Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzwoniłem do UPC z zapytaniem czy mogę mieć ich usługi, pan mi odpowiedział że nie, jestem z południowej wielkopolski, inea u mnie na wiosce pobudowała wszystko w POPC jakieś 3 lata temu.
Również wchodząc na stronę getfiber.cośtam.pl pokazuje mi że mogę mieć Orange, tmobile i inea(wszystko straszna drożyzna).

U mojego znajomego 8 km dalej w tym roku położyli mu kable od inei i on już może mieć UPC, sami się nawet na przystankach reklamowali.

Ogólnie kable które inea kładła w ramach POPC, czyli za grube unijne pieniądze, dostała odgórny prykas(chyba unijny?) że mają uwolnić kable dla innych operatorów, nie rozumiem dlaczego niektórzy w ramach POPC mają dostęp np. do UPC inni nie, ogólnie jak kolega parę postów wyżej pisał [beep].

PS.
Ciekawe jak z tym Polsatem wyjdzie.

PS2
Zapomniałem dodać że od inei mam neta 300/300[

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 23:53, michalx1974 napisał:

 

 

@Falcon

Dzięki za info.

 

A czy Hiway zamiast Inteka na tym  Alcatel G-241W-A, następnie router w drugiej części domu ( hiway musiał by być podłączony do drugiego routera).

 

Czy taka opcja będzie działać bez problemu?

 

Kolega cię wprowadził w błąd, Intek może być podłączony po skrętce, ale nie będzie działał za twoim routerem. Musi być podłączony do Nokii. Hiway będzie działał bez problemu.

Edytowane przez Siwariusz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 16:02, andi napisał:

Mnie już nic nie zdziwi po tym jak usłyszałem od pracownika INEI, że przecież Polsaty Premium są w INEI emoji1751.pngemoji1751.pngemoji1751.pngemoji1751.pngemoji1751.png



To mógłby jeszcze się podzielić informacjami,  ile będą kosztować, na jakich pozycjach się znajdują :D  

Od czasu do czasu  przełączam wszystkie kanały i  nic nowego nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Falcon napisał:

Jak to wieki temu i tylko do HW? A taki Discovery Historia albo radio "Nowy Świat"?

Radia nie  ma w HW 

14 godzin temu, PowerTV napisał:

Kiedy ostatni raz INEA dodała jakieś kanały do swojej oferty?

Ostatnia aktualizacja oferty miała miejsce  1 października. Operator do oferty Hiway  dodał  Nat Geo People i  Fox Comedy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2020 o 23:19, PowerTV napisał:

Kiedy ostatni raz INEA dodała jakieś kanały do swojej oferty?

 

Wiesz jak inea coś dodaje to ostatnio jest jakiś cud ?, albo jest w dodatkowym pakiecie, albo wyłącznie w Hiway.

A coś masz do zaoferowania ?

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Anielka1122 napisał:

Bez wątpienia mogłaby się nieco zwiększyć ramówka o nowe kanały. Szczególnie te hobbystyczne pokazujące jak coś zrobić. Ostatnio stałam się ich fanbką. Interesuje mnie szczególnie stolarka i renowacja mebli.

czy chcesz tylko oglądać?, czy też realizować pomysły?

 

9 godzin temu, Falcon napisał:

To może zainteresuje Cię program "Projekt lady" w TVN. Nie oglądałem, ale podobno niezłe meble użytkowe tam robią, zwłaszcza lady sklepowe.

oglądałeś choć jeden odcinek? bo ja nie, ale wg stacji tvn jest to raczej program o tematyce obyczajowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów Hiway

BBC Lifestyle nowość.

https://www.facebook.com/202184096476140/posts/3932670020094177/

 

 

Info z FB.

Kanał stanowi element najwyższego pakietu HIWAY Standard (historycznie) oraz paczki Extra. Dostępny na platformie HIWAY, w jakości HD, na pozycji LCN = 118.

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Słuchajcie gdzie znajdę pełną i aktualną numerację kanałów w sieci INEA. To co namierzyłem to https://www.inea.pl/o-inea/o-nas/aktualnosci/zmiana-numeracji-kanalow-w-sieci-inea  ale to jest z 2016 więc nie jestem pewien czy to przystaje do rzeczywistości a nie mam jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was kilka pytań, część z Was przechodziła już na światłowód więc jest zorientowana.

Ze strony inea trudno się czegokolwiek dowiedzieć co jak funkcjonuje, jak jest połączone, a ja jestem wciąż na koncentryku więc zmiana spora.

1. Jakie Inea daje modemy w przypadku gdy chcę tylko internet światłowód bez TV. Czy daje 1 typ, czy różne losowo. Na stronie inei nie ma odpowiedzi a instrukcje są do wszystkich możliwych jakie chyba dalej funkcjonują u klientów.

2. W przypadku internetu z TV jest ten sam modem, czy jakiś inny.

3. Chcę zachować swój router, ze względu na gniazda lan i z niego korzystać a także z jego wifi 5GHz. Da się dalej? Przy koncentryku tak.

3. Przeglądałem instrukcję pierwszego z brzegu ZZTE F680, jest w nim osobne gniazdo do internetu, TV IP i multiroom. Dobrze rozumiem że z modemu muszę prowadzić osobną strętkę do każdego urządzenia z przypisanych gniazd. To jest bardzo istotne do miejsca instalacji urządzenia. Nie można np. gniazda internet podłączyć to własnego routera i z niego dzielić sygnał na urządzenia?

4. Nie chcę na razie hiway, ale jak działa ta tv, jest opcja widziałem bezprzewodowo, działa to wówczas? to jest bezprzewodowo po zwykłym wifi, czy dostaje się osobne urządzenie do wpięcia w modem? Czy w przypadku wyboru innej TV IP jest to inaczej rozwiązane?

5. Czy instalator wprowadza światłowód w dowolnym wskazanym miejscu do mieszkania, czy np zawsze przy drzwiach itp.

6. Światłowód wprowadzają bez zakończenia i na końcu spawają, czy jest to już patchcord światłowodowy, czyli z wtyczką. Ważne jaką dziurę wewnątrz mieszkania muszę przygotować.

 

 

PS

czy ja dobrze widzę że w cenniku standardowym za łącze 1Gb jest cena 600zł ? :D W przypadku zerwania umowy wcześniej to jak rozumiem chcą kasować różnicę, czyli karę ok. 530zł za każdy przedwcześnie zerwany miesiąc. Takich jaj to jeszcze nie widziałem ?

Edytowane przez Maniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Modemy czy z TV czy bez są takie same. I to zależy od montera co ma na stanie. Zazwyczaj ZTE lub Nokia. 

Ad2. Od wyżej 

Ad3. Inea też ma 5 GHz. Możesz albo podpiąć do swojego i rozsyłać dalej. Lub na infolinię i router z Inei przestawić jako bridge. 

Ad4. Port 1 ma pełna prędkość reszta trochę ograniczona, ale nie ma różnicy do którego się wepniesz. Każdy dziala

Ad5. Hiway działa po wifi. Nie ma innego urządzenia tylko router. 

Ad6. Tak światłowód jest prowadzony do miejsca które wskazujesz. 

Ad7. Światłowód jest spawany do gniazda. Od niego idzie gotowy patchcord o dl od 1 m do 20 chyba do modemu {też światłowodowy}. Dziura jak skrętka wystarczy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w związku z przedłużeniem umowy na SAMEGO neta w ubiegłym roku mogłem w ramach " bonusu " przejść na jeden z lepszych modemów jakie daje INEA do światła Nokia G-240W-C , kilka osób z mojej lokalizacji tez przechodziły z koncentryka na światło i w ramach instalacji sugerowali operatorowi właśnie ten modem i JAK NIGDY !!! bez problemów taki im montowała Inea , resztę odpowiedzi udzielił też już poprzedni user ;) 

Edytowane przez patryszq
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Radekf napisał:

Ad7. Światłowód jest spawany do gniazda. Od niego idzie gotowy patchcord o dl od 1 m do 20 chyba do modemu {też światłowodowy}. Dziura jak skrętka wystarczy. 

 

Dziękuję za odpowiedzi, to jeszcze 2 rzeczy

 

Czyli mają już gotowca zespawanego z gniazdem mieszkaniowym tak? Myślałem że z korytarza wchodzą światłowodem bez zakończenia , przy odpowiedniej długości tną, spawają i montują. Dopytuję, bo w 1 miejscu przez szafę komandora bym musiał przejść i zależy mi na jego boku na jak najmniejszej dziurce ;)

 

Jeszcze jedno, mam dużo urządzeń podpięte po LAN, czyli muszę z tego wychodzi mieć ustawione bridge Inei. Wtedy można z ich wifi korzystać czy już nie i czy generalnie można je wyłączyć jeśli stwierdzę że z mojego routera działa lepiej (bo np. jest w bardziej centralnym miejscu w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dom 1r. Więc spawanie. Ale u Ojca od razu w bloku weszli ze światłowodem do routera. 

Jeśli jest bridge to masz swoje urządzenie WiFi. Mogą ci wyłączyć WiFi na routerze. Wystarczy sprawdzić i piszesz na live czat lub infolinia i zdalnie to przełączają. 

Jak masz dużo urządzeń na rj to warto na swoim bo router Inei ma 4 porty tylko. 

Edytowane przez Radekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam dość dobry pakiet telewizyjny od paru lat na czas nieokreślony i trochę żal mi z niego rezygnować. Nie miałem do tej pory Internetu domowego, bo mam 100Gb na miesiąc na karcie sim. Kupiłem ostatnio nowy telewizor 4K i zacząłem oglądać Netflixa. Limit 100Gb wyczerpałem w kilka dni i muszę jakiś Internet bez limitu zorganizować (Poznań Os. Kopernika)

Mam w związku z tym kilka pytań - może ktoś zechce odpowiedzieć?

1. Czy HIWAY nadal ma kiepską jakość obrazu na kanałach sportowych i ew. na jeszcze innych?

2. Czy mogę zamówić sam Internet światłowodowy 1 Gb/s posiadając na moim adresie telewizję?

3. Czy gdybym zamówił jednak HIWAY z Internetem, to mogę podłączyć router od Inei po kablu RJ45 do dekodera i osobno drugim kablem z drugiego wyjścia (którego?) do TV i wyłączyć przyciskiem czasowo wifi w routerze?

Pozdrawiam Wszystkich i życzę zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...