. jakość na polsat sport premium 1 i 2 ma ok ale pozostałych kanałów oglądać się nie da ze względu na brak płynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, luk76 napisał:

 

To fakt. Wyścig na liczbę kanałów w ofercie też nie ma już sensu. Może inea powinna pójść w kierunku platformy premium, bez kanałów śmieciowych  i na odciążonych łączach świadczyć tv wysokiej jakości?

 

Co do streamingu: rzeczywiście player+ itp to kaszana straszna. Ipla np. jakość na polsat sport premium 1 i 2 ma ok ale pozostałych kanałów oglądać się nie da ze względu na brak płynności.

Ja np. bym chciał wziąć internet+ telewizja premium np. Polsat sport premium i podstawowe kanały a tak nie mogę i pewnie długo nie będę mógł. A budować mają u mnie podobno sieć w 2019/20 Inea i zobaczę czy rzeczywiście będzie bo teraz mam beznadziejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djadijos napisał:

Taki jest unicast. Im więcej STB tym gorzej z jakością jeśli nie ma dołączenia łącz i maszyn. 

 

Chyba pomyliłeś unicast z adaptive streaming a to są dwie różne rzeczy działające na zupełnie różnych warstwach.

Edytowane przez mattem
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Celtic napisał:

Dzięki za screeny i video jakości hiway. Dobrze, że zostałem na starym dekoderze i będę odchodził z INEI, zostawię tylko internet.

No i co się stało z @radier ? jakoś ucichł, a taki był wygadany jaki to wspaniały hiway jest.

 

Zawsze chwaliłem funkcjonalność i elastyczność platformy HiWay. O jakości tylko pisałem w kontekście C+ UHD, który był w testach. Mecze Ekstraklasy wyglądały wyśmienicie.

 

Na jakość nie mogę narzekać. Posiadam 48" TV z matrycą 120Hz (bardzo udana seria H6400 od Samsunga z 2014 roku). Poprosiłem znajomego o sprawdzenie Europsort 2 i ma takie same artefakty blokowe wkoło logo (aktualnie kolarstwo), a posiada moduł CAM. Tak jak ktoś mądry pisał, że z 3mbit cudów nie będzie i to nie wina Inei czy Hiway.

 

Jakieś jeszcze uwagi personalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do funkcjonalności hiway to chyba nikt większych zastrzeżeń nie ma. Tylko na co komu ona jeżeli jakość transmisji jest w wielu przypadkach poniżej krytyki . Tu nie chodzi o eurosport bo akurat dla tego kanału pole manewru inea jest ograniczone - jak ktoś słusznie zauważył - słabym bitratem z sat.  Ale jest cała masa innych programów nie nadających się do normalnego oglądania na hiway a wyglądających ok na module cam czy dekoderach na koncentryku. I tu inea ma się czym wykazać - szkoda, że nic nie robi w tym kierunku uważając, że wszystko jest ok. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, radier napisał:

Zrób listę tych kanałów to postaram się wspólnie ze znajomym z modułem CAM zrobić porównanie.

 

Na początek proponuję te między którymi różnicę widać gołym okiem a które są dość popularne (na śmieciowych kanałach nie przyglądałem się):

 

TVP 3 Poznań

TVP Info

TVN (w czasie "Dzień dobry TVN" doskonale widać różnicę bo leci pasek z informacjami na dole)

TVN 24 BIS

Polsat Sport News

National Geo

Cała paczka C+ (ktoś o niej wspominał że wygląda słabo)

 

Tylko co istotne: wyłącz wszelkie upłynniacze w tv - porównanie musi być na natywnym przesyle sygnału, inaczej to nie ma sensu. I druga sprawa: np na nat geo czy tvn niektóre audycje wyglądają ok, niektóre nie. Dla mnie nie do zaakceptowania są drgania obrazu (jakby za mało klatek/s puszczali?) identyczne jak w player+ czy ipli (tu akurat za wyjątkiem polsat sport premium 1 i 2).

 

Jeżeli jako tester masz jakieś przełożenie na inea - zwróć im na to uwagę. Ja z przyjemnością pozbędę się swoich abo w nc+ i cp na rzecz hiway. Ale jakość nie może tak drastycznie odbiegać od sat. W końcu to niby jest "tv nowej generacji".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, radier napisał:

Zrób listę tych kanałów to postaram się wspólnie ze znajomym z modułem CAM zrobić porównanie.

 

//Edit

Pojawiła się nowa aktualizacja na HiWay.

 

Przy okazji info z branży: https://www.telko.in/polsat-podwyzsza-operatorom-stawki-za-swe-kanalyc50ab965854d7327b497b85533ea48be.jpg6372955a2b53e1841ba90b1f4382214a.jpg

 

 

Soft był już w zeszłym tygodniu, myślałem coś poprawią ale żadnych zmian nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2019 o 21:25, radier napisał:

Zrób listę tych kanałów to postaram się wspólnie ze znajomym z modułem CAM zrobić porównanie.

 

W dniu 1.07.2019 o 22:07, luk76 napisał:

 

Na początek proponuję te między którymi różnicę widać gołym okiem a które są dość popularne (na śmieciowych kanałach nie przyglądałem się):

 

TVP 3 Poznań

TVP Info

TVN (w czasie "Dzień dobry TVN" doskonale widać różnicę bo leci pasek z informacjami na dole)

TVN 24 BIS

Polsat Sport News

National Geo

Cała paczka C+ (ktoś o niej wspominał że wygląda słabo)

 

Tylko co istotne: wyłącz wszelkie upłynniacze w tv - porównanie musi być na natywnym przesyle sygnału, inaczej to nie ma sensu. I druga sprawa: np na nat geo czy tvn niektóre audycje wyglądają ok, niektóre nie. Dla mnie nie do zaakceptowania są drgania obrazu (jakby za mało klatek/s puszczali?) identyczne jak w player+ czy ipli (tu akurat za wyjątkiem polsat sport premium 1 i 2).

 

Jeżeli jako tester masz jakieś przełożenie na inea - zwróć im na to uwagę. Ja z przyjemnością pozbędę się swoich abo w nc+ i cp na rzecz hiway. Ale jakość nie może tak drastycznie odbiegać od sat. W końcu to niby jest "tv nowej generacji".

 

 

 

@radier jak wypadły testy porównawcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi objętej programem POPC. Wiosną INEA poprowadziła przez wieś światłowód,ale tylko do granicy działki.W czwartek odbyło się spotkanie  z przedstawicielem INEI. Gościu mówił,że w ciągu tygodnia będą chodzili ludzie od nich i będą podpisywać z mieszkańcami list intencyjny(tak to nazwał).Ten list nie będzie wiążący i nie oznacza podpisanej umowy.Powiedział również,że aby mieć światłowód podciągnięty do domu to musimy podpisać dwuletnie umowy na dowolną usługę.Te umowy będą podpisywane za ok. rok,ponieważ wtedy będzie chodziła ekipa i i podpinała światłowód do domów.Jeżeli chciałbym ten światłowód później(kiedy ekipa pójdzie w inne rejony) to oni mi policzą to  podłączenie według cennika.Chciałbym się zorientować czy to prawda.Chcę mieć światłowód w domu,ale w tej chwili nie podpiszę z nimi żadnej umowy.Umowę na internet mam ważną jeszcze ponad 1,5 roku i nie będę niczego kombinował tym bardziej,że cenowo oferta INEI jest mało atrakcyjna.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak jest w tym roku, ale w 2015 roku w czerwcu chodzili i podpinali u mnie światłowody w domu i to było niewiążące. W sierpniu można było podpisać umowę z operatorem. Natomiast jeśli nie chciałbym się podłączać od razu to dopiero byłoby później płatne zakładanie gniazda. W każdym razie nie musiałem podpisywać żadnej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzy miesiące temu podłączenie do domu (wykop kretem + demontaż/ułożenie kostki + instalacja gniazdka) było bezpłatne przy zawarciu umowy na 2 lata. Światłowód leżał przy granicy działki niecały rok i w tym czasie zostawiłem sobie neostradę na czas nieokreślony by móc w ciągu 30 dni zrezygnować i przejść na światło. Neo miałem max. 16 Mbit/s więc specjalnie się nie zastanawiałem nad zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...