Skocz do zawartości

Telewizja RAI


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy czym tak naprawdę strajk w pełni widać tylko w Rai Tre. Nadano tylko dwa wydania TG3, o 12:00 i 19:00, trwały one po około 5 minut każde. Z kolei TG1 i TG2 mają normalnie swoje wydania, tylko z komunikatem na końcu i w przypadku TG1 wydanie o 13:30 trwało nieco krócej, bo 24 minuty. Główne wieczorne już miało ten minimalny zwykły czas trwania, czyli 33 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie sytuacja wygląda w radiu jak w telewizji. Dodaję od siebie odnośnie TGR (Rai 3). Wiadomości regionalne w TV: wydanie o 14:00 zostało odwołane, a o 19:30 były 7-8 minutowe wydania z prowadzącym. Podobnie jak w przypadku TG3, tylko wiadomości ustne. Jeśli chodzi o Rai Radio 3, wydanie wiadomości regionalnych nie było o 7:20. Tylko o 12:10. Rai News 24 nadawało głównie programy nagrane.

Oto wyjątek: TGR Sicilia. Stało się to z powodu wypadku w pracy pod Palermo. Są martwi. W rezultacie ukazał się jedyny materiał na temat tej tragedii.

https://www.rainews.it/tgr/sicilia/notiziari/video/2024/05/TGR-Sicilia-del-06052024-ore-1930-f3231656-2bc2-4fab-8489-3414f82b8605.html

Fragment TG3 o 19:00:

 

https://www.ansa.it/sito/notizie/politica/2024/05/06/scioperano-i-giornalisti-rai-ma-tg1-e-tg2-vanno-in-onda_bbea22ae-5b96-4bc7-b6cd-467379455465.html

Cytat

Strona internetowa Rai Тews była regularnie aktualizowana, podobnie jak Televideo. Dziennikarze Rai Sport przygotowywali raporty dla innych wydan, podobnie jak wielu kolegów z TGR Lazio, Abruzji, Sycylii i Kampanii. TGR Puglia i TGR Molise były regularnie emitowane w zwykłym formacie. Działało również biuro prasowe Rai.

Źródło: ANSA

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego W najbliższą niedzielę, Rai Uno planuje o 22:50 wydanie specjalne "Porta a Porta", które będzie też w poniedziałek o 21:30.

 

Do tego od zeszłego poniedzialku kanały RAI rozpoczęły wakacyjną ramówkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem za 800 PLNów moduł Tivusat specjalnie żeby mistrzostwa obejrzeć w dobrej jakości wiedziałem że to będzie Upscal ale myślałem że zrobią Upscal 1080p HDR to chociaż HDR będzie. A Ci geniusze z RAI zrobili Upscal z RAI 1 które jest nadawane w 1080i SDR i obraz wygląda gorzej niż na TVP 1 HD w DVB-T2 gdzie mamy przynajmniej 1080p bez przeplotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piotrek93 napisał(a):

Zakupiłem za 800 PLNów moduł Tivusat specjalnie żeby mistrzostwa obejrzeć w dobrej jakości wiedziałem że to będzie Upscal ale myślałem że zrobią Upscal 1080p HDR to chociaż HDR będzie. A Ci geniusze z RAI zrobili Upscal z RAI 1 które jest nadawane w 1080i SDR i obraz wygląda gorzej niż na TVP 1 HD w DVB-T2 gdzie mamy przynajmniej 1080p bez przeplotu.

Jedno że przepłaciłeś i to dużo😂 A kolejna sprawa jak u Ciebie Transmisja na Rai 4K wygląda gorzej niż na TVP top nie mam pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czerstwy napisał(a):

Jedno że przepłaciłeś i to dużo😂 A kolejna sprawa jak u Ciebie Transmisja na Rai 4K wygląda gorzej niż na TVP top nie mam pytań.

@czerstwy tyle teraz kosztuje ten moduł na stronie sklepie Hollex wiem że na internecie można kupić taniej ale nie chciałem brać z jakiegoś nie znanego źródła, ponieważ opłata jest jednorazowa to kupiłem przyszłościowo z myślą o Igrzyskach, Lidze Mistrzów itp.

Mam 77 calowy OLED Saslmsung S95D. I na nim obiektywnie 1080p SDR z wysokim bitrate wygląda lepiej niż upscal 1080i SDR bo wczorajszy mecz na RAI 4K to był zwykły upscal telewizji RAI 1 a telewizja RAI 1 nadaje w 1080i SDR. Szkoda, że tak robią zamiast pobierać 1080p HDR z brodcast center i dopiero wtedy na tym robić UPSCAL.

Dlatego jestem ciekaw jak udało Ci się uzyskać lepszy obraz i czy porównywałeś to z DVB-T2 gdzie wczoraj było prawdziwe 50 klatek bez przeplotu.

@czerstwy Napisz proszę jakie było Twoje źródło czy to byl transponder 11766 Hotbird czy włoska DVB-T2 czy może jakoś przez HBBTV ten kanał odebrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, piotrek93 napisał(a):

Ci geniusze z RAI zrobili Upscal z RAI 1 które jest nadawane w 1080i SDR i obraz wygląda gorzej niż na TVP 1 HD w DVB-T2 gdzie mamy przynajmniej 1080p bez przeplotu.

Po wczorajszym meczu na forum o Rai 4K we włoskim Digital News, wybuchła prawdziwa burza krytyki na słabą jakość tego przekazu. Włosi mogli porównać jakość na Rai 4K oraz na SKY Sport 4k, który pokazuje całe ME. Jeden z forumowiczów napisał, że nawet Stevie Wonder zobaczył by dużą różnicę w jakości pomiędzy RAI 4k a SkY Sport 4k.

Są i pierwsze artykuły z krytyką RAI 4K..

https://www.dday.it/redazione/49637/euro-2024-rai-4k-perde-il-logo-4k-con-partite-solo-upscalate-8-anni-buttati-via

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nigdzie nie widzę informacji, że nadaje 1080p w DVB-t2, sprawdzę sobie w jednym miejscu później ale nie będziemy dalej robić off-top

Edit: na szybko jeszcze już wiem- to są te wersje kanałów z dopiskiem HEVC. Zawsze mnie zastanawiało po co one, ale nigdy mnie nie pokusiło żeby sprawdzić szczegóły. Stawiałem na większy bitrate a tu też 1080p. Spoko przepraszam za zamieszanie.

Ale upscal Rai 4k z 1080i i tak rozbija system. Tym bardziej że w punktach dostępu mają wersję 1080p HDR ( ale nie ma jej na satelicie co ciekawe)

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piotrek93 napisał(a):

@czerstwy tyle teraz kosztuje ten moduł na stronie sklepie Hollex wiem że na internecie można kupić taniej ale nie chciałem brać z jakiegoś nie znanego źródła, ponieważ opłata jest jednorazowa to kupiłem przyszłościowo z myślą o Igrzyskach, Lidze Mistrzów itp.

Mam 77 calowy OLED Saslmsung S95D. I na nim obiektywnie 1080p SDR z wysokim bitrate wygląda lepiej niż upscal 1080i SDR bo wczorajszy mecz na RAI 4K to był zwykły upscal telewizji RAI 1 a telewizja RAI 1 nadaje w 1080i SDR. Szkoda, że tak robią zamiast pobierać 1080p HDR z brodcast center i dopiero wtedy na tym robić UPSCAL.

Dlatego jestem ciekaw jak udało Ci się uzyskać lepszy obraz i czy porównywałeś to z DVB-T2 gdzie wczoraj było prawdziwe 50 klatek bez przeplotu.

@czerstwy Napisz proszę jakie było Twoje źródło czy to byl transponder 11766 Hotbird czy włoska DVB-T2 czy może jakoś przez HBBTV ten kanał odebrałeś?

Na Hollex to wiele rzeczy kosztuje razy dwa niż gdzie indziej. Ludzie by załatwili znacznie taniej i gotowy do odbioru bez rejestracji. Ja sprawdzałem właśnie na ofercie Tivusat. Obraz nie było to 4K ale  jakość była znacznie lepsza niż na zwykłym Rai.

 

10 godzin temu, Tadekb napisał(a):

No i na tym samym naszym forum są ludzie twierdzący że obraz był mega:)

Obraz był znacznie lepszy niż u nas na satelicie czy na zwykłym Rai HD. Też nie oglądałem tylko włączyłem na 1-2 minuty.

 

10 godzin temu, mara68 napisał(a):

Po wczorajszym meczu na forum o Rai 4K we włoskim Digital News, wybuchła prawdziwa burza krytyki na słabą jakość tego przekazu. Włosi mogli porównać jakość na Rai 4K oraz na SKY Sport 4k, który pokazuje całe ME. Jeden z forumowiczów napisał, że nawet Stevie Wonder zobaczył by dużą różnicę w jakości pomiędzy RAI 4k a SkY Sport 4k.

Są i pierwsze artykuły z krytyką RAI 4K..

https://www.dday.it/redazione/49637/euro-2024-rai-4k-perde-il-logo-4k-con-partite-solo-upscalate-8-anni-buttati-via

 

Bo normalnie ten kanał nadaje w 4K z 20 mega więc obraz jest wzorowy. Tu było tylko Full HD z HDR. Dziś widzę obecnie jest już znaczek Rai 4K i obraz lepszy niz na TVP choć robotę to głównie robi HDR.

9 godzin temu, Tadekb napisał(a):

Słaba jakość będzie wszędzie bo operatorzy nie widzą sensu w upscale z HD jakby nie było..uruchamiać kanał 4K by żywcem okłamywać ludzi i płacić krocie  za miejsce na satelitach ..

Akurat Rai 4K ma regularną transmisję i normalnie nadaje w 4K a nie jest uruchomiony na czas mistrzostw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...