Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby nie tak duża ilość powtórek, to TVP Kultura byłaby w TOP 10 oglądalności. Szkoda, że nie udoskonalają swojej ramówki bo TVP Kultura ma naprawdę ogromny potencjał. Na samym Facebooku mają blisko 110.000 fanów. Osobiście uważam, że ten kanał jest najbardziej wartościowym kanałem w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura ma dużo "lajków", bo na nie zasługuje. Wystarczy spojrzeć, jak bardzo stacja jest zaangażowana. Na wszystkie pytania znajdą się odpowiedzi.

 

Nie wiem, kto podjął się wykonania rekonstrukcji dramatu ,,Baza ludzi umarłych", ale nie wyszła ona najlepiej. W pewnych momentach głos zanikał, obraz często bywał rozmyty w zwolnionym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zarejestrowałem się tu, żeby porozmawiać o TVP Kultura i ogólnie o sytuacji w telewizji, która to jest, jak wszystkim wiadomo, łagodnie mówiąc nieciekawa.

 

Po zapowiedziach Kultury, mam nadzieję że wreszcie coś będzie do oglądania. Mam już dość takiej sytuacji, jak podczas przeglądania programu tv, gdzie było słychać mój okrzyk - Ale to już było!!!

W piątek oglądałem Miasto Kobiet, mój pierwszy(!) film Felliniego, czekam na maraton jego filmów w kwietniu. I życzę sobie, żeby TVP Kultura często nas pozytywnie zaskakiwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na TVP Kultura nie ma co narzekać: sporo kina niezależnego (bardzo duzo europejskiego), powtórki dobrych polskich filmów z glownych anten tvp, czasem jakas opera(ale to dla fanów do których ja nie naleze), ostatnio puszczaja dokumenty o przelomowych albumach w historii muzyki rozrywkowej (rozpietość od nirvany do jay'a z). Hala odlotów to chyba najlepszy polski talk show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak dla mnie tvp kultura jeden z lepszych kanałów w dvbt kino niezależne, europejskie sporo kina niszowego również polskie filmy w których nie ma karolaka. kino nocne , bilet do kina itd. obejrzałem kilka świetnych filmów, których próżno szukać na innych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura jest najlepszym kanałem w DVB-T. Obejrzałem na tym kanale (w ciągu kilku miesięcy) więcej wartościowych filmów niż "w jedynkach, dwójkach czy polsatach" razem wziętych przez całe życie!

 

Oto kilka tytułów filmów:

- "Przytul mnie"

- "Wszystko będzie dobrze"

- "Butelki zwrotne"

- Miasto ślepców"

- "Kieł"

- "Labirynt Fauna"

 

TVP Kultura to oczywiście nie tylko filmy, ale również - magazyny kulturalne, interesujące koncerty, najlepszy talk-show w polskiej telewizji (Hala odlotów), ambitne filmy animowane itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie zauważyłem, że przed 8.00 nie ma już planszy tylko normalny program emitują, oferta filmowa kanału jest coraz lepsza, coraz więcej ambitnego i niszowego kina a nie komercyjnego badziewia które przeważa w większości kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie, czy jeszcze mają licencje na pokazywanie filmów ze Studia Ghibli? Nie chodzi mi o to, co już było - tylko o nowości, te co niedawno pokazywał Canal+: "Tajemniczy świat Arrietty" i "Makowe wzgórze". Mam nadzieję, że TVP Kultura pokaże widzom te obie wspaniałe pozycje.

 

Liczę, że następnym kanałem TVP w wysokiej rozdzielczości będzie właśnie Kultura HD. Niby wiele starszych treści, ale lepszy upscale HD niż obecne SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko że ta perełka była w lutym w przeglądzie filmów Fritza Langa. Dlaczego ten a nie inny? Wiem też że TVP Kultura puszczała kiedyś inne filmy Langa, np: M – Morderca. Czy kiedyś je ponownie zobaczymy?

 

Jak zwykle dużoooo powtórek. Z poprzedniego roku np. filmy Rosselliniego, akurat nie oglądałem wtedy "Rzym - miasto otwarte", więc dla mnie to była premiera :D Były też powtórki: Rashomon i Dziecko wojny.

W.w filmy są warte powtórzenia, choć ja nie muszę sobie ich przypominać co kilka miesięcy(nie mówiąc co kilka tygodni, jak inne gorsze filmy). Wkurza mnie ta rotacja pomiędzy TVP2 a Kulturą. Bywa że tydzień-dwa od emisji na jednym kanale, jest na drugim. Między sobą rywalizują czy co?

 

Pojawiła się mocna konkurencja dla Kultury. StopklatkaTV zaczęła mocno, zobaczymy co z tego będzie. Byle by nie przesadzali zbyt wieloma powtórkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...