Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to dobra informacja, nie można w kółko narzekać, oby za tym szedł postęp w tworzeniu ciekawej oferty telewizyjnej wraz z jakością HD.

Analog jest powoli wygaszany. Na nowych lokalizacjach w analogu jest już tylko jakieś 30 kanałów, te z DVB-T i WTK, TV Wielkopolska itp., prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości analog w ogóle zniknie z Inei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując Satkurier:

 

W poniedziałek, 23 lutego br. Telewizja Puls rozpocznie nadawanie kanału PULS 2 HD. W pierwszym etapie kanał trafi do oferty największych operatorów kablowych w Polsce, takich jak Vectra i Inea.

 

. Od 26 lutego 2015 roku TV Puls HD wejdzie do oferty sieci kablowej Inea.

 

Dlatego myślałem że od dzisiaj będzie Puls 2 HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak teraz wygląda sprawa z podłączeniem komputera kablem do modemu? Jeszcze 2 lata temu jak podpisywałem umowę, trzeba było podawać mac karty sieciowej komputera i tylko on podłączony działał. Tydzień temu podpisałem umowę w innej lokalizacji i monter stwierdził że tego juz nie ma i każdy komputer podłączony do modemu zadziała. Mac się już nie zgłasza. Faktycznie działa tak jak mówił, a jak to wygląda na starych umowach, gdzie mac był podany? Dalej działa tam tylko ten jeden komputer, czy zmieniło się to i każdy podłączony przyznany będzie miał dostęp do sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Puls2 HD - jeśli czyta się informację, że kanał nadaje od 23.02 w INEA, to oznacza, że nie zawsze u abonenta:) jak zawsze z poślizgiem, aż żal pisać...

W tym samym artykule była też informacja o 26.02. Pójdą na kompromis i włączą 1.03 :D

A o Comedy Central HD coś tobie wiadomo?
Nie, ale to ten sam nadawca, więc całkiem możliwe, że się niedługo pojawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszego listu INEA:
Informujemy również, iż ze względów technicznych od dnia 4 maja br. zaprzestaniemy świadczyć w technologii analogowej następujące programy ...

Dodam do tego z innego listu o analogu:

Informujemy również, iż ze względów technicznych od dnia 4 maja br. nastąpi zmiana częstotliwości programu Tele5 z K-32 (559,25 MHz) na S-23 (343,25 MHz). Dzięki wprowadzonym zmianom w zestawie programów poprawi się jakość świadczonej Państwu usługi telewizyjnej, a w przyszłości zyskamy możliwości techniczne do rozwoju oferty o kolejne nowe programy i usługi.
Zatem całość zmian na 4 maja w analogu jest wielce obiecująca, stawiają na jakość.

Przyszłość to rozwój oferty, marazm jeszcze jednak potrwa.

 

Była ostatnio wzmianka o przyszłości analogu w Inea, właśnie seniorzy którzy od lat trwają w pakiecie analogowym dostali pismo kolejnej usilnej akcji cyfryzacji w Inea.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż czeka na Państwa dekoder cyfrowy z pakietem telewizyjnym Oszczędny i dostępem do ponad 50 programów, w tym bardzo popularnych sportowych kanałów Family Sport i Orange Sport, kanałów dla miłośników kina - Polsat Romans i Stopklatka TV, czy programu dla wymagających mocnych wrażeń - Fokus TV. Dekoder można zamówić w jednym z naszych biur lub punktów sprzedaży oraz za pośrednictwem Infolinii, [...] Kurier dowiezie Państwu sprzęt bez żadnych dodatkowych opłat. [...] Dodatkowo, każdy kto odbierze dekoder do końca marca br. otrzyma w prezencie pełną ofertę Canal+ za darmo na 2 miesiące. W związku z powyższym zachęcamy do pilnego kontaktu z Infolinią INEA, bądź wizyty w biurze obsługi Abonenta w celu umówienia terminu dostawy dekodera.

[...]

Jednocześnie chcemy Państwa zapewnić, iż zrobiliśmy wszystko, aby zachować ceny naszych usług na tym samym poziomie. Jednakże, dodatkowy wzrost kosztów utrzymania sieci, zwiększone opłaty ponoszone przez INEA na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (m.in. ZAiKS) i zwiększone koszty dostarczenia sygnału analogowego spowodowały, iż konieczne jest zwiększenie od 1 kwietnia 2015 roku opłaty abonamentowej Państwa pakietu telewizyjnego o 2,00 (dwa) zł miesięcznie. Podkreślamy i gorąco zachęcamy do tego, aby skorzystali Państwo, bez żadnych dodatkowych opłat, z odpowiednika tej oferty w usłudze cyfrowej, zyskując jeszcze więcej programów i dostęp do nowych funkcjonalności, jakie oferuje technologia cyfrowa.

Wszystko za tę samą opłatę!

[...]

Skrobnęli tym razem dosyć przekonująco, jednak co z tego gdy bełkot uwielbienia przez Inea cyfry nijak ma się do rzeczywistego przejścia z analogu. Zamiast się wysilać, mogli doliczyć te 2 zł bez zawracania głowy.

W BOA okazało się, że umowa na 24 miesiące, trochę niejasności co do podwyżki o 2 zł od 1.04 po przejściu na cyfrę.

Piszą "czeka", "zamówić", "dostawa" a faktycznie chcą przywiązać klienta do umowy na okres dłuższy niż w zwykłej promocji (18 mies.). Dziś umowa na czas nieokreślony ze standardową opłatą, a otrzymanie dekodera to 24 miesiące i bonus podwyżki (do opłaty standardowej) zwłaszcza po okresie przywiązania jak się zapomni o terminie.

Moim zdaniem jeśli Inea rzeczywiście chce sprawnie uwolnić kanały zajmowane przez analog powinna wreszcie inaczej to przeprowadzić, bo kolejny raz powielają zasadę "domokrążcy". Tak "domokrążcy", w 2012 przy starcie DVB-T emerytom często wmawiali, że w kablówce nadal będzie dostępny przekaz analogowy i ostrzegali przed naciągaczami. Potem rozpoczynają akcje "przejdź na cyfrową" ... czeka dekoder i "*" gwiazdki z drobnym druczkiem. U mnie seniorzy dają się przekonać do DVB, jeszcze czas pokaże czy C czy jednak T. Dwa metry kabla, antena i oferta bez gwiazdek kontra "czekający dekoder" z gwiazdkami od Inea. Zamiast zachęcić to coraz bardziej zniechęcają do DVB-C.

Inna rzecz to zmiany cen dla mulitroom, wielu jeszcze zamiast tego ma kolejne starsze TV po analogu.

 

 

 

Przy okazji co do jesienna promocja v 3.0

Macie tu link do tej promocji na neta (jest wciąż aktualna): http://1drv.ms/1CTOiw3

 

Dajcie znać jak Wam poszło podpisywanie umowy i najważniejsze nie dajcie się spławić :read:

W BOA na Rzeczypospolitej już się nie da, może dałem się spławić bo nie za bardzo mnie zmiana interesowała, ale ponoć obowiązywała tylko 2 miesiące.

 

 

Dzięki. Po prostu zostawiam neta najemcy i się zastanawiam czy mu net zadziała, czy będę musiał może jego Mac zgłaszać.
Najlepiej sprawdź co masz w e-boa. Faktycznie uwalniali MAC, jednak ja w dwóch lokalizacjach mam inne wpisy, tj. u siebie w e-boa nr MAC mam zresetowany przez INEA (jakiś losowy z liczbami 0 i 6), a w drugiej lokalizacji nadal MAC terminala - nie miałem okazji tam sprawdzić czy pomimo to pójdzie inny sprzęt (MAC) bez zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_v Najlepiej sprawdź co masz w e-boa. Faktycznie uwalniali MAC, jednak ja w dwóch lokalizacjach mam inne wpisy, tj. u siebie w e-boa nr MAC mam zresetowany przez INEA (jakiś losowy z liczbami 0 i 6), a w drugiej lokalizacji nadal MAC terminala - nie miałem okazji tam sprawdzić czy pomimo to pójdzie inny sprzęt (MAC) bez zmiany.

 

Spojrzalem do e-boa, faktycznie mam numer z liczbami /numer, ponieważ mam dwa terminale, a następny jest kolejnym/.

Kiedys były "literocyfry" przedzielone lacznikami.

 

.....Po prostu zostawiam neta najemcy i się zastanawiam czy mu net zadziała, czy będę musiał może jego Mac zgłaszać.

 

Nie wiem czy nie będzie musial, inea za każdy dodatkowy mac kaze sobie placic.

Mam pytanie, czy ktoś uruchomil modem cisco epc3212 pod win7_x64, i ma siec po usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MAC, może ktoś będzie takiej informacji potrzebował, to informuje co wyszło w rzeczywistości. W eboa ciągle jest zgłoszony Mac mojego komputera, jednak mimo że tak jest, inea juz widocznie nie filtruje po Mac. Podłączyłem po kablu 2 różne laptopy na zmianę do testu i bez problemu z internetem łączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał disco polo music i muzo.tv juz dostępny.

 

U mnie nadal obydwa niedostępne. Pozostaje czekać na oficjalny komunikat naszych ekspertów którzy sami nie wiedzą kiedy co u nich będzie a informują o tym różne strony internetowe..

 

 

 

Była ostatnio wzmianka o przyszłości analogu w Inea, właśnie seniorzy którzy od lat trwają w pakiecie analogowym dostali pismo kolejnej usilnej akcji cyfryzacji w Inea.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż czeka na Państwa dekoder cyfrowy z pakietem telewizyjnym Oszczędny i dostępem do ponad 50 programów, w tym bardzo popularnych sportowych kanałów Family Sport i Orange Sport, kanałów dla miłośników kina - Polsat Romans i Stopklatka TV, czy programu dla wymagających mocnych wrażeń - Fokus TV. Dekoder można zamówić w jednym z naszych biur lub punktów sprzedaży oraz za pośrednictwem Infolinii, [...] Kurier dowiezie Państwu sprzęt bez żadnych dodatkowych opłat. [...] Dodatkowo, każdy kto odbierze dekoder do końca marca br. otrzyma w prezencie pełną ofertę Canal+ za darmo na 2 miesiące. W związku z powyższym zachęcamy do pilnego kontaktu z Infolinią INEA, bądź wizyty w biurze obsługi Abonenta w celu umówienia terminu dostawy dekodera.

 

Ci to umią zażartować z tymi popularnymi kanałami sportowymi ;) Jeden sport tylko w nazwie i popularność ma chyba w kierownictwie tej firmy, a drugi utracił popularnośc po tym jak zdjeli z niego newsy sportowe. Jednak z tym Canal + za darmo to jest dla tych klientów coś atrakcyjnego, mogli darować sobie kpiny o tych kanałach z początku i od razu przejśc do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...