Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanko do osób mających hiway. Czy widzicie jakąś różnicę w jakości obrazu w porównaniu z dekoderem adb? Mam całkiem wypasiony tv za który sporo musiałem zapłacić. A jakość materiałów z tego dekodera to dno i muł. Dla porównania każde inne źródło YT, netflix, xbox to poprostu miód a inea?...... Cisną się niecenzuralne słowa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jakość kanałów na hiway to porażka, już mi się nawet nie chce do nich pisać ani dzwonić bo zawsze twierdzą że jest wszystko ok. To tak jak kopalnie się z koniem,jest brak płynności chociażby na kanałach sportowych Polsatu,a przy dynamicznych scenach pikseloza że patrzeć na to nie można. Pytałem czy to jeszcze jest w fazie testów czy pełnowartościowy produkt, to twierdzą że pełnowartościowy, to im napisałem że powinni rozważyć obniżkę ceny przynajmniej o połowę,bo w obecnej sytuacji nie to warte tych pieniędzy które sobie życzą. Ogólnie kontakt z nimi jest kiepski mam wrażenie że nie rozumieją co się do nich mówi, także podsumowując ten cały hiway nie nadaje się do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł cam  bije na głowę te dekodery które się tylko zawieszają  hiway programow sd nie da sie oglądać a  programy hd  mają niekiedy jakoś sd zwłaszcza na transmisjach sportowych  na żywo jednym plusem na hiway jest przesuwanie programów do tyłu nic więcej 

Edytowane przez polinik18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, apollo napisał:

Panowie pytanko do osób mających hiway. Czy widzicie jakąś różnicę w jakości obrazu w porównaniu z dekoderem adb? Mam całkiem wypasiony tv za który sporo musiałem zapłacić. A jakość materiałów z tego dekodera to dno i muł. Dla porównania każde inne źródło YT, netflix, xbox to poprostu miód a inea?...... Cisną się niecenzuralne słowa.

 

Najprostszy dekoder czy cam na koncentryku bije na głowę hiway. Inea wprowadziła tą technologię bez przygotowania i rzetelnej fazy testów. Na ten moment hiway to katastrofa i trzeba być naprawdę ślepym by nie dostrzegać tej fatalnej jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, luk76 napisał:

 

Najprostszy dekoder czy cam na koncentryku bije na głowę hiway. Inea wprowadziła tą technologię bez przygotowania i rzetelnej fazy testów. Na ten moment hiway to katastrofa i trzeba być naprawdę ślepym by nie dostrzegać tej fatalnej jakości obrazu.

 

Ja musiałem trochę przekonfigurować ustawienia wyświetlania/filtrowania obrazu w TV bym był zadowolony. Niestety muszę przyznać że względem Netflixa to jednak różnica jest znaczna. Najbardziej mnie boli, że C+ są słabej jakości jak na kanały dodatkowo płatne. Zgłaszałem to, ale odpowiedź była, że według Inea wszystko jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrSpectro napisał:

 

 

Ja musiałem trochę przekonfigurować ustawienia wyświetlania/filtrowania obrazu w TV bym był zadowolony. Niestety muszę przyznać że względem Netflixa to jednak różnica jest znaczna. Najbardziej mnie boli, że C+ są słabej jakości jak na kanały dodatkowo płatne. Zgłaszałem to, ale odpowiedź była, że według Inea wszystko jest ok.

 

 

No i właśnie to, że nie dostrzegają problemu bardzo źle rokuje tej "telewizji". Ja porównywałem bezpośrednio z nc+, program do programu i widać było na niektórych kanałach olbrzymią różnicę na niekorzyść hiway. 

A u rodziców na module cam w WTK obraz to żyleta w porównaniu do tego co serwuje inea.

 

Ustawienia tv typu motion picture itp z jednej strony pomagają ale z drugiej tworzą też efekt opery mydlanej. Dla mnie hiway w obecnej formie to zmarnowany potencjał. Niech będzie nawet droższy ale niech przypomina normalną tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to nagrać, ale efekt nie oddaje rzeczywistości. Jak dla mnie to rozdzielczość jest ok, ale obraz skompresowany jest za bardzo. Nie wydaje mi się, by nadawcy aż tak kompresowali swój sygnał (może się mylę). Według mnie Inea to kompresuje dodatkowo jakimś słabo ustawionym kodekiem. Na ekranie 36" da się to oglądać i nie rzuca mi się w oczy, ale na 65" już tak różowo nie jest. Dodam, że kanały 4K wyglądają ok, do nich nie mam zastrzeżeń.

 

Update:

Przykład z Eurosport 2 - nagrane przed chwilą. Trudno się to ogląda niestety.

https://1drv.ms/v/s!AmQKBiyk2l0oxHWa7ffSzAvTOPd5

Wygląda to w tej chwili jak tani streaming.

Edytowane przez mrSpectro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mrSpectro napisał:

 

Update:

Przykład z Eurosport 2 - nagrane przed chwilą. Trudno się to ogląda niestety.

https://1drv.ms/v/s!AmQKBiyk2l0oxHWa7ffSzAvTOPd5

Wygląda to w tej chwili jak tani streaming.

 

Tak właśnie wygląda hiway. Bitrate jest zmienny i na tym samym kanale niektóre audycje będą mieć jakość akceptowalną a inne tragiczną, jak na pokazanym przykładzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewać można po Inei.

 

Poszli głównie w Internet A TV  traktują jako dodatek.

 

Teraz mam  chwilowo  podgląd  na Vectre  w Ustce  i DVB  C i kanały  niekodowane  wyglądają  lepiej niż  w Inei. (HD  na pewno.  SD wygląda różnie  TV SŁUPSK   nawet  dobra  jakość).

 

 

Dziś  moja  przygoda  z Inea skończyła się  po ponad  20 latach  i nawet  po złożeniu  wypowiedzenia  nawet  nie zadzwonili żeby  cokolwiek zaproponować. A chciałem  wybrać   pakiet za 170 + multiroomy.

 

Rozumiem że  z TV zysk jest  mały ale klient  to klient.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bugmenot napisał:

Akurat w tym przypadku to bym powiedział, że tak wygląda Eurosport 2, dosył z satelity ma średnio 3 Mbps...

 

Eurosport 2 w nc+  na pewno tak nie wygląda, więc to problem po stronie transkodowania przez inea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luk76Tak właśnie wygląda, bo i inaczej nie może...

http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12284&pid=10512&sec=0&live=65&lang=fr&af=1

 

Screen-Shot-2019-07-01-at-11-42-47.png

 

Porównanie trzeba zrobić na Canal+, Nat Geo, Polsat Sport Premium czy innych kanałach, które do czegokolowiek na satlicie się nadają. Eurosport 2 do nich nie należy (patrz wyżej).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, patryszq napisał:

... ale Pan @radier  przecież jakoby był testerem i propagował i " tak bardzo " promował tu HAJŁEJ jaka to jakość , jaka to nowość - czyli co tylko on jeden ma wybitną jakość a reszta dostała tv o smaku MPEG , nieładnie Panie @radier 

 

 

Jak w testach było kilka/naście dekoderów to i przepustowość pozwalała na emisję - przynajmniej części - kanałów z dobrą jakością. Teraz jak hiway jest już "produkcyjny" i dekoderów jest więcej to i jakość sukcesywynie spada. I spadać pewnie będzie dalej skoro inea nie ma sobie nic do zarzucenia. 

 

Sama technologia jest przyszłościowa i hiway mógłby stać się naprawdę top tv. Tylko trzeba tym umiejętnie zarządzać i nie ciąć nakładów i kosztów na każdym kroku  A że nowy właściciel chce tylko wydrenować z inea kasę to będzie jak jest albo i gorzej.

 

 

29 minut temu, bugmenot napisał:

@luk76Tak właśnie wygląda, bo i inaczej nie może...

http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12284&pid=10512&sec=0&live=65&lang=fr&af=1

 

Screen-Shot-2019-07-01-at-11-42-47.png

 

Porównanie trzeba zrobić na Canal+, Nat Geo, Polsat Sport Premium czy innych kanałach, które do czegokolowiek na satlicie się nadają. Eurosport 2 do nich nie należy (patrz wyżej).

 

Bez jaj. U mnie ES2 w nc+ na vu uno 4k wygląda tak:

https://ibb.co/FmfYy65

 

es2nc.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez luk76
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luk76 No jak pokazujesz statycznego snookera to nie dziwne.

Zrób screena jak coś się na ekranie dzieje (tak jak mój podczas wyścigów motocyklowych), nawet ten jingiel z wodą, który jest wielką pikselozą ;).

Screen-Shot-2019-07-01-at-11-43-26.png

Zresztą jak patrze na powiększenie Twojego zrzutu to tam też widać plamę zamiast podłogi i artefakty na zaokrągleniach stołu gdzie zmienia się kolor ;).

Tyle, że logo się nie rozjechało bo na ekranie brak akcji...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luk76 napisał:

Jak w testach było kilka/naście dekoderów to i przepustowość pozwalała na emisję - przynajmniej części - kanałów z dobrą jakością. Teraz jak hiway jest już "produkcyjny" i dekoderów jest więcej to i jakość sukcesywynie spada. I spadać pewnie będzie dalej skoro inea nie ma sobie nic do zarzucenia.

Taki jest unicast. Im więcej STB tym gorzej z jakością jeśli nie ma dołączenia łącz i maszyn. Niestety ogólnoświatowa tendencja jest taka,że jakość spada. Mamy niby marketingowe cyferki typu 4K w VOD itp.,ale co z tego jak jakość to nie tylko rozdzielczość a przede wszystkim odpowiedni kodek i bitrate. Niestety rządzi tym wszystkim marketing, nie realne dane. Takim sposobem DVD lepiej wygląda niż pseudo streaming w player.pl, tidal itp. Ale ludzie wolą VOD bo "HD". Szkoda,że niestety pseudo. Tak samo coraz mniej ludzie chcą oglądać TV to ISP na maksa oszczedzają na niej. Bo zyski małe, a koszty też nie za niskie. Licencje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...